Biennāle un tās kuratoru komanda galvenās kuratores Rebekas Lamaršas-Vadelas vadībā patlaban apsver dažādas iespējas, kā skatītāji varētu ļauties mākslas pārdzīvojumam, pieredzot un iepazīstot 48 biennāles dalībnieku darbus un idejas. Kopumā biennāle turpinās atbalstīt iesākto vai procesā esošo jaundarbu realizēšanu, tikai nepieciešamības gadījumos piedāvājot citus radošus risinājumus.
Rīgas Biennāles fonda dibinātāja Agnija Mirgorodska uzsver: "Mūsu komandas, mākslinieku, sadarbības partneru un apmeklētāju veselība un drošība vienmēr bijusi mūsu prioritāte, tāpēc mēs ar smagu sirdi esam spiesti paziņot, ka 2020. gada 14. maijā biennāle savu darbu nesāks. Tomēr, pārfrazējot RIBOCA2 koncepta formulējumu, mēs turpinām meklēt "alternatīvus veidus, kā spriest un rīkoties kopējās nākotnes labad", izmantojot šo situāciju kā iespēju “baiļu paralīzi transformēt rīcībspējā un riskus uztvert ar entuziasmu". Mēs šībrīža sarežģījumos saskatām vēl nebijušu izdevību meklēt jaunu pieeju izstāžu iekārtošanas formātam."
Paliekot uzticīga savai misijai, RIBOCA vienmēr bijusi organizācija, kas rūpējas par māksliniekiem un mākslas procesu, paverot jaunus saziņu formātus. RIBOCA neatkāpjas no apņemšanās atbalstīt otrās biennāles pieaicinātos dalībniekus, izveidojot jaunu un eksperimentālu platformu, kas kļūs par izstādes mājvietu.
Jau no pašiem pirmsākumiem RIBOCA pamatā bijis darba process, kas aizsākas ar vietējās vides aktualitātēm, reģiona vēsturi un sociālpolitiskajos kontekstos rodamo saikni starp lokālās un globālās kultūras telpas norisēm. Tieši šobrīd, vairāk nekā jebkad agrāk, biennāles mākslinieciskais koncepts smeļas iedvesmu no Rīgas, Latvijas un Baltijas ‒ reģiona, kas piedzīvojis okupācijas, karus un ekonomikas pārvērtības un kur vēstures gaitā "pasaules gājušas bojā" jau neskaitāmas reizes. Šie apstākļi izkopuši iedvesmas pilnas izturības un kultūru savijuma tradīcijas, kurās jau izsenis vienkopus saplūdušas un savā starpā saaudušās vienojošas uzskati un uztveres īpatnības. Atspoguļojot šo globālo skatījumu un meklējot jaunus iesaistīšanās veidus, biennāle pielāgosies jaunajai situācijai un turpinās īstenot savu pamatuzdevumu ‒ veicināt māksliniecisku un kritisku dialogu starp Baltijas reģionu un pārējo pasauli.
Seko līdzi aktuālajam arī notikumam veltītajā Diena.lv sadaļā!