Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Parādus apmaksā sabiedrība

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Manuprāt
M
Valsts vistiešākajā veidā veicina bezatbildību. Daudzās jomās. Naudu atmaksā tie, kas to nav parādā. Par citu cilvēku kļūdām atbild tie, kam tas nebūtu jādara. Jau no bērna kājas tas tiek mācīts! Nu sakiet, lūdzu, par ko atbild bērni? Pat par saviem trijniekiem liecībā ne!
Gregors
G
Es neesmu šai valstij vai sabiedrībai lūdzis ko maksāt! Tāpat neesmu lūdzis šai valstij lai atņem man bērnu un atdod to bijušajai sievai (pēc likuma mums itkā ir vienādas tiesības, taču praksē nekad). Tāpat neesmu lūdzis savai bijušajai sievai lai atrod sev naudīgāku mīļāko un sataisa ar viņu vēl vienu bērnu:) Esmu devis savam bērnam un bijušajai sievai visu kas vien man bija, taču nekad nebija diezgan:) Ja šī valsts un sabiedrība tik čakli dod naudu šīm bijušajām, tad lai ir arī tikpat čakla un prasa to atpakaļ no cilvēka, kuram šo naudu deva!!!
Saprāts
S
Nav nepieciešams neizvērtējot situāciju šķirtajās ğimenēs bez vajadzības piešķirt naudu no valsts visiem,kuri to prasa,tad arī nebūs šie miljoni jāuzskaita,kuri netiek atmaksāti.Uzpūsta bezkontroles sistēma,kur galvenā vērība tiek pievērsta atmaksai,nevis piešķiršanai.Par bērnu nodrošināšanu runājot,pārsvarā arī nešķirtajās ğimenēs mūsu bērni dzīvo nabadzībā,jo vecāki nespēj nodrošināt bērniem visu nepieciešamo un pabalsti ir smieklīgi, cenas milzīgas bērnu precēm.Kurš uztraucas par šīm ğimenēm un cenšas uzlabot dzīves līmeni?Fufelis ir tā uzturlīdzekļu nodrošināšana pamatā.
Scorseze
S
Valsts uzvedas sliktāk kā reketiri deviņdesmitajos, aizdod (UGF faktiski ir mikrokredītu organizācija) naudu vienam cilvēkam bet prasa atpakaļ no cita cilvēka, kurš nebūt nav piekritis būt par aizņēmēju, likumā šāda shēma saucās "krāpnieciba"! Ja kāds tiešām domātu par bērna interesēm, tad vispirms valsts rūpētos par bērna pamatinteresi, proti, augt ģimenē kurā ir gan tēvs gan mamma. Ja valsts tiešām grib palīdzēt bērniem, tad lai piešķir naudu normālām ģimenēm kur abi vecāki kopā cīnās un audzina bērnu vai vairākus. Jo šobrīd tas ir kā augļotājs uzdotos par labdari, proti, aizdod naudu (uz procentiem) piemēram operācijai un visai pasaulei skandēt kāds liels labdaris viņš ir:):):)!
 • 9
 • 4
Lai Leiškalns un Baštiks maksā
L
Lai tad Leiškalns un Baštiks arī maksā, nevis uzkraut to nastu visiem nodokļu maksātājiem
nor
n
Varbūt vienkāršāk būtu deletēt 250 miljonu izgāšanu koncertzālē?Vairāk kā puise no visiem 20 gados sataisītajiem uzturlīdzekļu parādiem.
 • 7
 • 2
svarīgākais ir bērni!
s
Svarīgākais, ka šī sistēma atļauj mātēm pabarot un izglītot savus bērnus daudz labākā līmenī, nekā bez Leiškalna/Baštika sistēmas atbalsta. Mātēm vairs nav bezgalīgi un bezcerīgi jātiesājas. Arī valstij ieguvums ir lielāks, nekā izdevumi. Jo, ja šādas sistēmas nebūtu, tad daudzi bērni augtu vēl lielākā nabadzībā, bet tas, kā zināms, apgrūtina viņu izglītošanos un iespēju vēlāk strādāt normālu darbu atbilstoši viņu spējām. Nemaz nerunājot par to, ka daudzi nabadzībā dzīvojošie bērni vēlāk nonāk tur, kur sabiedrība to vismazāk vēlas
Scorseze
S
Šī sistēma atļauj šīm "mātēm" būt bezatbildīgām au alkatīgām prostitūtām. Ja tā turpināsies, drīz neviens normāls vīrietis nevienai sievietei netuvosies:) Man ir jautājums šīm sievietēm, vai šie vīrieši jūs ir izvarojuši un tādā veidā bērni nākuši pasaulē?! Bērni šīm sievietēm sen jau pārvērtušies par šantāžas ieroci pret vīriešiem. Ja sieviete nevar uzaudzināt bērnu, lai atdod šo bērnu tēvam, ja nav gatava lai bērns aug normēlā ģimenē! Vēl jo vairāk, ja sieviete ir aizgājusi pie cita vīrieša, tad tā jau ir jauna ģimene un ja bērns aug šai ģimenē, tā ir tikai un vienīgi šīs jaunās ģimenes atbildība!!!! Nevar vīrietim atņemt bērnus un vēl likt par to maksāt, tas ir vienkārši amorāli!
 • 16
 • 3
Scorseze
S
Šī sistēma ir bezjēdziga un faktiski arī noziedzīga, jo sievietei ir vienkārši jāaiziet un jāuzraksta iesniegums (tātad viņa ir tā kura šo naudu aizņemas), taču tavu brīnumu, jāatdod šī nauda ir pavisam citam cilvēkam. Faktiski šodien vīrieši ir beztiesisski lohi, kuriem var vienkārši atņemt bērnus un vēl likt par to samaksāt. Ja šī pediņu sabiedrība grib turpināt tādā garā, Latviju gaida totāls pagrimums un arvien briesmīgākas deģenerātu paaudzes, jo sievietēm jau no mazotnes tiek "potēts" ka viņām viss pienākas, bet vīriešiem, ka viņiem par visu jāmaksā. Paralēli tiek bļauts par "sieviešu vienlīdzību", kas praksē nenozīmē noeko citu kā tikai vīriešu beztiesiskumu. Ja kāda no šīm "nabadzītēm" nespēj viena izaudzināt bērnu, lai padomā par to, ka bērnam ir vajadzīgs arī tēvs, kurš bērnu var ņemt audzināšanā pie sevis. Šodienas pediņu sabiedrības izplatītākā formula ir: tiklīdz vīram nav darba vai naudas, tūlīt bērnu padusē un pie nākamā "draudziņa" prom. Bērni ir kā šantāžas ierocis.
Scorseze
S
Nezinu nevienu tēvu, kurš pats dzīvojot pusbadā būtu ko liedzis (iespēju robežās) saviem bērniem, taču viņam visbiežāk šie bērni faktiski tiek atņemti un ūsu tiesu sistēmas rezultātā viņam vēl liek par to samaksāt! Nevienu bāreņtiesu vai tiesu nekad nav interesējis, vai tēvs rūpējas par saviem bērniem, visus uztrauc vai "sieva" saņem naudu! Tā nu sabiedrība rada pseidoģimenes, kurās katram bērnam savs uzvārds un tēvi mainās biežāk kā apavi. Sievietes šodien uzvedas kā "biznesmenes" un apzinās ka likums viņām to pilnībā atļauj:) Faktiski mēs no sievietēm izaudzinam prostitūtas un vīrieši automātiski ir beztiesiski klienti.
 • 20
 • 6
LPSR laikā lika cietumā
L
Okupācijas periodā par izvairīšanos no alimentu maksāšanas lika cietumā. Lielākajai daļai pietika jau ar pāris nedēļu ilgu atrašanos izmeklēšanas izolatorā. Pēc tam maksāja kā mīļie.
Pisu lpsr !
P
Latvijas brīvvalsts izpišana sākās ar krievu ienākšanu. Izpisa gan rūpniecību, gan lauksaimniecību, gan tautu...
 • 9
 • 7
LPSR
L
PSRS laikā no valsts puses darbs bija gan kā nodrošinājums gan kā pienākums. Protams alga bija maza , bet ja pamaklēja ko labāku vai daudz strādāja, naudas pietika gan tā laika normālai izdzīvošanao gan alimentiem. Tagad izpistajā Latvijā pie plānveidīgi sagrautās industrijas un izzagtā budžeta tā nav.
 • 11
 • 9
GoodMaan&ParexK&K
G
Visi uzmestās Latvijas uzmestie lohi beidzot ir pilnībā gatavi turpināt maksāt gan izrītos miljardus gan tos kuru vēl izrīs. Tieši tāpēc viņi katreiz balsos par komūnistiem, naclopiem, svoločiem vai jampampiņiem. Lai būtu jautrāk atmaksāt un mērkaķoties mērkaķiem tiks piedāvāti debīlcirki iesaistot bērnus.
j
kad jāsaņem priekšrocības, tad tie ir mani bērni, bet kad viņi ir jāaudzina un jāuztur, tad mūsējie - visas Latvijas !
??
?
Varbūt beidzot pienācis laiks noskaidrot uzturlīdzekļu nemaksāšanas cēloņus? Citādi 'cīņa' notiek tikai ar sekām.
Vainīgi Leiškalns un Baštiks
V
Šo sistēmu izdomāja Pēteris Leiškalns un ieviesa Ainars Baštiks. Viņi abi ir vainīgi pie milzīgajiem valsts izdevumiem nemaksātāju vietā.
Lai Leiškalns un Baštiks maksā
L
Lai tad Leiškalns un Baštiks arī maksā, nevis uzkraut to nastu visiem nodokļu maksātājiem
 • 9
 • 1
>>>svarīgākais ir bērni
&
Tieši tā. Baštika - Leiškalna ieviestā sistēma bija godīga un sociālās problēmas risinoša, bet ar laiku tā apauga ar parazītiem un nekompetentu vadītāju iniciētiem jaunievedumiem, kas noveda pie patreizējās situācijas, kad parādus var iekasēt tikai ar represīvām metodēm, jo parādnieki neredz jēgu maksāt.
 • 10
 • 1
svarīgākais ir bērni!
s
Svarīgākais, ka šī sistēma atļauj mātēm pabarot un izglītot savus bērnus daudz labākā līmenī, nekā bez Leiškalna/Baštika sistēmas atbalsta. Mātēm vairs nav bezgalīgi un bezcerīgi jātiesājas. Arī valstij ieguvums ir lielāks, nekā izdevumi. Jo, ja šādas sistēmas nebūtu, tad daudzi bērni augtu vēl lielākā nabadzībā, bet tas, kā zināms, apgrūtina viņu izglītošanos un iespēju vēlāk strādāt normālu darbu atbilstoši viņu spējām. Nemaz nerunājot par to, ka daudzi nabadzībā dzīvojošie bērni vēlāk nonāk tur, kur sabiedrība to vismazāk vēlas.
 • 9
 • 7
clas
c
Parasti šie raksti par UGF " problēmām" parādās brīžos, kad krītas iekasētās naudas apmērs.Tā ir arī šobrīd.Jūnijā atmaksātie parādi samazinājušies, ekonomika sāk bremzēties.Izglītotie ļaudis valsts pārvaldē nesaprot notiekošo un raksta draudu rakstus bezkaunīgajiem neliešiem.
 • 13
 • 4
clas
c
Baštika un Leiškalna sistēmā bija vienkārša uzturlīdzekļu maksāšana, ko parādnieks sedz no saviem ienākumiem līdz mūza galam. Pēc pāris gadiem tika izdomāti " likumiskie procenti" 6% gadā. Vēl pēc laiciņa ZTI izveidoja sili šai jomā. Ar laiku viss apauga ar demogrāfijas lietu centriem un palīgdienestiem.Šobrīd situācija ir tāda, ka šos parādus var uzskatīt par mūžīgiem, jo atdot nav reāli.Pa vidu starpniekojošie ZTI un juristi paņem lauvas tiesu.Parādniekiem banku konti bloķēti, algas maksā skaidrajā un VID brīnās par ēnu ekonomiku.
 • 25
 • 2
Bezdetnijs
B
Bija LPSR - bija okupanti. Bija okupanti - bija nodrošināti bērni. Nacionalitātei nebija nozīmes.
Latviešu bērns
L
Jūs, bezbērnu beznacionalitātes okupanti, esat pagātne !
 • 6
 • 7
clas
c
PSRS bija 30% no algas.Ja nemaksāja, sēdēja cietumā.Tagad ir jebkura izdomāta summa, par kuru bērna māte spēj salasīt pirkuma čekus. Un juristu lobijs, kam izdevīgi neko nemainīt un visu saglabāt patreizējā stadijā.
 • 16
 • 6

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas