Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Maisu satura publiskošana jebkurā tā formā ir iztrūkstošais mūsu vēstures elements, lai nedzīvotu pagātnē, bet droši skatītos nākotnē un veidotu notikumu vēsturisko kontekstu

Čekas maisu simbolisms

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Edge
E
"Čekas maisi" - 4.maija repubļikas simbols. Vērs vai nevērs, vēl pētīs 30 gadus - tas nemainīs 4.maija republikas būtību: "... Latvija ir izveidojusies par dziļi netaisnīgu valsti." Vita Matīsa, 20. jūnijs, 2009.
Jānis J. Dimants, Jr., m.D.
J
Līdz atvēršanai vēl tālu. Esam ļoti neizlēmīgi un nenoteikti vispārīgi. Tas vis atstāj ļoti nelabu un sāļu iespaidu uz iekšieni un ārieni.
Pravietisnejaukais
P
Politikas amatieri, kuri spekulē ar čekas maisu tēmu... nesaprot, ka viņi spekulē ar nodevības tēmu. Lai gan publiku var viegli satraukt ar skandalozu atklājumu par slavenu cilvēku nodevību, tomēr šis satraukums viegli norimst, līdz ļaudis sāk ieskatīties sevī... un saprot... .
Edge
E
Vairākumu nekad nav interesējusi, neinteresē un neinteresēs patiesība. Meli, imitācija un izlikšanās - tas aizrauj masas, nevis patiesība, kas ir kā rūgtas zāles. Pamatoti jau amerikanizētā Ieva Lešinska izteicās: "Nedomāju, ka pēc “maisu” atvēršanas sāktos milzu ažiotāža, un, ja arī sāktos, tā ātri norimtu. Man šķiet, cilvēki ir gatavi piedot." (LA, 30.01.2018.)
 • 2
 • 0
Pravietisnejaukais> tas nav
P
Labi, beigsim likt daudzpunktus. Es vēlos skaidri norādīt uz to, ka padziļināta diskusija par nodevības tēmu cilvēkus nemaz neinteresē, jo tas rosina domāt. Domāt sācis, cilvēks diezgan ātri atskārst, ka pats ir maita un ka labāk par šo nedomāt. Bet par citiem īsu brīdi paklaigāt var. Okupācijas sekas var pārvarēt tad, ja šādas sekas eksistē. Ir naivi uzskatīt, ka vienu feinu tautu varēja samaitāt 50 gadu laikā, kas vēsturiski ir mirklis. Ja kāds grib zagt, tas zog arī bez okupācijas, ja kāds ienīst , tad ienīst arī demokrātijā. Esmu daudzkārt mēģinājis runāt ar cilvēkiem par kolaborācijas fenomenu kā tādu, bet vienmēr redzu, ka mans sarunu biedrs "aizslīd no tēmas". Pamēģiniet un pārliecinieties paši.
 • 3
 • 1
Tas nav profesionāļu jautājums
T
Nodevība un noziegums - otrs būtisks jēdziens, ar kuru ir konfrontēts, tā vai citādi, ikviens no mūsu tautas. Tādēļ tā ir visas sabiedrības atbildība - iesaistīties okupācijas seku apzināšanā un pārvarēšanā.
 • 0
 • 1
Irlielāmērāticams
I
ka vienīgais attaisnojamais iemesls čekas maisu publiskošanai ir - nogriezt iespējas tiem, kuri ar šo maisu tēmu spekulē un taisa sev politisko kapitālu. Ja maisu atvēršana patiešām apklusinātu šo nacionāl-debil-censoņu varzu, tad - lai notiek!
Edge
E
"Čekas maisu publiskošana ar zinātniskiem komentāriem vai bez, ar tādām vai šādām detaļām nemainīs pēc būtības neko." Ja vēsturiskās patiesība neko nemainīs, tad dzīve Latvijā turpinās kā līdz šim - ar uzticību varnešiem -mīnuss 70%. Un tādējādi "čekas maisu" mīta radītāji būs savu mērķi sasnieguši - viņi turpinās valdīt, darboties "pārnacionālo struktūru interesēs" (I.Kalniņš, Diena. Pāvils Brūvers: " Kas ir tie 30%? Tie ir tie pietuvinātie, tā ir kliķe." (Brūvers: Čekas maisu publiskošana saduļķos gaisu)
Gregs Millers
G
Nožēlojams prezidenta Vējoņa lēmums, kurš galvenokārt pamatojas vēlmē tikta atkal pārvēlētam. Likt pirmā vieta savu, ne valsts labklājību nav valstsvīra cienīgi. Nepiekrītu autora optimismam. Domāju, ka maisu publicēšana izdarīs lielu kaitējumu sabiedrībai un būs kā mēslu šalts uz mūsu galvām Simtgades noslēgumā.
Alnis Briedis
A
Vismaz beigsies kopš 1991. gada ilgusī maskarāde. Piedevām reāli par čekas maisu saturu varēs spriest jebkurš nevis elitāra cilvēku grupa.
M B
M
Spriest, pie tam kā puikām ir modē teikt, reāli, var tikai tas, kuram ir informācija. Čekas maisos tās ir nepietiekami.
 • 8
 • 5
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
" .... droši skatītos nākotnē un veidotu notikumu vēsturisko kontekstu..." Gati Madžiņ, ja Tu vēlies, lai Tevi neuzskata par prostitūtu... apsoli, ka vienu gadu pēc šīs nožēlojamās čekas maisu izbēršanas pūļa priekšā Tu rūpīgi pētīsi un aprakstīsi sekas! Vai apsoli? Tad labi, tad - tikai uz priekšu, pretim gaišajai nākotnei!
kolhoza galvenais grāmatvedis
k
Būs baigie podi, ja izrādīsies ka maisos ir tie, kas Latvijas neatkarību atjaunoja. Tad būs jāsaka ka Latvija neatkarīga pēc čekas rīkojuma. Mēs savā pagastā sanācām kopā stukači un komunisti un lielā grupā pievienojāmies Tautas frontei, tādējādi panācām ka mani Saeimai izvirzija. Es gan tur netiku, mani pārāk labi visi pazina, bet mūsējie toni noteica.
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Grāmatvedi, vai podu noliktavā ir gana brīvas vietas? Ziņo nekavējoties!
 • 3
 • 0
Vidis
V
Vienu balsojušo par valsts neatkarību jau maisos atrada. Redzēs, cik būs pavisam.
 • 8
 • 0
Istoričeskijs
I
Nopietnas nelietības varēja pastrādāt, vēlākais - līdz 1970.gadam dzimušie savervētie čekas aģenti. Vēlāk dzimušie aģenti - formāli vairs ne čekas aģenti.
Vecsčekists
V
Aģents vispār nevar sastrādāt nelietības, ja opers nav idiots. Aģents ir "acis" un "ausis". Tādas pašas acis un ausis ir visiem specdienestiem un ir ļoooti nožēlojami, ja nav pietiekoši.
 • 10
 • 3

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Korupcijas pazīmju buķete Pavļuta iepirkumos(12)

Ekspertu atzīta nelietderība, iepirkuma politizācija, steiga, atvieglota iepirkuma procedūra, aizdomīgi uzvarētāji – pilna buķete ar korupcijas pazīmēm. Zem kovidlaika revolucionārajiem lozungiem, ka...

Darītgribas trūkums(3)

Zemkopības ministrijas (ZM) ēkas (tautā sauktas arī par skābbarības torni) pārvaldīšana netiek veikta pietiekami ekonomiski un produktīvi, nav skaidras nākotnes perspektīvas un prioritāri v...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē