Laika ziņas
Šodien
Migla

Šodien

Baismīgo ainu un skaņu skaistums. Ērģeļmūzika un šausmu kino atkal satiekas koncertzālē © DIENA

Turpinot pērnruden aizsākto tradīciju, 31. oktobrī jeb Visu svēto dienā Ventspilī koncertzālē Latvija atkal gaidāms ērģeļmūzikas un mēmā kino vakars. Taču saturs un darbojošās personas – citas. Šoreiz viesosies britu ērģelnieks Ričards Hilss, kurš kā tapers spēlēs savas oriģinālmūzikas skaņu celiņu šausmu kino klasikai – režisora Roberta Vīnes 1920. gadā uzņemtajai filmai Doktora Kaligari kabinets.

VIDEO: Dagamba ar Intaru Busuli radījuši savu dziesmas Autumn Leaves versiju

Klasiskās mūzikas huligāni grupa Dagamba, sadarbojoties ar dziedātāju Intaru Busuli, laiž klajā singlu un videoklipu Autumn Leaves. Tas ir retrospektīvs stāsts par mīlestību mūža garumā, ko atmiņās uzjunda rudenim raksturīgā melanholija un nostalģija, informēja grupas pārstāvji.

Kaļ plānus pašvaldību vēlēšanām © DIENA

Gatavošanās 2021. gada pašvaldību vēlēšanām, kas notiks jaunajās novadu robežās, ir sākusies. Partijas atzīst, ka pakāpeniski veido sarakstus un notiek arī zināma vietējo politiķu migrācija no viena politiskā spēka uz citu. Nesen par pievienošanos partijai Latvijas attīstībai paziņoja Babītes novada domes priekšsēdētājs Aivars Osītis un vēl trīs deputāti, kas 2017. gadā tika ievēlēti no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) saraksta, bet vēlāk no mēra amata gāza tā līderi Andreju Enci. Oktobra sākumā Latvijas attīstībai iestājās arī Priekuļu novada domes priekšsēdētāja Elīna Stapulone, kura bija ievēlēta no Latvijas Zemnieku savienības (LZS), un Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne, kura savukārt iepriekš pārstāvēja Reģionu aliansi, kas tagad ir LRA sastāvā.

Pētījums: 63% iedzīvotāju televīzijas un video saturu skatās pārdomātāk

Vairāk nekā puse (63%) Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka televīzijas un video saturu skatās pārdomātāk un tikai 2% procentiem tas kalpo kā fona troksnis, lai mājās nevaldītu klusums, liecina mobilo sakaru operatora Tele2 veiktais TV un video satura patēriņa pētījums. To apstiprina arī fakts, ka 61% iedzīvotāju dažādus šovus, filmas un TV raidījumus izvēlas skatīties ierakstā, kad ir brīvāks laiks, portālu Diena.lv informēja Tele2.
Reklāmraksts

Vai elektroauto ir mūsu nākotne un cik tuvu tā ir?

Latvijā reģistrēto elektroauto skaits dubultojas ar katru gadu - elektrisko automobiļu un akumulatoru tehnoloģijas turpina uzlaboties un trūkumi kā augstas izmaksas, ilgs uzlādes laiks un uzlādes staciju trūkums izzūd.

Policija sabiedriskās vietās neveiks speciālus reidus masku nēsāšanas kontrolei(3)

Policija sabiedriskās vietās neveiks speciālus reidus masku nēsāšanas kontrolei, taču rupja pārkāpuma gadījumā vērtēs arī pārkāpēja attieksmi pret izdarīto. Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis skaidroja, ka speciāli reidi masku nēsāšanas kontrolei nav plānoti, taču policija šim apstāklim pievērsīs uzmanību patrulēšanas laikā, kā arī reaģēs uz izsaukumiem, ja tādi tiks saņemti.

ES finansēs Covid-19 pacientu pārvešanu pār valstu robežām(2)

Eiropas Savienība (ES) paredz piešķirt 220 miljonus eiro Covid-19 pacientu pārvešanai no pandēmijas smagi skartām valstīm uz kaimiņvalstīm, kurās ir liekas slimnīcu gultas, ceturtdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena.

Cer izvairīties no sabrukuma © DIENA(5)

Ar Covid-19 saslimušo skaits Latvijā aug strauji un ātros tempos kāpj arī to pacientu skaits, kuriem šī slimība liek doties uz slimnīcu. Covid-19 pacientu daudzums ārstniecības iestādēs palielinās arī citviet Eiropā. Piemēram, Polijā šī iemesla dēļ Varšavas nacionālā stadiona telpās tika ierīkota pagaidu slimnīca Covid-19 pacientiem. Latvijā gan nekas tāds šobrīd nav plānots un, lai arī situācija var šķist biedējoša, plāns pie vēl lielāka ik dienas stacionēto Covid-19 pacientu skaita tomēr esot.

Jaunzēlandes referendumā nobalsots par eitanāzijas legalizāciju(2)

Jaunzēlandes vēlētāji referendumā ir atbalstījuši eitanāzijas legalizāciju, bet nav atbalstījuši marihuānas legalizāciju izklaides nolūkā, liecina šo referendumu provizoriskie rezultāti, par kuriem piektdien paziņoja šīs valsts vēlēšanu komisija.

Piektdien vietām Latvijā līs

Piektdien vietām Latvijā gaidāms lietus, dažviet Vidzemē un Latgalē var saglabāties migla, prognozē sinoptiķi.

Pirmšķietamie krāpnieki © DIENA(1)

Juristu vidē ir "parastā cilvēka" ausij ne īpaši labskanīgs vārds – pirmšķietami –, kuru lieto, runājot par kādu situāciju, kas vēl nav īsti pierādīta ar konkrētiem faktiem un citiem apliecinājumiem, taču vienlaikus ir diezgan liels pamats uzskatīt, ka sākotnējais pieņēmums varētu beigās izrādīties kā reāls fakts.

Izšķiršanās starp Rietumiem un Krieviju © DIENA(1)

Svētdien Moldovas iedzīvotāji dosies uz vēlēšanu iecirkņiem, lai balsotu par astoņiem potenciālajiem prezidenta amata kandidātiem. Tomēr, kā norāda eksperti, faktiskā sacensība būs starp līdzšinējo prokremlisko prezidentu Igoru Dodonu un rietumniecisko bijušo premjerministri Maiju Sandu. Domas par valsts potenciālo nākotni moldāvu vidū krasi atšķiras, un aptaujas liecina, ka abi kandidāti bauda teju vai vienlīdzīgu sašķeltās sabiedrības atbalstu. Moldovas mediji paredz, ka vēlēšanu rezultāts tiks izšķirts otrajā kārtā novembra vidū.

Stratēģiskās nestabilitātes periods © DIENA(6)

Lai kurš no abiem pretendentiem – Donalds Tramps vai Džo Baidens – kļūs par nākamās nedēļas sākumā gaidāmo ASV prezidenta vēlēšanu uzvarētāju, viņam ar ļoti augstu ticamības pakāpi neizdosies nedz stabilizēt iekšpolitisko situāciju ASV, nedz apturēt aizvien pieaugošo pasaules slīgšanu vispārējā nestabilitātē un nenoteiktībā.

Mazas zivis © DIENA

Valdība fokusējusies uz to cilvēku tramdīšanu, kuri pelna mazāk par minimālo algu, turot viņus aizdomās par ļaunprātīgu nodokļu nemaksāšanu. Tas tā notiek lielo blēžu interesēs?

Ik rītu piemērojas apstākļiem © DIENA(4)

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) direktore Iveta Gavare atzīst – prognozēt, kāda būs situācija ar Covid-19 izplatību pēc mēneša, šobrīd ir faktiski neiespējami.

Zirnis joko - 30.09.2020. © DIENA

Dārgie globālās sasilšanas apkarotāji! Gaidu, kad jūs beidzot pasludināsiet gludekļus par globālās sasilšanas veicinātājiem un es varēšu iet uz darbu saņurcītā apģērbā!

Kalendārs

Oktobris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8