Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Piektdiena, 12. augusts
Klāra, Vizma

Tuvplānā

Kara rētas Ukrainas kultūrbūvēs © DIENA

Lai arī kara beigu datumu Ukrainā neviens vairs neuzņemas prognozēt, par dažādu kultūras vērtību saglabāšanu un arī atjaunošanu tiek domāts jau tagad. Lai palīdzētu ukraiņu kolēģiem ar savu pieredzi un praktiskajām zināšanām, uz kara zonu devās arī speciālistu komanda no Latvijas

Lai nepieņemtu strādāt bankā © DIENA

Dziedātāja Aminata (29) ierakstījusi jaunu dziesmu albumu latviešu valodā, atceras Eirovīzijas pieredzi un gatavojas solokoncertam 4. augustā Andrejsalas kvartālā.

Vienīgais gada iznāciens © DIENA

Publiciste Anete Konste (34) par to, kāpēc katru gadu no jauna piekrīt cepināt politiķus, kāpēc nevajag izmantot citu rakstītas runas, un par to, kā padarīt politisko procesu interesantāku.

Divās nedēļās apkārt zemeslodei © DIENA

Pirms 20 gadiem amerikāņu piedzīvojumu meklētājs Stīvs Fosets kļuva par pirmo cilvēku, kuram vienatnē un bez nosēšanās izdevies aplidot apkārt zemeslodei gaisa balonā. Šo mērķi gan viņš sasniedza tikai ar sesto mēģinājumu.

Vienā maisā trīs sporta veidi © DIENA

Maldīgs ir priekšstats, ka visu dienu jāpeld, jābrauc ar riteni un jāskrien, – nodarboties ar triatlonu iedrošina šī sporta veida Latvijas cerība Artūrs Liepa (18).

Pirmo reizi uz lielās skatuves © DIENA

Pirms 25 gadiem Latvijas hokeja valstsvienība debitēja augstākajā grupā – Turku atņēma punktus Kanādai un Zviedrijai, bet Tamperē sameta astoņas ripas Vācijas vārtos.

Plāns izpildīts ar uzviju © DIENA

Rimi Rīgas maratons nedēļas nogalē ierastajā formātā risināsies pirmo reizi kopš 2019. gada un pulcēs teju 20 tūkstošus skrējēju. Arī Latvijas hokeja leģendu Sandi Ozoliņu.

Nepieciešama skaidra rīcība. Saruna ar LOK prezidentu Žoržu Tikmeru © DIENA

Nemanot aizritējuši divi sarežģīti gadi, kopš Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadības groži ir Žorža Tikmera (65) rokās. Viņš uzsver: lai arī pandēmijas dēļ Latvijas vadošajai sporta organizācijai un tās komandai nav trūcis izaicinājumu, Ukrainā notiekošās karadarbības laikā ir svarīgi pieņemt skaidrus, nepārprotamus lēmumus un rīkoties.

Visa iedzīve vienā mugursomā © DIENA

Jaunajiem sportistiem, kas bēgļu gaitās devušies prom no kara postītās Ukrainas, Latvijā ir iespēja turpināt treniņus un mācības vairākās pilsētās.

Esmu cīnītāja © DIENA

Par bēgšanu no Kijivas un stingru vēlmi vienmēr atgriezties dzimtenē, par to, kāpēc ukraiņi nezaudē humora izjūtu un kādēļ šobrīd māksliniekiem ir svarīgi uzstāties, stāsta Kijivas Nacionālā akadēmiskā operetes teātra soliste Marjana Bodnara (38).

Misija – turpināt spēlēt © DIENA

Tieši kara priekšvakarā tikai dažas stundas pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā tās Nacionālais kamerorķestris Kijivas solisti devās koncertbraucienā uz Itāliju. Tikko tur ieradušies, viņi uzzināja, ka karš jau plosa dzimteni un mājās atgriezties vairs nevar. Koncertturneja tika pagarināta uz nenoteiktu laiku, rodot iespēju māksliniekiem uzstāties un vēstīt par Ukrainu, tās tautu un kultūru.

Man nav zirnekļa pirkstu © DIENA

Juris Kaukulis (52) arvien biežāk uzstājas ar solokoncertiem, uz kuriem viņu pagrūdis pandēmijas mājsēdes laiks, un tic, ka Ukraina pašlaik notiekošajā karā pret Krieviju nepadosies.

Bīstamā spēle ar sērkociņiem © DIENA

Kultūrpētnieks un profesors Deniss Hanovs (44) par valodu kā morālo ieroci, stikla sienām mūsdienu Latvijas sabiedrībā un to, ar ko atbildība atšķiras no vainas.

Lai nekad vairs nesatiktos © DIENA

Kaspara Putriņa (52) klavesīnu būvēšana pērn dokumentēta filmā, bet ikdienā mums apkārt skan caur viņa dzirdes filtru izlaisti ieraksti. No tiem vairāki nominēti arī šā gada Zelta mikrofona balvām, ko piešķirs 26. februārī.

Kalendārs vairākām tūkstošgadēm © DIENA

Pirms 440 gadiem Romas pāvests Gregors XIII izdeva rīkojumu par jaunas laika skaitīšanas sistēmas ieviešanu, un kristīgā pasaule pakāpeniski sāka pāreju uz Gregora kalendāru, ko lietojam joprojām.

Vairāk Tuvplānā