Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +3 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 29. marts
Agija, Aldonis

Ojāra Martinsona fotogrāfiju izstāde Satiktie

Ojāra Vācieša muzejs, Ojāra Vācieša iela 19

Fotogrāfijas tapušas laika posmā no 1970.–1990. gadam, strādājot žurnālā Liesma, un ataino tā laika sabiedrības darbiniekus.

28. februāris – 2. aprīlis

Raiņa un Aspazijas vasarnīca ielūdz uz divu izstāžu atklāšanu

Raiņa un Aspazijas vasarnīca, Jāņa Pliekšāna iela 5/7, Jūrmala

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā tiks atklātas divas izstādes – Kaļiņingradas apgabala vēstures un mākslas muzeja izstāde Donelaitis un viņa laiks, kas veltīta luterāņu mācītājam un vienam no pirmajiem lietuviešu dzejniekiem Donelaitim, savukārt Raiņa muzeja speciālistes Doras Pauzeres, Ginta Māldera un mākslinieces Ievas Jurjānes veidotā izstāde Negaidīti priekšmeti Raiņa un Aspazijas bibliotēkā stāsta par lietām, kuras atrastas starp grāmatu lapām dzejnieku personīgajā bibliotēkā.

3. marts – 25. aprīlis

Izstāde Rīgas porcelāna stāsts

Rīgas Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Rīgas Porcelāna muzeja kolekcijā ir vairāk nekā 10 tūkstoši porcelāna, fajansa un citu keramisko materiālu priekšmeti, kuri liecina par industrijas vēsturi Rīgā un Latvijā no 19. gs. vidus līdz pat mūsdienām.

6. marts – 26. aprīlis

Rutas Appenas gleznu izstāde Pa ceļam uz Dauderiem: ainavas un ziedi

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Dauderu nodaļa, Zāģeru iela 7

Jaunajā izstādē māksliniece izrādīs savas mīļākās ainavas un ziedus. Rutai Appenai tuvs ir kādreizējā britu premjerministra Vinstona Čērčila, kurš, cita starpā, arī lieliski gleznojis, izteikums: “Lai kādas rūpes būtu atnesusi diena, lai cik biedējoša būtu nākotne, tiklīdz sāk dzimt glezna, visas raizes atkāpjas, galvā tām nav vietas. Rūpes aiziet ēnā un izgaist tumsā. Pat laiks godbijīgi atkāpjas malā.”

1. marts – Šodien

Latvijas Arhitektūras muzeja veidotā izstāde Juris Monvīds Skalbergs. Starp modernismu un postmodernismu

Rīgas Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Izstādes mērķis ir iepazīstināt skatītāju ar Juri Skalbergu (dz. 1935) – vienu no Latvijas pazīstamākajiem arhitektiem – un pārskatīt priekšstatus par 20. gs. 60. un 70. gadu arhitektūru Latvijā, kas ir apdraudēta, tai piekarinot padomju modernisma etiķeti – parādot, ka arhitekti arī okupētajā Latvijā strādāja ar pasaules elpu.

4. marts – 31. marts

Katru dienu 10.00–20.00

Jāņa Purcena un Igora Dobičina izstāde Atlikušais no baltajiem apokalipses jātniekiem un rezidentūra

Latvijas Mākslinieku savienības muzejs, 11. novembra krastmala 35

Ekspozīcijas iekārtotājs un idejas autors, gleznotājs Jānis Purcens skatītājam un sev dod kreatīvu uzdevumu – pētīt. Izpētes objekts tiek definēts kā dažādu mākslas priekšmetu simbioze telpā, kas rodas tēlnieka Igora Dobičina stiropora skulptūras un Jāņa Purcena autortehnikā tapušo gleznu vizuālajā mijiedarbībā.

3. marts – 12. aprīlis

Mežģīņu noslēpumi atklājas Ventspilī

Ventspils Livonijas ordeņa pils, Jāņa ielā 17

Izstāde veltīta vienām no senākajām Eiropā izkoptajām amata prasmēm - mežģīņu darināšanai, kuru vēstures pavedieni mūs aizved līdz 16. gadsimtam. Izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar unikāliem priekšmetiem no prestižām vēsturiskajām kolekcijām, kas vēsta par mežģīņu attīstību un pielietojumu kopš to pirmsākumiem līdz mūsdienām, kad tās vēl arvien izmanto tērpos, interjeru noformējumā vai vienkārši - par iedvesmas avotu daudziem māksliniekiem.

16. janvāris – 30. marts

Ērika Apaļā personālizstāde Ģimene

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jāņa Rozentāla laukums 1

Ēriks Apaļais ir viens no oriģinālākajiem un izdomas bagātākajiem jaunās paaudzes gleznotājiem, kas pēdējo gadu laikā nākuši no Latvijas. Izstāde piedāvā mākslinieka līdzšinējās darbības pārskatu piecās sadaļās. Reti redzētās agrīnās gleznas, noslēpumaino burtu kompozīcijas, alūziju piesātināti elipsveida naratīvi ir tikai daļa no tā, ko apmeklētājs ieraudzīs ekspozīcijā.

7. februāris – Šodien

O.–Ce. 10.00–18.00
Pk. 10.00–20.00
Se., Sv. 10.00–17.00
Pr. slēgts

Izstāde Džemma Skulme. Viņas glezniecība

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jāņa Rozentāla laukums 1

Izstāde veltīta Džemmas Skulmes glezniecībai kā mākslinieces lielajai kaislībai, mīlestībai, darbam, jēgai un spēlei, kā telpai, kurā notiek gan saruna ar sevi, gan uzrunas sabiedrībai. Tā akcentē Džemmas Skulmes mākslas aspektus, ar kuriem rakstīta ne vien viņas biogrāfija, bet arī Latvijas mākslas vēsture.

8. februāris – 5. aprīlis

O.–Ce. 10.00–18.00
Pk. 10.00–20.00
Se., Sv. 10.00–17.00
Pr. slēgts

Kristīnes Kutepovas personālizstāde Redzējumi

Rīgas mākslas telpa, Kungu iela 3

Jaunās gleznotājas Kristīnes Kutepovas pirmā tik vērienīgā personālizstāde veidos priekšstatu par mākslinieces individuāli saredzētām ainām un pieredzētiem notikumiem, kur vienādi liela vērība ir pievērsta kā ikdienišķas dzīves smalkumiem, tā garīgiem meklējumiem Austrumu filosofijā. Kristīnes Kutepovas glezniecības satura mērogs ir bezgalīgi plašs – tajā ietilpst gan smalki izjusta Carnikavas piemales zāles stiebru sērija, gan sadzīviskas ģimenes ainas ar aizmigušajiem. Turpat viss var dabiski pārvērsties abstraktās mākoņu gubās un dekoratīvās kalnu virsotnēs no piedzīvotā ceļojuma uz Indiju.

1. februāris – Šodien

O.–Sv. 11.00–18.00
Pr. slēgts

Izstāde Kabuki 歌舞伎. Japānas 19. gadsimta ukijo-e

Mākslas muzejs Rīgas Birža, Doma laukums 6

Mākslas muzejā Rīgas Birža būs skatāma izstāde Kabuki 歌舞伎. Japānas 19. gadsimta ukijo-e, parādot kabuki teātra aktiera attēlojumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā esošajos Japānas Edo perioda krāsainajos kokgriezumos jeb ukijo-e.

29. februāris – 19. aprīlis

Jaunas izstādes Jūrmalas pilsētas muzejā

Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

Atklās divas dažādu paaudžu greznotāju izstādes – mūziķa un mākslinieka Jāņa Maļecka personālizstādi Dienasgrāmata un jaunās gleznotājas, Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Envijas izstādi ar uzrunājošu nosaukumu Mēs visi smiesimies, skumsim, raudāsim, atkal smiesimies.

19. februāris – Šodien

P., O. slēgts
T.–Sv. 10.00–17.00

Helēnas un Ivara Heinrihsonu personālizstāde Kaut kā tā, nu tā (Mīlestības vārdā)

Rīgas Mazākā galerija, Aristida Briāna ielā 9

No šī gada 14. februāra Rīgas Mazākajā galerijā būs skatāma gleznotāju Helēnas un Ivara Heinrihsonu kopīgā personālizstāde Kaut kā tā, nu tā (Mīlestības vārdā), kurā tiks interpretēta mīlestības, laulības un kopdzīves tēma. Vienlaikus, šī izstāde ir mākslinieku veltījums pašiem savā laulības 50. jubilejā jeb Zelta kāzās.

14. februāris – 10. aprīlis

Paulas Vītolas izstāde Viļņi – Gaismas – Ēnas

Galerija RIXC, Lenču 2

Izstādes darbos apskatāmi mākslinieciski eksperimenti ar šķietami pašsaprotamām parādībām – skaņu un gaismu. Izmantojot gaismu kā skaņas avotu un ieguves veidu, tā no neredzamas un netveramas parādības kļūst redzama un ar to iespējams strādāt vizuāli, paverot arvien jaunas iespējas eksperimentiem.

27. februāris – 2. maijs

Pr.–Se. 12.00–18.00
Sv. slēgts

lzes Smildziņas izstāde Kaut kur turpat

Galerija MuseumLV, Andreja Pumpura 2

Lielākajai daļai mākslas mīļotāju Ilzes Smildziņas vārds saistās ar eļļas tehnikā virtuozi gleznotiem mākoņu tēliem, kas nebeidzamā mainībā aizpilda bezgalīgu plašumu.

29. februāris – 4. aprīlis

O.–Pk. 11.00–19.00
Se. 11.00–17.00