Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Eiropa

Brexit būtiski mazina britu tirdzniecību ar ES © DIENA(6)

Pirmās nedēļas pēc Brexit pārejas perioda beigām gadumijā, kā jau prognozēts, atklājušas daudz problēmu, ko radījusi Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības vienotā tirgus. Preču, īpaši svaigo pārtikas produktu, eksportētāju un importētāju darbību apgrūtinājušas gan jau aizmirstās birokrātiskās procedūras, kas nepieciešamas, lai preces varētu šķērsot robežu, gan sarežģījumi loģistikā, gan jaunas nodevas, kas tagad jāmaksā par precēm, ko pircēji internetā pasūta robežas otrā pusē.

Zviedrijā lielā mājputnu kompleksā konstatēts putnu gripas uzliesmojums

Zviedrijā Monsteras reģionā lielā komercnovietnē ar apmēram 1.3 miljoniem dējējvistu konstatēts augsti patogēnās putnu gripas uzliesmojums. Uzliesmojuma dēļ Zviedrijas kompetentā iestāde veic slimības apkarošanas pasākumus, tostarp mājputnu likvidēšanu, portālu Diena informēja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

Polijas vides aizsardzības organizācija: mēs esam Eiropas izgāztuve © DIENA(3)

Polijas vides aizsardzības organizācijas sākušas celt trauksmi par atkritumu ievešanas apjomu pieaugumu no ārzemēm, īpaši Vācijas, kas lielā daļā gadījumu notiek nelikumīgi. Turklāt bieži atkritumi, kas atbilstoši dokumentiem tiek ievesti pārstrādei, Polijas teritorijā tiek sadedzināti vai vienkārši izgāzti izstrādātos karjeros, vecās noliktavās, laukos, mežos un ceļmalās. "Mēs esam Eiropas izgāztuve," intervijā Deutsche Welle saka Polijas vides aizsardzības organizācijas Zero Waste pārstāvis Pjotrs Barčaks.