Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Piektdiena, 12. jūlijs
Indriķis, Ints, Namejs

Īpašums

Neapzinīgiem dzīvokļu īpašniekiem - barga soda kvīti, nevis budžeta “piešprices”!

Platformā “Mana balss” parādījusies iniciatīva uzlikt par pienākumu pašvaldībai sniegt palīdzību dzīvojamās mājas īpašniekam, piešķirot finansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas tehniskās apsekošanas atzinuma izstrādei. Tas ir klajš, pat bīstams populisms, jo veido maldīgu priekšstatu, ka pašiem par savu īpašumu nav jārūpējas, jo var savas izmaksas uzgrūst valsts vai pašvaldību budžetiem.

Tirgus mostas no murkšķa dienas © DIENA

Aprīlī pircēji Latvijā sākuši pieņemt atliktos lēmumus par mājokļu iegādi, bet mājokļu pārdevēji biežāk akceptē piedāvājumus samazināt cenas, liecina Latio jaunākais Mājokļu pircēju pārliecības indekss, kas tendences uzrāda ātrāk nekā darījumu statistika.

Pēc Rīgas jaunajām biroju ēkām pieprasījums būs © DIENA

Pēdējo četru gadu laikā vārdu virknējums – līdz šim neprognozējami izaicinājumi – ir vairākkārt mainījuši savu nozīmi, taču palikuši klātesoši kā katra indivīda dzīvē, tā biznesa pasaulē. Covid-19 pandēmija un attālināts darbs, būvniecības izmaksu pieaugums kara apstākļos, energoresursu krīze, inflācija un kredītlikmju pieaugums, darba spēka trūkums – vai šādos apstākļos ir nepieciešamas jaunas biroja telpas? Piedāvājums Rīgā šobrīd turpina palielināties un visas tendences liecina par to, ka tās nestāvēs tukšas.

Svarīga ir ēkas uzturēšana © DIENA

Iegādājoties nekustamo īpašumu, arī dzīvokli, pircējiem racionāli jāizvērtē ēkas tehniskais stāvoklis individuāli, jo ēkas uzbūvēšanas gads vien neraksturo reālo situāciju

Ķengaragā uzsākta Bonava jaunā dzīvojamo māju projekta būvniecība: taps četras ēkas ar 232 dzīvokļiem

Vadošais mājokļu attīstītājs “Bonava Latvija” uzsācis pirmās daudzdzīvokļu ēkas būvniecību topošajā dzīvojamo māju projektā “Blūmendāles mājas”, kas atradīsies Ķengaragā, Prūšu ielā 1E. Pirmo ēku ar 58 dzīvokļiem paredzēts nodot ekspluatācijā līdz nākamā gada rudenim, savukārt visa projekta, kas kopā sastāvēs no četrām piecu stāvu ēkām ar 232 dzīvokļiem, būvniecību plānots pabeigt līdz 2026. gadam, investējot 19 miljonus eiro.

Projām no lielpilsētām uz reģioniem © DIENA

Covid-19 pandēmija ilgst jau gandrīz gadu, un pagaidām vēl epidemiologi un infektologi atturas prognozēt, tieši kad koronavīruss SARS-CoV-2 būs ierobežots tiktāl, ka sabiedrība varēs atteikties no fiziskās distancēšanās un ar to saistītā attālinātā darba un attālinātajām mācībām.