Laika ziņas
Šodien
Migla
Pirmdiena, 22. jūlijs
Marija, Marika, Marina

Interesanti

Skrāpē stresa dēļ © DIENA

Kaķu īpašnieku mājokļus var atpazīt pēc dīvāniem, kuru stūros izplēsti diegi, vietām spurainiem paklājiem vai izstaipītiem aizkariem.

Boles vasaras ballītēm © DIENA

Vasaras vidū pieejami visdažādākie augļi – saldi, svaigi un sulīgi – tie ir kā radīti arī izmantošanai kokteiļos. Viens no tādiem ir augļu bole, ko pasniegt vasaras pēcpusdienās uz terases

Ziemeļblāzmu draudi Zemei © DIENA

Šopavasar novērotās gleznainās ziemeļblāzmas sagādāja neaizmirstamus mirkļus miljoniem ziemeļu puslodes iedzīvotāju, taču tām varētu būt kāda nepatīkama blakne.

Pašdarīts alus © DIENA

Receptes pagatavošana aizņems apmēram 6 stundas, sanāks 25–28 l alus, kura prognozējamais stiprums ap 4,5 tilpumprocentiem. Tiesa, gatavs dzeršanai miestiņš būs tikai pēc divām nedēļām.

Garie, īsie un citi © DIENA

Bāra valoda arī mūsdienās joprojām galvenokārt ir angļu. Kokteiļu nosaukumi ne vienmēr tiek tulkoti, jo nosaukums pats par sevi jau ir informācija par dzēriena izcelsmi. Ja kokteilis radies Amerikā, tad tā nosaukums būs angļu valodā; ja Vācijā vai Austrijā – tad vācu valodā.

Vasara – kokteiļu laiks © DIENA

Kokteiļi nav moderno laiku izgudrojums. Tie parādījās vēl ilgi pirms tam, kad Manhatanā tika atvērts pirmais bārs. Arī tālā senatnē cilvēki mēdza dzert jauktus alkoholiskos dzērienus.

Ko nogaršot, ceļojot pa Lombardiju? © DIENA

Milāniešu ēšanas paradumus stipri ietekmējis drudžainais dzīvesveids. Būdami mūžīgā steigā, viņi ēd ātri, lai netrūktu enerģijas centīgam darbam. Kādā grāmatā lasīju indīgu frāzi par milāniešu dzīvesveidu: "Daži ēd tikai tāpēc, ka lielāko daļu pretstresa zāļu nevar uzņemt tukšā dūšā."

Spāņu oruho © DIENA

Arī spāņiem ir savs vīnogu spiedpalieku brendijs – aguardiente de orujo jeb, vienkārši sakot, oruho.

Austrijas un Šveices tresteri © DIENA

Vīnogu izspaidu brendiju tradīcijā lielu ieguldījumu devuši ne tikai grapas meistari Itālijā. Šos destilātus attīstīt centušies ne tikai vācieši, bet arī šveicieši un austrieši.

Vācu trestera reģioni © DIENA

Gandrīz visos Vācijas vīnkopības apgabalos vīnkopji destilē arī savu vīnogu spiedpaliekas, ja vien viņiem ir oficiāla atļauja to darīt.

VIDEO: Ielūdz strübergs un Horens: MAMA DŽAGA MAMA RAGA!

Sestdien, 20. aprīlī, ar jaunu dziesmu “MAMA DŽAGA MAMA RAGA!” klajā nākuši strübergs un Horens, kuri līdz ar šo dziesmu vēlas vairot mieru un mīlestību ikvienā cilvēkā atsevišķi un visos kopumā. Singlam tapis arī video.

Anīsa dzērieni no Spānijas © DIENA

Turpinot stāstu par anīsa dzērieniem – šoreiz stāstīšu par spāņu dzērienu Anis. Spānijas karstā saule anīsa sēklās attīsta īpaši pikantu aromātu.

Vairāk Interesanti