Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 5. marts
Aurora, Austra

Interesanti

Kādām glāzēm jābūt mājās? © DIENA

Turpinu pagājušajā nedēļā iesākto stāstu par glāžu "iztikas minimumu" mājas lietošanai. Pamatdoma glāžu piemeklēšanai konkrētam dzērienam ir, lai glāzes forma un biezums palīdzētu izcelt izvēlētā dzēriena aromātu, garšu, dzirkstīgumu, arī krāsu.

Mazas virtuves iekārtošana © DIENA

Sociālajos tīklos vairākkārt esmu pamanījusi jautājumu, kā iekārtot pavisam mazu virtuvi – piecus sešus kvadrātmetrus – sērijveida namā tā, lai tā būtu ērta, gatavojot maltīti, un pietiktu vietas arī ēšanai.

Ronas ielejas vīni © DIENA

Kad runa ir par franču vīniem, Latvijā vairāk zinām Bordo un Burgundijas vīnus, Elzasas baltvīnus – arī vīna plauktos tie pārstāvēti vairāk.

Malbeks baudīšanai, ne glabāšanai © DIENA

Francijas malbeks niansēs atšķiras no Argentīnas malbeka, taču kopumā, ja izvēlaties malbeku cenu kategorijā ap 10–15 eiro, iegūsiet pilnmiesīgu, tanīniem bagātu, īsāku vai ilgāku laiku ozolā izturētu vīnu. Tas ir radīts nevis glabāšanai, bet tūlītējai baudīšanai.

Kalifornijas vīnu atdzimšana © DIENA

Kad vīna darīšana ASV sāka pamazām atkopties, parādījās jauns izaicinājums – spēcīgā Eiropas vīnu konkurence, kas jau bija paspējuši nostiprināties Amerikas tirgū.

ZZ Dats: Mazajām sirsniņām Ziemassvētku vecīša sagaidīšana vecāku, vecvecāku darbvietā ir īpašs gada nogales notikums

Īpašā Ziemassvētkiem veltītā pasākumā informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA “ZZ Dats” iepriecinājis savu darbinieku 146 bērnus, mazbērnus un krustbērnus, kuri kopā ar saviem mīļajiem pie eglītes satika bērnu vidū tik populāro lācēnu Ričiju Rū un citus meža iemītniekus, Ziemassvētku vecīti, kā arī praktiski rosījās eglītes rotājumu izgatavošanas, piparkūku dekorēšanas un karameļu gatavošanas darbnīcās, darbojās arī svētku pasts.

Pētījums: kafijas baudīšana uzlabo garastāvokli, esot darba vietā

Kopš 17. gadsimtā kafijas dzeršanas kultūra sasniedza Eiropu, tā kļuvusi par teju neatņemamu dienas sastāvdaļu lielai daļai sabiedrības. Kafija ir ar mums no rītiem, kad cenšamies pamosties un sagatavoties dienai, tā mūs pavada nozīmīgos darbos, sarunās un arī sirsnīgās tikšanās reizēs ar draugiem. Bet kādi ir Latvijas iedzīvotāju ieradumi un uzskati attiecībā pret kafijas dzeršanu ikdienā?

Heress un šerijs © DIENA

Heress un šerijs ir viens un tas pats dzēriens. Lielbritānijā heresu sauc par šeriju (briti šeriju dzer vairāk par visiem pasaulē) un šis nosaukums veiksmīgi pielipis arī pārējai Eiropai. Bet faktiski šis ir viens un tas pats dzēriens – ar stipro alkoholu bagātināts vīns.

Pasaulē populārākais ceļotājs ir Santa Klauss – tā tēls dažādās valstīs atšķiras

Latvijā sagaidām, ka svētku laikā mūs apciemos noslēpumainais Ziemassvētku vecītis, īpaši bērniem viņš asociējas ar prieka un dāvanu devēja tēlu. Tomēr citviet pasaulē viņš pazīstams vēl ar citu vārdu, apstiprina “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts. Piemēram, ASV, Kanādā, Lielbritānijā, Austrālijā laipnais vīrs tiek gaidīts kā Santa Klauss, Francijā – Papa Noel, Ķīnā un Honkongā – Lī Sjuē, Japānā – Hotoken, Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā – Tomten/Nissa, Somijā – Jolupuki, savukārt Ukrainā, Kazahstānā un vēl citviet to pazīst kā Salatēvu.

Portvīns drēgniem vakariem

Par savu nosaukumu portvīns var pateikties Portugāles otrajai lielākajai pilsētai Portu. No turienes portvīnu vairāk nekā 300 gadu eksportē lielākie Anglijas tirdzniecības nami. Portvīns ir tikai Portugālē no vietējām vīnogu šķirnēm izgatavots stiprināts vīns. Taču tā rašanās vēsturē savu roku stipri vien pielikuši briti.

Vairāk Interesanti