Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -6 °C
Apmācies
Piektdiena, 8. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis

Dabas Diena

Maksājam lielu sodu par neizdarību © DIENA

Atkritumu šķirošana nu jau gandrīz ikvienam ir pašsaprotama lieta, tomēr gadās, ka nav saprotams, kur konkrēto iepakojumu likt, netrūkst arī tādu materiālu, kurus nevar pārstrādāt.

Ietaupīt un dzīvot zaļāk © DIENA

Ar rūpēm par vidi vien dažkārt ir par maz, lai mēs ierobežotu savu komfortu un, piemēram, ar dažādiem resursiem – elektroenerģiju, ūdeni, apkuri u. tml. – rīkotos taupīgi. Taču brīdī, kad par izšķērdīgu dzīvošanu nākas maksāt prāvu summiņu, aizdomājamies gan.

Ekipējums rudenīgam pārgājienam © DIENA

Savādajā siltajā rudenī tik pierasts, ka gaisa temperatūra turas vasarīga, un nemaz nav viegli saplānot, ko vilkt mugurā, dodoties ārā, it sevišķi, ja gaitas nākas uzsākt jau tā agrāk no rīta, bet zem klajas debess plānots pavadīt visu dienu. Rīti ir vēsi, bet pa dienu gaiss sakarst, turklāt sauli jebkurā brīdī var nomainīt lietus.

Septembra nogalē aicina vērot gājputnus © DIENA

Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina 30. septembrī un 1. oktobrī ikvienu doties vērot gājputnu rudens migrāciju, vienlaikus piedaloties Eiropas putnu vērošanas dienās jeb EuroBirdwatch 2023.

Septembris – bioloģiskās pārtikas mēnesis! © DIENA

Jau trešo gadu Eiropas Savienībā septembri atzīmē kā Bioloģiskās pārtikas mēnesi. Tādēļ Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija (LBLA) aicina pircējus septembrī ne tikai pievērst lielāku uzmanību pārtikas ražošanas ietekmei uz vidi un sabiedrības veselību, bet arī piedalīties Bio izaicinājumā.

Vairāk Dabas Diena