Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

ASV

ASV mīkstina Pfizer Covid-19 vakcīnas uzglabāšanas nosacījumus

Saldēti flakoni ar ASV farmācijas uzņēmuma Pfizer Covid-19 vakcīnām var tikt uzglabāti tādās temperatūrās, kādas parasti ir farmācijas produktu saldētavās, uz laiku līdz divām nedēļām, ceturtdien paziņoja ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA).

ASV piemin pusmiljonu ar Covid-19 mirušo © DIENA(9)

Ar valsts karogu nolaišanu pusmastā uz ASV federālajām ēkām uz piecām dienām un klusuma brīdi īpašā ceremonijā Baltajā namā pieminēts pusmiljons cilvēku, kas ASV miruši ar Covid-19. Pandēmijā dzīvību zaudējušo skaits ASV ir lielākais pasaulē. Un ASV ir arī lielākais apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits – vairāk nekā 28 miljoni, vēsta BBC.

ASV Virdžīnijas štats atsakās no nāvessoda

ASV Virdžīnijas štata likumdevēju sapulces abas palātas nobalsojušas par nāvessoda atcelšanu, un tagad šis lēmums vēl jāapstiprina gubernatoram Ralfam Nortemam, kas to varētu izdarīt jau vistuvākajā laikā.

Ar karavīru atsaukšanu vēl nesteidzas © DIENA(1)

Lai gan pērn ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija noslēdza vienošanos ar radikālā islāma kustību Taliban par karavīru atsaukšanu no Afganistānas, jaunais prezidents Džo Baidens un NATO vadība apsver divdesmit gadu ilgušās misijas pagarināšanu.

Boeing aptur 128 lidmašīnu Boeing 777 izmantošanu

ASV aviobūves uzņēmums Boeing pirmdien paziņoja, ka apturējusi lidojumus ar 128 lidmašīnām Boeing 777, jo sestdien ASV aviokompānijas United Airlines lidmašīnai Boeing 777 lidojuma laikā eksplodēja dzinējs.

Baidens: Amerika ir atgriezusies(13)

ASV prezidents Džo Baidens piektdien virtuālajā Minhenes drošības konferencē paziņoja, ka "Amerika ir atgriezusies" un ka transatlantiskās alianses atkal ir ASV prioritāte.

Saniknotais Tramps piedraud republikāņiem © DIENA(19)

Lai gan ASV Senāts pagājušās nedēļas nogalē impīčmenta prāvā attaisnoja Donaldu Trampu, bijušais ASV prezidents ir saniknots par dažu Republikāņu partijas senatoru balsojumu un viņu līdera Miča Makonela komentāriem prāvas laikā. Odiozais politiķis ir piedraudējis senatoriem, ka viņi netiks atkārtoti ievēlēti, ja nenovērsīsies no republikāņu līdera Senātā.

Senāts nobalso par liecinieku izsaukšanu impīčmenta prāvā(7)

ASV senatori sestdien nobalsoja par lēmumu atļaut bijušā prezidenta Donalda Trampa impīčmenta prāvā izsaukt lieciniekus, šādi sagādājot jaunu šķērsli republikāņu cerībām, ka prāvu izdosies ātri noslēgt ar eksprezidenta attaisnošanu.

Baidens grib slēgt Gvantanamo cietumu(4)

ASV prezidents Džo Baidens grib slēgt ASV armijas cietumu Gvantanamo līcī Kubā, kas izveidots terorismā aizdomās turētajiem, pirms savas prezidentūras beigām, piektdien paziņoja Baltā nama administrācija.