Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

ASV

ASV pauž bažas, ka Krievija var censties atkārtot invāziju Ukrainā © DIENA(4)

ASV paudušas bažas, ka Krievija ar neikdienišķām militārajām aktivitātēm pie Ukrainas robežas var pieļaut nopietnu kļūdu, atkārtojot 2014. gadā pieredzēto iebrukumu Ukrainas teritorijā. ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, kurš trešdien Valsts departamentā Vašingtonā uzņēma Ukrainas ārlietu ministru Dmitro Kuļebu, paziņoja, ka ASV "ir noraizējušās par Krievijas neparastajām militārajām aktivitātēm" un "ļoti cieši tās vēro".

Oklahoma atsāk nāvessodu izpildi

Pēc sešus gadus ilga pārtraukuma ASV Oklahomas pavalsts ceturtdien atsākusi nāvessodu izpildi, izmantojot nāvējošu injekciju.

Bezosa Blue Origin būvēs biznesa parku kosmosā © DIENA(8)

Interneta tirdzniecības giganta Amazon dibinātāja Džefa Bezosa izveidotā kosmosa tūrisma firma Blue Origin paziņojusi, ka kopā ar aeronautikas un kosmosa uzņēmumiem Sierra Space, Boeing un vēl citiem plāno uzbūvēt komerciālu kosmosa staciju, kas tiks privāti pārvaldīta kā dažādiem mērķiem izmantojams biznesa parks visiem, kas vēlēsies to lietot. Tiek plānots, ka stacija, kuras nosaukums būs Orbital Reef (Orbitālais rifs), tiks izveidota un sāks darboties šīs desmitgades otrajā pusē. Tajā vienlaikus varēs atrasties līdz pat 10 cilvēkiem.