Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +16 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 2. oktobris
Skaidris, Ilma

Pasaule

Strīdus ābols Kalnu Karabaha © DIENA

Pēdējās nedēļās Kalnu Karabaha atkal nonākusi ziņu virsrakstos, kārtējo reizi aktualizējot nereti par mūžīgu dēvēto konfliktu starp Armēniju un Azerbaidžānu. Vai šoreiz tas nozīmē atrisinājumu vai tikai jaunus satricinājumu riskus? Kādas intereses notikušais iezīmē reģiona ģeopolitikā un kādas pārmaiņas varētu nest nākotnē?

Žogi un sienas uz valstu robežām © DIENA

Latvijā aktualizējoties jautājumam par nepieciešamību ātrāk tikt galā ar austrumu robežas nostiprināšanu, vērts palūkoties uz citām robežbarjerām pasaulē no dažādiem aspektiem. Kāds simbolisms slēpjas aiz sienām uz valstu robežām, un cik aktuāls tas ir mūsdienās?

Eksorcists piekāpjas Teilorai Sviftai © DIENA

Teiloras Sviftas The Eras Tour koncerta ieraksts filmas formātā būs skatāms ASV kinoteātros, sākot no 13. oktobra, un tas ir iemesls, kāpēc pārcelts šausmu filmas The Exorcist: Believer/Eksorcists. Ticīgais iznākšanas datums.

Vai Indija mainīs savu vārdu? © DIENA

Iepriekšējās nedēļas nogalē Indijā notikušās G20 valstu līderu sanāksmes laikā plašu uzmanību piesaistīja fakts, ka Indijas premjerministrs Narendra Modi, izmantojot namatēva tiesības, savas delegācijas priekšā ir novietojis nevis plāksnīti ar vārdu "Indija", bet gan izmanto citviet daudz mazāk pazīstamo valsts nosaukumu "Bhārata". Tas jau ir raisījis spekulācijas, ka Indija varētu atteikties no sava līdzšinējā galvenā nosaukuma. Pie kādām sekām tas var novest, un kāda kopumā ir valstu pieredze, mainot nosaukumus

Rezonanse no Tveras apgabala līdz Āfrikai © DIENA

Algotņu kompānijas Vagner vadītāja, vēl pirms pāris mēnešiem "gājienu uz Maskavu" rīkojušā Jevgēnija Prigožina un viņa tuvāko līdzgaitnieku nāve lidmašīnas katastrofā, visticamāk, tā arī paliks apvīta ar dažādiem noslēpumiem. Kopš tās pagājušas jau vairākas nedēļas – kādas ir versijas par cēloņiem, un kas tālāk notiks ar Vagner algotņiem Baltkrievijā un Āfrikā?