Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 5. marts
Aurora, Austra

Ziņas

Pasniegtas Boņuks 2023 balvas

Latgales vēstniecībā Gors 2. marta vakarā notika svinīgā Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks pasniegšanas ceremonija, kur tika godināti desmit balvas ieguvēji – spilgtākie un nozīmīgākie notikumi un personības latgaliešu kultūrā 2023. gadā, kā arī pasniegta balva par mūža ieguldījumu ilggadējam Krāslavas kultūras darbiniekam Jāzepam Dobkevičam. Par simpātijas balvas – Žyks – saņēmēju kļuva – Baltinavas teātris Palādas.

Liepāja ir gatava kļūt par Eiropas kultūras meku

Cilvēku plūsma jebkurai pilsētai ir vitāla nepieciešamība, lai veicinātu ekonomikas un konkurētspējas izaugsmi. Liepāja ir valstspilsēta, kuru apmeklē ļoti daudz tūristu. Jaunākie statistikas dati liecina, ka 2023. gadā Liepājas naktsmītnēs apkalpots līdz šim vēsturiski visvairāk tūristu. Viesu skaits no citām Latvijas pilsētām Liepājā pērn ir pieaudzis par 13,1 %, bet ārvalstu tūristu skaits – par 3,7 %. Tas ir ļoti labs rādītājs, kas apliecina, ka līdzšinējās darbības tūristu piesaistei ir bijušas veiksmīgas.

Pie Latvijas Okupācijas muzeja atklās karam Ukrainā veltītu izstādi

Sestdien, 24. februārī, plkst. 11.00 pie Latvijas Okupācijas muzeja tiks atklāta fotoizstāde Kara portreti: divi drosmes gadi, divi upurēšanās gadi. Ekspozīcija Muzeja logos dos Rīgas viesiem un Muzeja apmeklētājiem iespēju aplūkot Ukrainas Nacionālās gvardes foto izlasi, veltītu Ukrainas kara otrās gadadienas piemiņai, informēja Latvijas Okupācijas muzeja pārstāve Harita Maniņa.

Izstāžu zāles Arsenāls atjaunošanas darbiem pieteikušies divi pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) iepirkumā par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls atjaunošanas darbu veikšanu saņemti divi piedāvājumi ar piedāvāto līgumcenu no 14,2 līdz 15,9 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), informēja VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā saņems Jāzeps Dobkevičs

Latgaliešu kultūras gada balvu Boņuks 2023 ceremonijā par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā šogad godinās Krāslavas kultūras stipro balstu, ilggadēju kultūras darbinieku, aktīvu Krāslavas Romas katoļu draudzes un Krāslavas poļu biedrības dzīves organizatoru Jāzepu Dobkeviču. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 2.martā Latgales vēstniecībā Gors, to varēs vērot Latvijas Televīzijā plkst. 21.10.