Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Ziņas

2022. gadā palielinās valsts kultūras iestāžu darbinieku atalgojumu

Valdība 24. septembra ārkārtas sēdē apstiprināja vairākus Kultūras ministrijas (KM) prioritāros pasākumus nākamā gada valsts budžeta palielināšanai kultūras, sabiedrības integrācijas un mediju jomās; tie šodien, 27. septembrī, apspriesti ar Nacionālo kultūras padomi, valsts kultūras iestāžu vadītājiem un Laikmetīgās kultūras NVO asociāciju, informēja KM pārstāvji.

Dizaina pastaigā meklēs risinājumus dzīvei pandēmijā

Šīs nedēļas izskaņā 1. oktobrī otro gadu pēc kārtas Rīgā norisināsies Dizaina pastaiga. Tas būs pirmais tik liela mēroga dizaina nozares pasākums, kas daudzpusīgā un praktiskā veidā veltīts pandēmijas tēmai un tās radīto izaicinājumu risināšanai, informēja pasākuma rīkotāji.

Foto: Aizraujošu notikumu virpulī aizvadīts Liepājas Mākslas forums

Pagājušajā nedēļas nogalē Liepājā piedzīvots jau septītais mūsdienu mākslas, mūzikas un starpžanru festivāls Liepājas Mākslas forums. Koncertzāles Lielais dzintars izlolotais notikumu kopums trīs dienu laikā dažādās pilsētas vietās piedāvāja pasākumus plašai mērķauditorijai, aicinot piedzīvot gan diskotēku un notikumus ģimenēm, gan īpaši izvēlētus laikmetīgās mākslas, mūzikas un kino darbus, kas aizrāva mūsdienu mākslas entuziastus un interesentus.

Londonā atklāta Baltijas dizaina izstāde Tactile Baltics(2)

Otrdien, 21. septembrī, Londonā tika atklāta kopīga Baltijas valstu dizaina izstāde Tactile Baltics, kas iekļauta Londonas Dizaina festivāla oficiālajā programmā un galamērķī Šordičas dizaina trijstūris (Shoreditch Design Triangle).

Mūžībā devies animācijas filmu režisors Nils Skapāns (1969-2021)

Pirmdien, 20. septembrī, mūžībā aizgājis animācijas filmu režisors Nils Skapāns – Latvijā vienīgais plastilīna animācijas meistars, vairāk nekā 40 filmu autors, nacionālu un starptautisku balvu laureāts, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Rīgas cirka ēkas atjaunošana atrodas saudzīgās demontāžas fināla taisnē

Šajā būvniecības fāzē ar pietāti pret vēsturiskajām vērtībām tiek demontēti dažādu laikmetu uzslāņojumi, ir atsegti un daļēji izbūvēti ēkas pamati, kā arī tiek gatavotas konstrukcijas jaunā kupola uzstādīšanai, informēja Zane Volkinšteine Valsts SIA Rīgas cirks komunikācijas projektu vadītāja.

Rīgas cirks dodas pilsētā

Rīgas cirks klajā laiž interaktīvu orientēšanās piedzīvojumu Rīgas vēsturiskajā centrā – projektu Cirks pilsētā. Digitālā izrāde bez maksas pieejama rīdziniekiem un pilsētas viesiem jebkurā diennakts laikā.

Izsludināta ISSP Jauniešu skola – ievads fotogrāfijā un vizuālā lasītprasmē pusaudžiem

Fotogrāfijas izglītības platforma ISSP Skola no 5. oktobra pirmo reizi piedāvā programmu fotogrāfijā un vizuālā lasītprasmē, kas īpaši veidota jauniešiem vecumā no 11 līdz 17 gadiem. ISSP Jauniešu skola gada garumā aicinās pusaudžus radoši iepazīt fotogrāfiju un tās plašos izmantošanas veidus, kā arī apgūt attēlu veidošanas pamatprasmes fotogrāfu Līvas Graudumnieces un Adelīnas Kalniņas vadībā.