Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

VKKF mērķprogrammai Nākotnes kultūras piedāvājums visās kultūras nozarēs tiek piešķirti trīs miljoni eiro

Valdība 4. marta sēdē atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) pieprasījumu piešķirt 3 000 000 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammai Nākotnes kultūras piedāvājums. Tās ietvaros paredzēts sniegt atbalstu jaunu kultūras produktu un pakalpojumu radīšanai un jau izstrādāto kultūras produktu un pakalpojumu pielāgošanai un īstenošanai pastāvošo Covid-19 drošības pasākumu apstākļos, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Pieminot aktieri un režisoru Andri Vidiņu

Mūžībā 27. februārī 87 gadu vecumā ir devies aktieris un režisors Andris Vidiņš – viena no savdabīgākajām un noslēpumainākajām Valmieras teātra personībām.

Pieaugošais entuziasms. Klajā laists filosofijas žurnāls Tvērums © DIENA(3)

Filosofija kā atsvaidzinājums! – pagājušās nedēļas nogalē ir laists klajā jauns filosofijas žurnāls ar nosaukumu Tvērums. Plānots, ka tā numuri iznāks reizi trijos mēnešos gluži kā gadalaiku vēstneši. Šo izdevumu izveidojuši deviņi filosofijas studijās satikušies domubiedri un jaunā māksliniece Adelīna Kalniņa, kura ir projekta idejas un vizuālā noformējuma autore.

Nedēļas nogalē pasniegs latgaliešu kultūras gada balvu Boņuks 2020

Setdien, 6. martā, Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks 2020 apbalvošanas ceremonijā tiks godināti desmit pagājušā gada svarīgākie un spilgtākie notikumi, aktivitātes un cilvēki latgaliskajā kultūrā, kā arī ar balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināts keramiķis Voldemārs Voguls. Pirmo reizi balvas pasniegšanas ceremoniju tiešraidē no Latgales vēstniecības Gors varēs skatīt Latvijas Televīzijas tiešraidē plkst. 21.05.

Sākas pasākumu pieteikšana sarunu festivālam Lampa

Vasaras izskaņā, 20. un 21. augustā, Cēsīs notiks septītais sarunu festivāls Lampa. Ja epidemioloģiskā situācija būs labvēlīga, lai satiktos un sarunātos klātienē, tas no ierastā Cēsu pils parka pārcelsies uz jaunām sarunu vietām pilsētā un būs skatāms arī festivāla mājaslapā un citās platformās. Arī šogad ikvienam ir iespēja organizēt savu pasākumu Lampā, idejas piesakot konkursā no 1. marta līdz 15. aprīlim.

Latvijas Kultūras akadēmija aicina skolēnus uz tiešsaistes sarunām par bakalaura studijām

No marta līdz jūnijam Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicinās skolēnus uz tiešsaistes sarunām ar LKA bakalaura programmu un apakšprogrammu vadītājiem. Sarunu ciklu 3.martā plkst. 15 atklās LKA prorektora mākslinieciskās jaunrades darbā un režisora Elmāra Seņkova saruna Būt uz skatuves vai aiz skatuves: aktiermāksla vai režija? ar apakšprogrammas Dramatiskā teātra aktiera mākslas aktiermākslas pasniedzēju Kārli Krūmiņu un Dramatiskā teātra režijas māksla režijas pasniedzēju Māru Ķimeli.

Paziņoti Liepājas kultūras balvas laureāti

Ceturtdien Liepājas kultūras balvas 2020 apbalvošanas ceremonijā tika godināti desmit aizvadītā gada nozīmīgākie un spilgtākie kultūras notikumi un personības pilsētā, informēja Liepājas pašvaldība.

Šogad tiek svinēta Torņakalna baznīcas 130. gadadiena

Šogad Rīgas Lutera baznīcai Torņakalnā aprit 130 gadi. Par godu jubilejai šogad plānoti vairāki pasākumi. Trešdien, 24. februārī, notiks jubilejas pasākums tiešsaistē Lutera draudzes dzīvesstāts cauri laikmetiem. Es dzīvoju. un Lutera draudzes centrā un tā skatlogos tiks atklāta fotoizstāde Lutera baznīca un Torņakalns, informēja draudzes pārstāvji.