Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +26 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 18. jūlijs
Rozālija, Roze

Finanses

3. jūnijā noslēdzas akcionāriem piederošo AS DelfinGroup akciju publiskais piedāvājums

Pirmdien, 3. jūnijā, noslēdzas akcionāriem piederošo Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmuma DelfinGroup akciju publiskais piedāvājums, kurā investoriem no Baltijas valstīm ir iespēja iegādāties kopumā līdz 26,4 % uzņēmuma akciju, maksājot 1,09 eiro par vienu akciju. Šis DelfinGroup akcionāru publiskais piedāvājums ir lielākā šāda veida iespēja investēt stabilā un augošā uzņēmumā ar 8,3 % dividenžu ienesīgumu, kas ir viens no augstākajiem Baltijas akciju tirgū.

Šodien sākas DelfinGroup akciju publiskā piedāvājuma periods

Šodien, 20. maijā, sākas Latvijas finanšu tehnoloģiju uzņēmuma AS DelfinGroup akciju publiskā piedāvājuma periods, kura laikā divi akcionāri – AS ALPPES Capital un SIA Curiosity Capital – piedāvās iegādāties nozīmīgu DelfinGroup akciju daļu. Publiskā piedāvājuma perioda laikā investoriem no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas būs iespēja iegādāties kopumā līdz 26,4 % DelfinGroup akciju ar 12,8 % atlaidi no vidējās biržas cenas pēdējo trīs mēnešu laikā. Publiskais piedāvājums ir lielākā šāda veida iespēja investēt stabilā un augošā uzņēmumā ar 8,3 % dividenžu ienesīgumu, kas ir viens no augstākajiem Baltijas akciju tirgū.

Finanšu pakalpojumos mākslīgais intelekts spēlēs arvien lielāku lomu, tomēr bez cilvēka iztikt nevarēs

IT nozarē notiekošo joprojām var saukt par darbu uz zinātniskās fantastikas robežas, kur katra diena nes arvien jaunus izaicinājumus un iespējas. Izņēmums nav arī nebanku kreditēšanas joma, kurā lielākā daļa procesu ir robotizēti, bet impulsu gala lēmumam sniedz mākslīgais intelekts. Par to, kā IT risinājumi tiek piemēroti Latvijas un citos tirgos, kāds ir klientu un kāds – biznesa ieguvums, saruna ar 4finance IT projektu menedžeri Kristīni Bogdanovu.

Strauji augot Bitcoin cenai, Latvijā aktivizējas arī kripto krāpnieki – uzticības veidošanai izmanto labi pazīstamus zīmolus

Pēdējo mēnešu laikā Bitcoin un citu kriptoaktīvu ieguldījumu popularitāte Latvijā ir strauji palielinājusies. Diemžēl tas ir piesaistījis arī dažādu krāpnieku uzmanību, kuri ir radījuši vairākas noziedzīgas shēmas, izmantojot populāras sociālo tīklu platformas. Pasaulē lielākās kriptovalūtu biržas Binance pārstāve Latvijā un Igaunijā Polina Brotjē norāda, ka vairumā gadījumu krāpnieki investīciju jomā nosacīti ievēro četru soļu principu.

Radīts jauns projekts ar mērķi izveidot noturīgu agrīnās fāzes investīciju plūsmu Centrāleiropā un Austrumeiropā

Projekta "Healthy Investment Central Eastern Europe" (HICEE) mērķis ir veicināt inovatīvu risinājumu attīstību Centrāleiropas un Austrumeiropas (CEE) reģionos, kuros esošie jaunuzņēmumi saņem vien trešdaļu no vidējā riska kapitāla investīciju apjoma Eiropā. Divu gadu projekts tiek stratēģiski īstenots kopā ar vadošo ES pētniecības un inovāciju programmu "Apvārsnis Eiropa" (Horizon Europe).

Kriptovalūtu joma mainās © DIENA

Finanšu nozarei kopumā 2023. gads bija bagāts ar dažādiem nopietniem izaicinājumiem – augsta inflācija un iespaidīgas bāzes procentu likmes, ģeopolitiskie konflikti un Covid-19 pandēmijas ieilgušās sekas. Savukārt kriptovalūtu jomā 2023. gadu varam uzskatīt par atveseļošanās periodu pēc 2022. gada graujošajiem notikumiem.

BioEx biomasas biržā pirmajā darbības gadā veikti darījumi par 4,908 miljoniem eiro un 182 980 MWh

Latvijā pirmā biomasas tirdzniecības platforma BioEx sekmīgi noslēgusi darbības pirmo gadu, 2023. gadā īstenojot 42 tiešsaistes izsoles, kurās noslēgti darījumi par 4 908 281 eiro un 182 980 MWh. Kopumā platformā šobrīd ir 90 reģistrēti tirgus dalībnieki un platformā iesaistās arī virkne Latvijas enerģētikas tirgus lielāko dalībnieku, piemēram, AS Rīgas Siltums, SIA Liepājas Enerģija un SIA Jūrmalas Siltums.