Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +3 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Kino/TV

Laiks ir vienmēr. Sākas astotais Rīgas Starptautiskais kino festivāls

Šodien, 14. oktobrī, ar filmas Es piedzimu Rosellīni Latvijas pirmizrādi tiek atklāts jau astotais Rīgas Starptautiskā kino festivāla gads. Vairāk nekā 100 filmas 10 tematiskajās sadaļās, tostarp, konkursos – šoreiz kino svētki norisināsies ne vien Riga IFF "mājās", kinoteātrī Splendid Palace un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, bet arī Madonā, Valmiermuižā un tiešsaistē visas Latvijas teritorijā. Biļetes uz visiem Riga IFF seansiem atrodamas festivāla mājaslapā.

Kā tapa vesterna Wild East. Kur vedīs ceļš tērpi

Uz kinoekrāniem nonākušajā kolorītajā piedzīvojumu filmā Wild East. Kur vedīs ceļš netrūkst detektīva un komēdijas elementu, spraigas darbības un arī krāšņu tērpu, kurus radījusi kostīmu māksliniece Līga Krāsone, kurai filmēšanas gaitā nācies pārvarēt ne vienu vien radošu izaicinājumu.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls informē par savu darbību ārkārtējās situācijas apstākļos

Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kas norisināsies no 14. līdz 24. oktobrim, skaidro, kā valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas viestās izmaiņas, ar kurām ir jārēķinās kino notikuma klātienes viesiem, ietekmēs festivāla notikumus, kā arī informē par atklātas vēstules izsūtīšanu valsts amatpersonām ar lūgumu kultūras nozarei piemērot divu nedēļu adaptācijas periodu.

Šonedēļ kinoteātros tiks rādīts pirmais latviešu vesterns Wild East. Kur vedīs ceļš

Ar spraigas pakaļdzīšanās un dramatiskas apšaudes epizodēm Latvijas kinoteātru repertuāru šonedēļ papildinās režisora Matīsa Kažas (Kino un mēs, Klejotāji) pilnmetrāžas spēlfilma – pirmais latviešu vesterns Wild East. Kur vedīs ceļš. Pirmizrādi filma piedzīvos 6. oktobrī kinoteātrī Splendid Palace, savukārt skatītāju tikšanās ar radošo grupu gaidāmas visas nedēļas garumā.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls piedāvās izlasi ar aktuālāko Krievijas kino

Astotais RIGA IFF, kas šogad norisināsies no 14. līdz 24. oktobrim gan klātienē vairākās Latvijas pilsētās, gan tiešsaistē visas Latvijas teritorijā, šogad ir izveidojis īpašu Krievijas filmu izlasi. Pieci darbi, kas izvietoti gan festivāla Pilnmetrāžas filmu konkursā, gan sadaļā Festival Selection, ir apvienoti zem Russian Film Festival Showcase zīmola.

Portālā filmas.lv skatāma animācijas režisora Nila Skapāna filmu izlase

Pieminot mūžībā aizgājušo animācijas režisoru Nilu Skapānu (1969-2021), Nacionālā Kino centra portālā filmas.lv sadarbībā ar Latvijas filmu studijām izveidota filmu izlase (1994-2021) – no pirmā starptautiskā triumfa līdz ieskatam jaunākajā, nupat pabeigtajā filmā. Lielākā daļa filmu ir pastāvīgi pieejamas portālā, astoņas citas pievienotas no jauna un būs skatāmas līdz 1. novembrim.