Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -2 °C
Apmācies
Sestdiena, 4. februāris
Veronika, Daila, Dominiks

Armands Sametis

Spēļu ritenis iegriežas

Kārlis Ozoliņš: vairāk nekā gadu esmu trenējies un gaidījis iespēju spēlēt, nu tā jāizmanto.

Zem groza dominē viesi

VEF Rīga Latvijas kausā sakauj BK Ventspils un ar vienu soli kāpj finālā.

Atpakaļ realitātē

Pasaules čempionātā dominē mājinieki un austrieši, latviešiem bronza stafetē.

Klupiens un revanšs

Graudiņa un Samoilova gadu sāk ar sezonas finālturnīru.

Cerību pamati sezonai

Ostapenko nesasniedz pusfinālu, tomēr Melburnu atstāj apmierināta ar parādīto sniegumu.

Trāpīt desmitniekā

Ostapenko: cenšos saglabāt pozitīvu domāšanu arī sarežģītos spēles brīžos.

Līderiem top jauni vaibsti

Vadošie virslīgas klubi bruņojas jaunajai sezonai, neskaidrības Jūrmalā un Jelgavā.

Kurzemē bez sensācijas

Latvijas kausa izcīņas pusfinālā iekļūst Liepājas un Valmieras basketbolisti.

Laika maiņā neapmaldījās

Ostapenko izšķirošajā setā atstāj pretinieci uz "nullītes" un sasniedz trešo kārtu Melburnā.

Spēj vēl vairāk

Kamaniņu braucēji tiecas arī pēc Eiropas čempionāta godalgām.

Augsts lēciens elitē. Saruna ar Tīnu Graudiņu

Pludmales volejbola pasaules elitē pēdējās sezonās strauji ielauzies Latvijas vadošais dāmu duets, kurā kopā ar Anastasiju Samoilovu par drošību pie tīkla gādā viena no pasaules vadošajām bloķētājām Tīna Graudiņa. Jūrmalniece ir augsta līmeņa sportiste jau trešajā paaudzē un volejbolā devusies tēva Māra Graudiņa pēdās. Iepriekšējos gados paralēli studijām prestižajā Dienvidkalifornijas universitātē, kur Tīna apguva politikas zinātni, viņa kopā ar pārinieci Nastju divreiz kļuva par Eiropas čempioni un Tokijā sasniedza olimpiskā turnīra pusfinālu. Vairākumā vasaras sporta veidu, tostarp pludmales volejbolā, šogad sāksies cīņa par ceļazīmēm uz 2024. gada olimpiskajām spēlēm Parīzē. Sporta Avīze Tīnu noķēra vēl Latvijas ziemā, dienu pirms došanās uz sezonas pirmo treniņnometni Tenerifē.

Ātrākie uz sava ledus

Latvijas kamaniņu braucēji dominē Siguldā – četras uzvaras un sudrabs.

Atsāk uz sava ledus

Kamaniņu izlases treneris un menedžeris Daniels Fogelis: trasē ātruma pietiek, atliek veikt savus braucienus.

Handbolisti atspēlē septiņus vārtu starpību un izcīna neizšķirtu

Cīnītāju raksturu parādīja gados jaunais Latvijas handbola valstsvienības modelis, kas pirmajā no divām pārbaudes spēlēm Rīgā pret Čehiju atspēlēja septiņu vārtu deficītu un pēdējā uzbrukumā panāca neizšķirtu (24:24). Ar sešiem vārtiem rezultatīvākais bija Ņikita Pančenko, bet neizšķirtu panāca Rauls Erlends Serafimovičs. Komandas ceturtdien savā starpā tiksies atkārtoti.

Sāk pārkārtošanos, gatavojoties pavasarim

Divas no sešām Latvijas komandām ar Igauniju apvienotajā līgā gada pēdējo nedēļu sagaidījušas pozīcijās, kas pavasarī ļautu turpināt cīņu izslēgšanas turnīrā. Pašreizējais turnīra čempions VEF Rīga pēc vairākiem klupieniem sezonas sākumā atkarojis pozīcijas turnīra tabulas augšgalā, bet Ventspils un Ogres komandas sezonas vidū balansē uz labāko astoņnieka robežas. Pagaidām – katra savā tās pusē.

Vētīs vietējās rezerves

Ierastā Rīgas domes kausa izcīņas vietā Latvijas vīriešu handbola valstsvienība starpsvētku pauzē aizvadīs divas pārbaudes spēles ar Čehijas izlasi, lai labāk sagatavotos pavasarī gaidāmajām 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm. Sastāvā gan nebūs vairāku pieredzējušo izlases līderu, tostarp komandas spilgtākās zvaigznes Daiņa Krištopāna. Spēles Rimi Olimpiskajā centrā Rīgā sāksies trešdien pulksten 19 un ceturtdien pulksten 17.

Objektīvā realitāte

Iznākums nav apmierinošs, taču jānovērtē savas un konkurentu iespējas.

Iekodēt pārliecību. Intervija ar basketbola treneri Artūru Visocki-Rubeni

Trenera darbs ir nemitīga attīstība mūža garumā, pārliecināts Artūrs Visockis-Rubenis, kurš pēdējos divpadsmit gados sevi spilgti pieteicis pašmāju basketbolā gan klubu, gan valstsvienību līmenī. Kā vienu no virsuzdevumiem darbā ar sporta spēļu komandām viņš min spēju saglabāt vēsu galvu spriedzes un emociju karuselī, kas ir svarīgi kā atlētiem, tā treneriem. Tas savulaik palīdzēja spilgti ienākt Latvijas basketbolā un ar studentu komandu iesaistīties cīņā par godalgām augstākajā līgā, gūt vienu no lielākajiem panākumiem – Eiropas čempionāta sudraba godalgu – jaunatnes izlašu līmenī un šobrīd sekmīgi attīstīt vietējos basketbola talantus Liepājas klubā. Artūra azartu un aizrautību novērtējuši arī pieaugušo valstsvienību galvenie treneri, un jau diviem viņš palīdzējis nokļūt Pasaules kausā. 2018. gadā kopā ar sieviešu basketbola izlasi uz vēsturisku finālturnīru Visockim-Rubenim gan neizdevās aizbraukt, jo tovasar uz lielās skatuves bija jāizved U18 sudraba komanda, bet nākamajā vasarā, visticamāk, viņu redzēsim, asistējot Lukam Banki pie vīriešu valstsvienības stūres vēl vienā Pasaules kausa debijā. Tāpat viņš izvirzījis konkrētu mērķi pašam sev un vēlas tuvākajā nākotnē izcīnīt Latvijas čempiona titulu.