Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +10 °C
Skaidrs
Piektdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Juris Tihonovs

Kubā cenšas atjaunot viesuļvētras Īans postījumu dēļ pārtraukto elektroapgādi

Kubas varasiestādes cenšas atjaunot milzīgos postījumus, ko tās infrastruktūrai nodarījusi viesuļvētra Īans, kas, otrdien virzoties pāri salai, atstāja visu valsti bez elektroapgādes un nopostīja tabakas plantācijas Kubas rietumos, vēsta BBC. Daudzviet valsts teritorijā postījumus guvušas ēkas, ceļi, apstiprināta vismaz divu cilvēku bojāeja.

NASA sekmīgi ietriec zondi asteroīdā

ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) speciālistiem izdevies veiksmīgi ietriekt kosmisko zondi asteroīdā, lai izmēģinātu, vai iespējams mainīt šādu kosmisko objektu lidojuma trajektoriju, ja tā potenciāli apdraud Zemi.

Veikta līdz šim lielākā gūstekņu apmaiņa

Krievija un Ukraina veikusi līdz šim lielāko apmaiņu ar gūstekņiem, kuras laikā atbrīvoto vidū ir gan 10 Ukrainas pusē karojošo ārvalstu pilsoņu, gan ielenktās rūpnīcas Azovstaļ aizstāvji un viņu komandieri, vēsta BBC.

Plāno ar pseidoreferendumiem leģitimizēt karu

Turpinoties Ukrainas bruņoto spēku sekmēm okupēto teritoriju atkarošanā, ar Kremļa atbalstu pašpasludinātās "tautas republikas" Donbasā ierosinājušas steidzami noorganizēt 'referendumus" par šo veidojumu pievienošanu Krievijai, vēsta BBC.

Polija, Baltija slēdz robežas Krievijas pilsoņiem

No pirmdienas stājušies spēkā Baltijas valstu un Polijas lēmumi slēgt robežu Krievijas pilsoņiem, kuri Eiropas Savienības teritorijā vēlas ieceļot ar Šengenas vīzām tūrisma, sporta, biznesa un kultūras nolūkos, vēsta RFE/ RL.

Tūkstošiem cilvēku pēc ilgas stāvēšanas rindā izrāda cieņu Elizabetei II

Tūkstošiem cilvēku vakar izmantoja iespēju pēc daudzu stundu stāvēšanas rindā atvadīties no karalienes Elizabetes II, kuras zārks līdz pirmdienas rītam novietots Vestminsteras zālē. Tā atrodas Vestminsteras pilī – vecākajā ēkā britu parlamenta kompleksā Londonā. BBC vēstīja, ka ceturtdien pēcpusdienā gar Temzas upi izvietojušos cilvēku rinda uz atvadīšanos no karalienes bija ap 3,5 jūdzes (5,6 kilometrus) gara.

Leiena sola enerģētikas tirgus reformu ES, atbalstu Ukrainai

Eiropas Savienība sāks "dziļu un visaptverošu" enerģētikas tirgus reformu, lai palīdzētu iedzīvotājiem un uzņēmumiem mazināt problēmas, ko radījis straujais energoresursu cenu pieaugums, uzstājoties Eiropas Parlamentā ar ikgadējo runu par stāvokli ES, vakar apsolīja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena.

Armēnijas karavīri zaudējuši dzīvību sadursmēs

Armēnija paziņojusi, ka vismaz 49 tās karavīri zaudējuši dzīvību naktī uz otrdienu notikušajās sadursmēs uz valsts robežas ar Azerbaidžānu, kas radījis bažas par iespējamu karadarbības atjaunošanos starp abām valstīm strīda par Kalnu Karabahas reģionu dēļ.

Vaino Krieviju ukraiņu bērnu piespiedu aizvešanā

ANO Cilvēktiesību biroja pārstāve, ASV un britu diplomātes apsūdzējušas Krieviju bērnu piespiedu izvešanā no okupētajām Ukrainas teritorijām adoptēšanai Krievijā, kā arī iedzīvotāju piespiedu pārvietošanā un deportēšanā uz filtrācijas nometnēm, vēsta AFP.

Krievija meklējot munīcijas piegādes Ziemeļkorejā

Izgāžoties zibenskara plāniem Ukrainas ieņemšanai, Krievijas bruņotie spēki skaudrāk sākuši izjust munīcijas un bruņojuma trūkumu, ko plāno papildināt atsevišķās sev vēl draudzīgajās valstīs. The New York Times, atsaucoties uz ASV aizsardzības amatpersonu, vēsta, ka Krievijas Aizsardzības ministrija sākusi procesu, lai no Ziemeļkorejas iegādātos vairākus miljonus raķešu un artilērijas lādiņu.

Izmeklē lidmašīnas iekrišanu Baltijas jūrā Ventspils tuvumā

Pēc visu nakti uz pirmdienu ilgušajiem meklēšanas darbiem glābējiem nebija izdevies atrast nevienu cilvēku no svētdienas vakarā netālu no Ventspils Baltijas jūrā iekritušās nelielās pasažieru lidmašīnas. Lielākā atrastā atlūza, kas var būt no lidmašīnas korpusa, pirmdien nogādāta Ventspilī, vēsta LETA, atsaucoties uz Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra vadītāja Pētera Subbotas stāstīto televīzijām.

Vēsturisku apjomu plūdi draud ar pārtikas trūkumu

Sākotnējie aprēķini liecina, ka postošie plūdi Pakistānā nodarījuši valstij zaudējumus vairāk nekā 10 miljardu ASV dolāru apmērā, atsaucoties uz Pakistānas plānošanas ministra Ahsana Ikbala teikto, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Vācijas valdība apstiprina taupības pasākumus

Vācijas valdība apstiprinājusi energotaupības pasākumus nākamajam pusgadam, kas paredz samazināt objektu apgaismošanu un apkures temperatūru sabiedriskajās ēkās, vēsta Deutsche Welle. Vienlaikus apstiprināti noteikumi, kas paredz uz dzelzceļiem dot prioritāti vilcienu sastāviem, kuros tiek pārvadātas ogles vai degviela, salīdzinot ar pasažieru vai citu kravu vilcieniem.

Ar represijām Kremlis dzēsis pretkara protestus

Pusgadā pēc sāktā Krievijas bruņoto spēku iebrukuma Ukrainā Kremlim izdevies ar represijām un bargu cietumsodu sankciju ieviešanu likumos apklusināt tos, kuri uzdrošinājās paust pretkara nostāju.

Vācijā sāk darbu pasaulē pirmā ūdeņraža vilcienu līnija

Vācijā kopš vakardienas oficiāli darbu sākusi pasaulē pirmā dzelzceļa līnija, kurā vilcienus darbina tikai ar ūdeņradi. 14 vilcieni, ko Vācijas Lejassaksijas federālajai zemei uzbūvējis Francijas uzņēmums Alstom, aizstās dīzeļlokomotīvju vilcienus 100 kilometru garā dzelzceļa līnijā, kas savieno Kukshāfeni, Brēmerhāfeni, Brēmerferdi un Bukstehudi Hamburgas pievārtē, vēsta AFP

Tramps cenšas apturēt FIB veikto izmeklēšanu

Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps iesūdzējis tiesā ASV Tieslietu departamentu, prasot iesaldēt pret viņu uzsākto izmeklēšanu par dokumentiem, kas Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) kratīšanā 8. augustā tika paņemti Trampa atpūtas rezidencē Mar-aLago Floridā, vēsta BBC.

Skeptiski uztver FSB versiju par Duginas nāvi

Rietumu mediji un politikas komentētāji izteikuši lielu skepsi un šaubas par Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) paziņojumu, ka tas atklājis Kremļa iecienītā galēji labējā ideologa Aleksandra Dugina meitas Darjas uzspridzināšanu automašīnā nedēļas nogalē.

Sausuma dēļ nokrities ūdens līmenis atklāj vrakus, pieminekļus un aviobumbu

Nedēļām ieilgušā īpašā karstumviļņa atnestā sausuma dēļ daudzviet Eiropā ūdens līmenis upēs un ezeros nokrities līdz sen nepieredzētam līmenim, atklājot ilgus gadus appludinātus vēsturiskus objektus, Otrā pasaules kara gados nogrimušu kuģu vrakus un neuzsprāgušas aviobumbas.