Partija KPV LV jau šodien varētu tikt izstumta no Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās valdības koalīcijas, šorīt Latvijas Radio pieļāva KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo.
Uz trim līdz šim partijas KPV LV pārraudzībā esošajiem ministru amatiem tiek izskatītas Marijas Golubevas (AP), Gata Eglīša (JKP) un Jāņa Vitenberga (NA) kandidatūras, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.
Saeimas opozīcijas deputāti vērsušies pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) ar lūgumu reaģēt uz Valsts kontroles revīzijā atklātajiem trūkumiem Labklājības ministrijas (LM) darbā ar sociālās aprūpes centriem (SAC) Covid-19 uzliesmojuma laikā un pieprasīt labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) demisiju.
Pielietojot mūsdienīgas tehnoloģijas un augstus kvalitātes standartus, šobrīd kuģu būves uzņēmumā ‘Latitude Yachts’ top trīs jauni projekti, starp kuriem ir arī pasaulē pirmā, pilnīgi elektriska un no inovatīva kompozītmateriāla veidota motorjahta.
Cīņā par ekonomikas ministra krēslu bez Nacionālās apvienības (NA) un KPV LV iesaistījusies arī Jaunā konservatīvā partija (JKP), vēl vairāk sarežģījot kompromisa meklējumus. NA un Jaunā Vienotība (JV) ir ieinteresēta pēc iespējas mazākās pārmaiņās valdībā. Koalīcijas partneri ar to nav mierā, tādēļ plašākas pārmaiņas, visticamāk, ir neizbēgamas. Par to liecina arī JKP līderu paustais par valdības "kapitālā remonta" nepieciešamību.
Atbilstošas koalīcijas vienošanās gadījumā Jaunā konservatīvā partija (JKP) ekonomikas un finanšu ministru amatam piedāvātu Saeimas deputāta Gata Eglīša kandidatūru.
Ministru amatu proporcijas maiņai patlaban piekrituši trīs koalīcijas partneri, savukārt Jaunā konservatīvā partija (JKP) un KPV LV šo jautājumu vēl pārdomās, pēc tikšanās ar partneriem žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents
KPV LV izvirzītā uzņēmēja Pētera Šmidres kandidatūra uz ekonomikas ministra amatu neesot guvusi visu koalīcijas partneru atbalstu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ar pieciem no KPV LV frakcijas aizgājušajiem Saeimas deputātiem, kuri parlamentā izveidojuši Stabilitātes grupu, šodien noslēdzis vienošanos par sadarbību un atbalstu valdībai.
Nacionālā apvienība rosinās Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (NA) un koalīcijas partnerus vienoties par izmaiņām koalīcijas līgumā, kā arī nodot Ekonomikas ministriju (EM) tās pārraudzībā, izriet no NA līdera Raivja Dzintara šodien preses konferencē paustā.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) plāno ar partiju KPV LV pārrunāt jautājumu par politiskā spēka aicinājumu no ekonomikas ministra amata atcelt Jāni Vitenbergu, kurš nesen nomainījis politisko piederību no KPV LV uz Nacionālo apvienību (NA).
Partiju KPV LV pametusi Saeimas deputāte Iveta Benhena-Bēkena, kura šodien uzņemta partiju apvienības Jaunā Vienotība (JV) rindās, aģentūru LETA informēja JV.
Daudzu skandālu un domstarpību piemeklētā partija KPV LV saņēmusi jaunu triecienu, ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam paziņojot par iestāšanos Nacionālajā apvienībā (NA). Ja viņš saglabā ministra portfeli, partiju pārstāvniecības proporcija valdībā mainās, ko nevēlas pieļaut partijas KPV LV valde, savukārt daļa Saeimas frakcijas paudusi Vitenbergam atbalstu.
Pretēji partijas KPV LV valdes lēmumam puse no KPV LV Saeimas frakcijas paudusi atbalstu Jāņa Vitenberga palikšanai ekonomikas ministra amatā, izriet no Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieka Aivara Geidāna aģentūru LETA sniegtās informācijas.
"Politiskā staigāšana", tuvojoties vēlēšanām, nav nekas unikāls, komentējot ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga lēmumu no partijas KPV LV pāriet uz Nacionālo apvienību (NA), aģentūrai LETA sacīja KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo (KPV LV).