No Lielbritānijā nodarbinātajiem 117 tūkstošiem Latvijas pilsoņu pastāvīgā iedzīvotāja statusam reģistrējušies tikai 41,5 tūkstoši tautiešu. Lai arī joprojām nav skaidrs, kad un kā Lielbritānija pametīs Eiropas Savienību (ES), Latvijas diplomātiskais dienests mudina pilsoņus tomēr laikus sakārtot formālās attiecības ar mītnes valsti. Tiesa, augustā, līdz ar jaunās britu valdības apstiprināšanu, tautiešu aktivitāte ir manāmi pieaugusi. Nereģistrēšanās nekaitēs, Dienai atzīst Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže. Taču pastāvīgā iedzīvotāja statuss Latvijas pilsoņiem, kuri plāno uzturēties Lielbritānijā pēc Brexit, ļaus izvairīties no iespējamiem sarežģījumiem un nodrošinās ES pilsoņu tiesības.
ASV Kongresā pārstāvētie Demokrātu partijas locekļi arvien skaļāk runā par iespējamo impīčmenta procedūras ierosināšanu pret republikāņu prezidentu Donaldu Trampu saistībā ar izskanējušo informāciju, ka viņš Ukrainas kolēģim Volodimiram Zelenskim varētu būt prasījis uzsākt izmeklēšanu pret bijušā ASV viceprezidenta Džo Baidena dēlu. Baidens cīnās par iespēju būt Trampa pretinieks 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanās.
Atbilstoši pērn apstiprinātajām pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) vadlīnijām no šā mācību gada mazākumtautību bērnudārzos latviešu valodas lietošana ikdienas saskarsmē ir jāsekmē katru dienu. To, kā ar šo vadlīniju ieviešanu veicas mazākumtautību bērnudārzos, vērtēt vēl būtu pāragri, tikmēr Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) latviešu valodas lietošanas veicināšanai izstrādājusi nākamās izmaiņas. NA rosina likuma grozījumus, kuros tiktu noteikts pienākums pašvaldībām nodrošināt izglītības programmu apguvi valsts valodā ikvienā pašvaldības PII, tajā skaitā mazākumtautību bērnudārzos, ja to pieprasa bērna vecāki.