Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Otrdiena, 12. novembris
Kaija, Kornēlija

Publikācijas

Nepieskaitiet mani pie intrigantēm. Saruna ar Aneti Šteinbergu © DIENA

Anete Šteinberga 2016. un 2017. gadā tika nosaukta par Latvijas labāko basketbolisti, bet pērn vasarā, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, kurš turklāt daļēji notika Rīgā, pēkšņi tika pavēstīts, ka viņa it kā personisku iemeslu dēļ nepalīdzēs valstsvienībai. Spēlētāja ilgu laiku publiski klusēja par nespēlēšanas iemesliem, bet tagad atklātā intervijā ar Sporta Avīzi ļoti asi izsakās par bijušo valstsvienības galveno treneri Mārtiņu Zībartu un pastāsta, ka nepalīdzēs izlasei arī novembrī gaidāmajās atlases spēlēs, mums to pavēstot ātrāk nekā jaunajam trenerim Mārtiņam Gulbim. Spēlētāja pauž, ka, tuvojoties 30 gadu vecumam, par ļoti nozīmīgu faktoru kļūst emocionālā stabilitāte, bet spēlēšana pie galvenā trenera, kuram sieviešu basketbolā nav nekādas pieredzes, to varētu izjaukt.

Nīstais čempions Hamiltons © DIENA

Britu pilots Luiss Hamiltons novembra sākumā kļuva par seškārtēju pasaules čempionu Formulā 1 - piecus no šiem tituliem viņš izcīnījis pēdējos sešos gados. Kopš 2014. gadā sākās hibrīda dzinēju ēra, čempionātu pilnībā uzurpēja Mercedes vienība. Nenoliedzami šī sudraba bultu dominance ir zināmā mērā mazinājusi Hamiltona titulu vērtību vismaz lielas daļas līdzjutēju acīs, jo šajā periodā galvenais viņa konkurents bijis komandas biedrs. Tomēr šāda situācija Formulā 1 nav unikāla un drīzāk pat uzskatāma par normu – tieši tā, izmantojot savas komandas pārākumu, savus titulus izcīnīja Sebastians Fetels un pirms viņa piecus no septiņiem arī Mihaels Šūmahers. Tieši Šūmahera septiņus čempiona titulus un 91 Grand Prix uzvaru sev par nākamo mērķi ir izvirzījis Luiss Hamiltons. Abus šos rekordus brits var sasniegt jau nākamsezon – vēl pirms 2021. gada Formulas 1 tehniskās, sportiskās un finanšu revolūcijas, kas, ļoti iespējams, satricinās Mercedes komandas līdz šim neieņemto cietoksni.

Federera, Nadala un Džokoviča mantojums © DIENA

Rodžers Federers, Rafaels Nadals un Novaks Džokovičs diktējuši kārtību tenisa pasaulē jau 16 gadu. Atklātajā ērā (kopš 1968. gada) neviena spēlētāju paaudze nav spējusi dominēt tik ļoti kā šie trīs musketieri. Viņiem pieder tenisa monopols. Viņu dominance Grand Slam, Masters un ATP Finals turnīros ir bezprecedenta. Tomēr neviens jaunāks nekļūst, un tiek meklētas jaunas vēsmas vīriešu tenisā, kas spētu aizstāt trīs titānu atstāto mantojumu.

Aļonas amerikāņu kalniņi © DIENA

Latvijas tenisa zvaigznei Aļonai Ostapenko šosezon gāja kā pa kalniem. Tās gaitā piedzīvotas vairākas zaudējumu sērijas, kas kritiķiem, ekspertiem un ne tik lieliem ekspertiem deva iemeslu vien 22 gadus veco Aļonu jau norakstīt… "Panākumu vairs nebūšot", "labi, ja paliktu simtniekā" un līdzīga retorika publiskajā telpā izskanēja bieži. Tomēr sezonas noslēgums parādīja, ka Aļona ir gatava atgriezties iepriekšējā līmenī. Sporta Avīze meklēja iemeslus, kādēļ sezonas lielākā daļa izvērtās zaudējumu pilna, un lūkojās nākotnē, kas nepieciešams, lai Ostapenko atgrieztos pasaules labāko vidū.

Vissliktāk © DIENA

Latvijas futbola izlase jau gandrīz desmitgadi iestigusi dziļā purvā, un brīžos, kad liekas, ka sliktāk tiešām vairs nevar būt, kāds atkal pieklauvē no apakšas. Novembrī ar spēlēm pret Slovēniju un Austriju noslēgsies 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikls, un visas pazīmes liecina, ka tas izlasei kļūs par sliktāko vēsturē. Sporta Avīze atskatījās uz iepriekšējiem 13 atlases turnīriem, kuros Latvija spēlējusi pēc neatkarības atgūšanas.

Darbs un saldējums © DIENA

Rinalds Mālmanis savulaik piecpadsmit gadu vecumā izvēlējās savu talantu slīpēt Spānijā, kur viņa basketbolista karjera vijusies pamatīgiem līkločiem starp šīs valsts zemākajām līgām, elites divīziju un pat Eirolīgu, turklāt uz brīdi atvedusi arī atpakaļ dzimtenē. Rūjienietis tomēr cieši turējies pie sava mērķa un nopietni strādājis, lai šosezon atgrieztos Spānijas ACB līgā, kas tiek uzskatīts par spēcīgāko nacionālo čempionātu pēc basketbola Mekas NBA.

Universālais kareivis. Intervija ar Oskaru Muižnieku © DIENA

Oskars Muižnieks pēc vidusskolas beigšanas pameta biatlonu, tomēr astoņus gadus vēlāk tajā atgriezās ar sapni tikt uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm. Ikdienā par fizioterapeitu strādājošais atlēts kļuva par stabilu izlases otro numuru un ļoti pārliecinoši apsteidza vairākus profesionālos sportistus. Pēc olimpiskajām spēlēm Latvijas Biatlona federācija nespēja ar Muižnieku vienoties par palikšanu šajā sporta veidā, un šogad jau viņš atkal pierādīja savu apbrīnojamo fizisko gatavību, uzvarot pilnīgi visās kalnu divriteņu maratona sacensībās Latvijā, kurās piedalījās. Intervijā Sporta Avīzei Muižnieks atzīst, ka jau lūko pēc jauniem izaicinājumiem un drīzumā, iespējams, pievērsīsies ziemas triatlonam, kura pasaules čempionātā viņš būtu viens no galvenajiem favorītiem uz uzvaru.

Kad darbs padarīts, jābūt gandarījuma sajūtai © DIENA

Viena no svarīgākajām vietām jebkurā mājoklī ir virtuve. Reiz pienāk brīdis, kad tā jāizbūvē vai jāatjauno, bet virtuves iekārta nav iedomājama bez mēbelēm un skapīšiem. Uzņēmējs, SIA Dizaina darbnīca īpašnieks Aigars Trofimovs stāsta, ka piecpadsmit gados, kopš viņš strādā šajā nozarē, tieši ar iebūvējamām virtuves iekārtām un iebūvējamiem sienas skapjiem nācies strādāt visbiežāk.

Sašķeltās ASV lūkojas vēlēšanu virzienā © DIENA(9)

Jau mazāk par gadu ir atlicis līdz 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanām, kurās pašreizējais Baltā nama saimnieks no Republikāņu partijas Donalds Tramps cīnīsies par vēlētāju mandātu otrajam prezidentūras termiņam, bet Demokrātu partija lūkos atgūt varu. Kamēr Tramps faktiski jau ir uzsācis savu priekšvēlēšanu kampaņu, tikmēr demokrātu nometnē vēl vairākus mēnešus turpināsies process, kura rezultātā ir jāizraugās kandidāts, kas vēlēšanās nākamā gada 3. novembrī stāsies pretī pašreizējam prezidentam.

Valsts stutes politiskajām partijām © DIENA(36)

Nākamā gada budžeta izskatīšanas procesā līdztekus līdz baltkvēlei nokaitētajam jautājumam par mediķu algu paaugstināšanu ne mazāk karstas diskusijas ir izraisījuši grozījumi Politisko organizāciju finansēšanas likumā, kas paredz nākamajā gadā partijām atvēlēto finansējumu palielināt par četriem miljoniem eiro. Pret to iebilst opozīcijas partijas, un portālā Mana balss ir savākti vairāk nekā 12 000 parakstu, lai šī iniciatīva tiktu atlikta līdz 14. Saeimas ievēlēšanai. Tikmēr sociālajos tīklos lietotāji iepriekš paredzami konfrontē solījumu neturēšanu par algas pieaugumu mediķiem un finansējuma palielināšanu politiskajām partijām.

Latvijas Bankas prezidents jāizvēlas izsvērti un nesasteigti © DIENA(14)

Būtu jāmainās visai komandai, tomēr, ņemot vērā Latvijas Bankas neatkarību, tas var notikt pakāpeniski līdz 2022.–2023. gadam, kad lielākajai daļai padomes locekļu beigsies pilnvaru termiņi, – intervijā Romānam Meļņikam saka kādreizējais (laika posmā no 2004. līdz 2016. gadam) Latvijas Bankas padomes loceklis Leonīds Gricenko.

Kalendārs

Novembris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8

Šobrīd arhīvā par maksu pieejama daļa no laikraksta Diena publikācijām, kas publicētas sākot ar 2017. gada 1. novembri.