Par valdības spēju vai nespēju
kvalitatīvi sarunāties ar
sabiedrību, skaidrojot valstiski
nozīmīgus lēmumus, kā arī
par valdības stabilitāti un
koalīcijas izmaiņu
iespējamību Guntars Gūte
sarunājas ar politologu Juri
Rozenvaldu.
Dokumentālās filmas Jau(n)radīts režisore Barbara Visere (58) par slavenāko tualetes podu pasaulē, detektīvu darbu mākslā, nozares mītiem, politiku un meliem.
Pirms 520 gadiem pie Florences republikas valdības ēkas tika atklāta tolaik vēl gados jaunā, taču jau labi pazīstamā mākslinieka Mikelandželo darinātā statuja Dāvids. Sākotnēji to bija iecerēts novietot uz pilsētas katedrāles jumta, taču dažādu apsvērumu dēļ varasiestādes lēma par vietas maiņu.
Pirms gadiem divdesmit jau šķita, ka nakts vilcienu ēra Eiropā ir neatgriezeniski beigusies, jo lēto cenu aviokompānijas steidza cita citu pārspēt ar izdevīgākiem piedāvājumiem, kas daudziem šķita pievilcīgāki. Pašlaik svārsts atkal iešūpojies uz otru pusi. Apziņa, ka dzelzceļš ir videi draudzīgāks un zaļāks transports par aviāciju, iesakņojas aizvien plašākā sabiedrības daļā, un nakts vilcienu, kas savieno Eiropas lielākās pilsētas, skaits pieaug. Tiesa, ne tik ātri, cik gribētos, un ne bez problēmām.
Ap Latvijā iecerēto nodokļu reformu saceltā ažiotāža tostarp raisījusi arī interesi, kādas tad īsti ir nozīmīgākās nodokļu likmes un atsevišķi, iedzīvotāju maciņus tieši skaroši parametri abās pārējās Baltijas valstīs, ar kurām vēl pirms dažiem desmitiem gadu atradāmies gandrīz vienādā situācijā. Protams, interesanti arī, vai un kādus plānus kaļ kaimiņi attiecībā uz nodokļu pārskatīšanu un atsevišķu rādītāju paaugstināšanu.
Jānis Vitenbergs (NA) ir bijis gan satiksmes ministrs, gan ekonomikas ministrs, kura laikā valdība lēmusi par aptuveni 300 miljonu ieguldīšanu airBaltic pamatkapitālā. Par to, kā vērtēt pēdējo valdības lēmumu par valsts ieguldīto miljonu norakstīšanu zaudējumos un ieceri piesaistīt stratēģisko investoru, šobrīd opozīcijā esošo eksministru intervē Agnese Margēviča.
Viens no jautājumiem, kas radās Parīzes olimpisko spēļu laikā, bija šāds: vai ir godīgi, ka kopā ar sievietēm startē personas, kas it kā ir sievietes, bet vizuāli izskatās pēc vīriešiem. Uzmanības krustugunīs nokļuva divas bokseres – alžīriete Īmāna Halīfa un Lina Jutina no Taivānas. Abas savās svara kategorijās uzvarēja visas cīņas un kļuva par olimpiskajām čempionēm. Starp citu, arī olimpiskā boksa čempione svarā līdz 50 kilogramiem ķīniete Jui Vu izraisīja diskusijas par savu identitāti.