Taivāna obligātā militārā dienesta laiku pagarinās no četriem mēnešiem līdz gadam, ņemot vērā Ķīnas arvien naidīgāko izturēšanos, otrdien paziņoja Taivānas prezidente Cai Inveņa.
Ķīna no 8.janvāra atcels prasību, ka visiem valstī ieceļojošajiem jāuzturas karantīnā, lai novērstu Covid-19 izplatīšanos, paziņojusi Ķīnas Nacionālā veselības komisija.
Sociālo tīklu kompānijas Facebook mātesuzņēmums Meta vienojies ASV samaksāt 725 miljonus dolāru, lai izbeigtu ilgstošo tiesvedību valstī par zaudējumu piedzīšanu no sociālā tīkla par to, ka tas ļāvis trešajām pusēm, cita starpā arī kompānijai Cambridge Analytica, piekļūt lietotāju privātajiem datiem.
Dienu pēc tam, kad Afganistānas talibu varasiestāde bija aizliegušas sievietēm mācīties augstskolās, bruņoti apsargi augstskolu kompleksos liedza iekļūt simtiem jaunu sieviešu.
Daudzu pasaules valstu pārstāvjiem ANO bioloģiskās daudzveidības konferencē Monreālā Kanādā izdevies vienoties, lai līdz 2030. gadam panāktu, ka tiek īpaši aizsargāti 30% sauszemes un ūdens teritoriju, kas nepieciešamas bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai. Vienošanās mērķis ir novērst tūkstošu dzīvnieku un augu sugu iespējamo izzušanu, vēsta Deutsche Welle.
Japānas valdība piektdien apstiprināja lielas izmaiņas savā aizsardzības politikā, tai skaitā paredzot ievērojami palielināt izdevumus, un brīdināja par pieaugošajiem Ķīnas draudiem.
Peru otrdien izsludināts valsts mēroga ārkārtas stāvoklis, valstī turpinoties vardarbīgiem protestiem pret līdzšinējā prezidenta Pedro Kastiljo atstādināšanu no amata, pavēstīja aizsardzības ministrs Alberto Otarola.
Ķīnas valdība atzinusi, ka uztur ārvalstīs "pakalpojumu staciju" tīklu, taču noliegusi, ka šie biroji nodarbotos ar Ķīnas kritiķu vajāšanu un ķīniešu diasporas uzraudzību.
Turpinoties protestiem pēc Peru līdzšinējā prezidenta Pedro Kastiljo atcelšanas no amata, Peru bruņotie spēki uzņemsies kontroli pār svarīgo infrastruktūras objektu aizsardzību, otrdien paziņojis aizsardzības ministrs.
Pasaulē cietumos atrodas 533 žurnālisti, un tas ir lielākais skaits, kopš organizācija Reportieri bez robežām (RSF) pirms 26 gadiem sāka apkopt datus, trešdien pavēstīja Parīzē bāzētā starptautiskā organizācija.
Ķīnā tagad nav iespējams izsekot visus Covid-19 gadījumus, trešdien atzina Ķīnas Nacionālā veselības komisija pēc tam, kad valsts pēkšņi atteicās no nulles kovida politikas.