Sirds mazspēju
veicina slikta dzīves kvalitāte - slikti dzīves apstākļi, uzturs,
dzīvesveids, zems izglītības līmenis.
Sākuma stadijā sirds mazspēja var attīstīties bez simptomiem. Biežākie sirds mazspējas simptomi ir samērā nespecifiski - nogurums, nespēks, elpas trūkums, paātrināta sirdsdarbība, potīšu tūska. Tādēļ lai precizētu sūdzību iemeslu būtu jāgriežas pie ārsta. Savlaicīga sirds slimību diagnostika un ārstēšana var pasargāt no sirds mazspējas attīstības vai progresēšanas.
Lai noteiktu sirds mazspējas diagnozi pietiek ar dažiem samērā vienkāršiem izmeklējumiem (elektrokardiogramma, ehokardiogrāfija, asins aina, B-tipa nātrijurētiskais peptīds), taču sirds mazspējas etioloģijas precizēšanai un tālākās ārstēšanas taktikas izvērtēšanai var būt nepieciešami arī citi izmeklējumi (Holtera monitorēšana, slodzes testi, koronāra angiogrāfija, datortomogrāfija, magnētiska rezonanse).
Lai uzlabotu iedzīvotāju zināšanas par sirds mazspēju, tās simptomiem, diagnostikas un ārstēšanas iespējām, HFA ir radījusi mājas lapu www.heartfailurematters.org, kur sirds mazspējas pacientiem un viņu radiniekiem pieejama plaša informācija par viņus interesējošiem jautājumiem.