Ekspedīcijas dalībnieki plāno apgredzenot galvenokārt gulbju mazuļus, kas mīt iepriekš apzinātās ligzdvietās.
Šogad ziemeļu gulbju ligzdošanas rezultāti ir slikti aukstās ziemas dēļ. Daudzviet ligzdās mazuļu skaits bija neliels vai to nebija nemaz. Tāpēc šogad varētu tikt apgredzenoti apmēram 80 ziemeļu gulbji. Pirmie 10 putni šovasar jūlijā jau tika apgredzenoti Skrundas zivju dīķos.
Pērn Latvijā tika apgredzenoti 109 ziemeļu gulbji, kas bija absolūtais rekords Eiropā. Ziemeļu gulbju gredzenošanas pasākumi notiek arī citviet Eiropā: Vācijā, Polijā, Lietuvā u.c. Pagājušajā gadā Latvijas Dabas muzeja ornitologa D. Boiko pieredzi izmantoja Lietuvas kolēģi, kas apguva putnu ķeršanu un gredzenošanu.
Latvijā gredzenotie ziemeļu gulbji ir novēroti 12 Eiropas valstīs, tostarp arī tādās valstīs, kā Francija un Šveice, kur ziemeļu gulbji sastopami salīdzinoši reti.
Putnu gredzenošanas mērķis ir izzināt to migrācijas ceļus, ziemošanas vietas un putnu uzticību savai šķilšanās vai ligzdošanas vietai. Pētījums ir daļa no projekta "Ziemeļu gulbju ekoloģija Latvijā", ko finansiāli atbalsta Latvijas Vides Aizsardzības fonds un Latvijas Dabas muzejs.
Gulbju gredzenošanas ekspedīcija Kurzemē ilgs līdz 1.augustam un pēc tam turpināsies Vidzemē un Latgalē.