«Iemesli šādam lielam vientuļo vecāku skaitam ir dažādi, katras ģimenes situācija ir unikāla, piemēram, viens no cēloņiem varētu būt neprasme veidot ģimenē noturīgas un harmoniskas attiecības, risināt ģimenē radušos konfliktus, kā arī rūpēties par bērnu, novērst vardarbību ģimenē (neprasme savaldīt emocijas un risināt domstarpības miermīlīgā ceļā), bērna vai cita ģimenes locekļa invaliditāte vai funkcionālo traucējumu esamība, alkohola, narkotiku un azartspēļu atkarība,» Labklājības ministrijas speciālistu viedokli pauž ministrijas pārstāve Liene Užule.
Viņa norāda, ka tiešā veidā valsts nevar ietekmēt ģimeņu veidošanos, tomēr valdība centusies definēt instrumentus, ar kuriem varētu veicināt ģimenes saišu stiprināšanu un to neiziršanu, Ģimenes valsts politikas pamatnostādnēs 2011.–2017. gadam. Pamatnostādņu virsmērķis ir: veicināt ģimeņu nodibināšanu, stabilitāti, labklājību un sekmēt dzimstību, kā arī stiprināt laulības institūciju un tās vērtību sabiedrībā.
Patlaban pamatnostādnēs ietverto uzdevumu īstenošanai tiekot izstrādāts pasākumu plāns, kurā jau būšot noteiktas konkrētas aktivitātes. Šajā pasākumu kopumā būtu ietveramas aktivitātes ģimeņu, kuras nonākušas krīzes situācijā, atbalstam, piemēram, sniedzot bezmaksas psihologa konsultācijas un mediācijas pakalpojumus. Vienlaikus nepieciešams turpināt jau no pusaudžu vecuma izglītot par jautājumiem, kas saistīti ar pienākumiem un tiesībām, veidojot savu ģimeni, nostiprināt jauniešos atbildības apziņu pret pārējiem ģimenes locekļiem – bērniem un otru laulāto vai nereģistrētā kopdzīvē esošo personu –, nepieciešams turpināt izglītot topošos un esošos vecākus par bērna audzināšanas jautājumiem, harmonisku un nevardarbīgu attiecību veidošanu ģimenē, piemēram, organizējot ģimenēm īpašas atbalsta grupas.