Abi mākslinieki skaidro, ka galvenais priekšnoteikums bijis - lai māja ir plaša, ērta un tajā varētu justies brīvi. "Negribējām, ka ir viena liela istaba, kur visi pulcētos, tādēļ izdomājām, ka māja varētu tikt celta vairākos līmeņos," teic Jānis Straupe, vadājot mūs pa māju.
Jau pirmajā acu uzmetienā top skaidrs - māja celta tā, lai tās iemītnieki viens otram netraucētu, bet, kad vēlētos, varētu sanākt kopā omulīgajā dzīvojamajā istabā.
Viena no mājīgākajām un funkcionālākajām mājas telpām ir virtuve - ar masīviem koka galdiem un galveno akcentu - lielisko koka skapi Vabole, kas tiek mīļi saukts par vaboļskapi. Šis ir viens no koktēlnieka beidzamā laika mākslinieciskās fantāzijas piepildījumiem, un, kā teic saimnieki, labāk tas iederētos kādā istabā. Taču tad tiktu pārkāpts galvenais priekšnoteikums - māju nepiebāzt ar liekiem priekšmetiem.
Tā nu izcilā, kokgriezumiem rotātā mēbele pagaidām iemitināta virtuvē - cerībā, ka pieteiksies tās potenciālais saimnieks, jo Jānim Straupem nebūtu žēl no tās šķirties. "Tad ķeršos pie darba un uztaisīšu nākamo!" viņš pa jokam piedraud.
Saimnieki lepojas, ka mājas apdarē izmantotas paša Jāņa darinātās masīvās, elegantās koka mēbeles - gan grāmatplaukts pirmā stāva istabā, gan visi krēsli, galdi, skapji un plaukti. "Kādēļ mums kaut kas jāpērk, ja tepat pāri pagalmam ir darbnīca, kur visu varu lieliski izgatavot?" saimnieks uzdod retorisku jautājumu.
Viņš gan piebilst, ka pārāk daudz horizontālu virsmu par labu nenāk, jo tām ir tendence uzkrāt liekus priekšmetus. "Tādēļ rīkojamies pēc principa - ja kaut kas gadu netiek lietots, to vienkārši metam ārā!"
Gan Jānis, gan Maija piekrīt - jā, viņu mājai ir lieliska aura. "Tas tāpēc, ka tās apdarē izmantoti dabiskie materiāli. Kādēļ mums vajadzīgi Ķīnas āboli un plastmasas logi?" smej abi mākslinieki.