Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +3 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. janvāris
Rota, Juliāns, Zigmārs, Digmārs

Fotoaparāts vienmēr līdzi - telefonā

Vai labā un mūsdienīgā telefonā jābūt kaut kam vairāk par zvanīšanas un īsziņu sūtīšanas iespēju? Laikam jau 99% no telefonu lietotājiem teiks, ka ir gan! Mūzika, spēles, foto un video uzņemšana, internets un noteikti vēl daudz kas cits. Pirms 3 gadiem par pasaules lielāko digitālo fotokameru ražotāju kļuva Nokia, un šodien nekas nav mainījies. Teju visos telefonos ir iebūvēta fotokamera – vienīgais jautājums, cik tā ir pielietojama? Lūk, arī šodienas PARKS testu laboratorijas tēma – mobilais telefons ar labu fotokameru.

Esam izvēlējušies telefona modeļus, kurus gan mēs, gan vairāki eksperti ir novērtējuši, kā labākos šajā iedalījumā. Esam arī uzklausījuši ražotāju domas, par viņuprāt interesantāko un aktuālāko piedāvājumu.

Testā par labākā fototelefona lauriem cīnās četri modeļi: Nokia 6220 Classic, LG KC910, Samsung Innov8 un Sony Ericsson C905.

Testa kritēriji, kas tiešā veidā ietekmē mūsu novērtējumu: pašu telefonu apskatām no dizaina un ergonomikas, ka arī no funkcionalitātes un tehnoloģiju viedokļa, savukārt atsevišķu novērtējumu saņem tieši foto funkcija. Iebūvētais fotoaparāts tika vērtēts pēc ergonomikas, lietošanas ērtuma, specifiskajām foto funkcijām un atsevišķu fotorežīmu fotogrāfiju kvalitātes.

Kā viss šajā jomā sākās?

Tālajā 2002. gadā masveidā sāka ražot telefonus, kam tika iebūvētas pirmās digitālās kameras. Cilvēki bija priecīgi par šādu ekstru telefonā, kaut gan par to nācās šķirties no paprāviem naudas līdzekļiem. Ieskatoties pagātnē, dīvaini skatīties, kā priecājāmies par uzņemto bildi, jo tā laika piedāvātā foto kvalitāte bija zem katras kritikas. Laiks gāja un nez vai tagad tā laika prasīgākais telefonu lietotājs būtu apmierināts ar telefonu, kam būtu iebūvēta 0,3 megapikseļu kamera ar attēla maksimālo izšķirtspēju 640 x 480 pikseļi. Mūsdienās tieši šī funkcija ir mākslīgi izveidojusi jaunu telefonu klasi, ko saucam par fototelefoniem. Ražotāji katru gadu investē miljoniem dolāru, lai uzlabotu foto kvalitāti un izstrādā ar vien jaunas funkcijas, kas palīdzētu mums fotografēt ērtāk. Uz doto brīdi par fototelefoniem var uzskatīt telefonus, kuriem ir iebūvēta vismaz 5 megapikseļu kamera ar autofokusu un atsevišķu zibspuldzi. Ja pagātnē ražotāji piedalījās „megapikseļu sacīkstēs”, tad šobrīd lielākie zīmoli cenšas uzlabot bildes apstrādes procesu, uzņemšanas ērtumu un fototelefonu vājāko vietu līdz pat šai dienai – kvalitatīvu attēlu uzņemšanu nepietiekamas gaismas apstākļos.

Samsung Innov8 – multimediju telefons ar labu korpusa kvalitāti.

Samsung Innov8 telefona korpuss veidots no salīdzinoši labas plastmasas un aviācijas metāla sakausējuma. Tālrunis ir atbīdāmā tipa, un tam ir uzstādīts 2,8 collu displejs. Tastatūra ir ērti lietojama, jo pogas ir pietiekami lielas un izvietotas ergonomiski pareizā attālumā, lai tās spiežot nenāktos pārāk bieži lietot korekcijas taustiņu. Interesanti, ka navigācijas taustiņš ir skārienjūtīgs, līdz ar to pa izvēlnēm varēsiet pārvietoties tikai pārbraucot ar pirkstu vajadzīgajā virzienā. Zvanīšanas un ziņapmaiņas funkcijas ir ērtas un tām ir viegli piekļūt. Samsung Innov8 atbalsta H.264, H.263, MPEG4, MP3, AAC, AAC, eAAC, WMA formātus, līdz ar to droši var teikt, ka šim tālrunim būs pa spēkam atskaņot teju visus zināmos multimediju formātus. Tālrunim ir instalētas QuickOffice, Adobe Reader programmas, kas nozīmē, lai arī kurā pasaules vietā jūs atrastos, šo programmu failus savā tālrunī varēsiet apskatīt vienmēr. Patīkami, ka varēsiet failus saņemt arī „sazipotā” formā, jo arī ar šo formātu tālrunis māk rīkoties. Samsung Innov8 no vienas uzlādes reizes ir spējīgs darboties divas dienas, īpaši saudzīgos apstākļos – trīs. Telefona komplektācijā iekļauta brīvroku sistēma ar trim dažādu izmēru gumijas iebāžņiem, datu kabelis, lādētājs un disks ar programmatūru. Varam vien pieminēt, ka Latvijas tirgum paredzētie Innov8 telefoni ir aprīkoti ar 8GB lielu atmiņu, nevis 16 GB.

Fotoaparāts Samsung Innov8 telefonā:

Uzreiz jāsaka, ka Samsung Innov8 no aizmugures, kur tradicionāli tiek izvietoti visi foto atribūti, ir noformēts vislabāk. Neuzbāzīgi, taču uzreiz ir redzams, ka no vienas puses tas ir telefons, bet no otras - fotoaparāts. Paverot atbīdīšanas mehānismu uz augšu un turot foto uzņemšanas pogu, lēcas aizsargmehānisms atveras pats (ļoti ērti un praktiski) un varam jau sākt fotografēt. Vēl patīkamāk – izejot no foto izvēlnes, lēcas aizsegs automātiski arī aizvērsies. Autofokusa, zibspuldze, baltās gaismas balansa un taimera režīms parādās uz ekrāna kā pamata iespējas. Šīs izvēlnes var ļoti ērti mainīt, pabraucot ar pirkstu pa navigācijas taustiņu. Samsung Innov8 pārējās funkcijas apslēptas zem „iespējām”. Šeit visas funkcijas sadalītas sešos laukos. Fotografēšanas režīms, skata režīms, foto lielums, baltās gaismas balanss, efekti, īsceļš uz funkciju iestatījumiem un vispārējie iestatījumi. Kad esat veicis uzņēmumu, bilde automātiski parādīsies pēc sekundēm trim. Uz kvalitatīvā 2,8 collu displeja to var ļoti labi saskatīt un detalizēti izpētīt lietojot zoom funkciju. Bildes datorā varat ielādēt ar USB datu kabeļa palīdzību un tas notiek salīdzinoši ātri. Telefona kamerai ir iespējams izvēlēties arī šodien tik populāro smaida atpazīšanas funkciju.

Samsung Innov8

aptuvenā cena Ls 360,00

+ Kvalitatīvs un izturīgs korpuss

+ Labs ekrāns

+ Niansēts fotoaparāta daļas noformējums

- Dārgs

- Viduvēja foto kvalitāte sliktas redzamības apstākļos

Nokia 6220 Classic - tiešām klasisks un ērts telefons, jeb plašas iespējas par salīdzinoši zemu cenu.

Nokia 6220 Classic mobilais telefona korpuss ir veidots no plastmasas. Šoreiz gan jāatzīst, ka paturot to rokās, sajūtas ir aptuveni šādas – rokās turam kaut ko lētu (telefona cena arī ir salīdzinoši zema). Saprotams, ka Nokia vēlējusies samazināt izdevumus, lai telefona gala cena būtu zemāka, tomēr efekta vietā, mūsuprāt, ir defekts. Telefonam ir uzstādīts tikai 2,2 collu displejs, kas uz konkurentu fona izskatās salīdzinoši mazs. Jāteic gan, ka tas ir kvalitatīvs, un attēls ir ass. Arī galvenās pogas ir izvietotas ļoti parocīgi. Diemžēl tās lietojot rodas pietiekami liels troksnis (grab), lai ar to būtu pagrūti darboties nepamanītam – katru reizi spiežot taustiņus nebrīnāties, ka uz jums atskatās. Nokia 6220 Classic bez problēmām tiek galā ar zvanu veikšanu un ziņapmaiņas funkcijām, kā arī sarunājoties skaņas kvalitāte ir ļoti laba. Telefonā ir uzstādīts MP3, AAC , 3GP, MPEG4 failu atskaņotājs, kā arī tam ir iebūvēts akselerometrs, kas darbojas attēlu galerijas izvēlnē. Tas nozīmē, ka, apskatot attēlus, tos ir iespējam sagriezt horizontāli, pagriežot tikai telefonu. Telefons no vienas uzlādes reizes ir spējīgs darboties 2 dienas vai pat vairāk un šeit rezultāts ir salīdzinoši labs. Nokia 6220 Classic komplektācijā iekļauts: TV izejas kabelis, USB datu kabelis, uzlādes ierīce un brīvroku austiņas.

Fotoaparāts Nokia 6220 Classic telefonā:

Arī Nokia 6220 Classic mobilajam tālrunim ir lēcas aizsegs. To paverot uz sāniem, 2 sekunžu laikā jau varat sākt fotografēt. Uz ekrāna virsmas uzreiz varat mainīt foto/video režīmu, fotogrāfijas režīmu, zibspuldzes režīmu, uzstādīt taimeri, kā arī šeit atradīsiet saīsni uz foto galeriju. Bildes datorā varēsiet ielādēt ar USB datu kabeļa palīdzību. Lai arī Nokia 6220 Classic neizceļas ne ar ko oriģinālu, telefonā iebūvētā ksenona zibspuldze ir tā lieta, kāpēc šis Nokia modelis nepietiekamas gaismas apstākļos uzņemto foto ziņā atrodas pat plauktiņu augstāk nekā konkurenti. Bildes apstrādes process norit aptuveni trīs sekundes, pēc kurām nofotografēto bildi varat apskatīties ekrānā. Runājot par galeriju. Šeit atklājas viens nepatīkams fakts. Skatoties bildes un ieraugot kādu, ko vēlamies izdzēst, nākamais kadrs, ko redzēsiet uz ekrāna būs galerijas sākums. Tā teikt, visas bildes nāksies pāršķirstīt, līdz ko nonāksiet līdz nākamajai. Lai arī attēla uzņemšanas poga strādā ļoti labi, tā ir no plastmasas un ik pa laikam rodas sajūta, ka tā nedaudz „ļogās”.

Nokia 6220 Classic

aptuvenā cena Ls 160,00

+ Salīdzinoši lēts

+ Plašas telefona iespējas

+ Ksenona zibspuldze

- Grabošs un lēts korpuss

- Neērta navigācija darbojoties ar fotogrāfijām uzņemšanas laikā



LG KC910 – stilīgs iPhone fans ar sakarīgu iebūvēto fotoaparātu

LG KC910 korpuss veidots no plastmasas, un tas ir nostrādāts labi - nav nevienas asas malas. Tālrunim uzstādīts 3 collu skārienjutīgs ekrāns. Jāteic, ka displejs ir kvalitatīvs un skaidri saskatāms pat spožā saules gaismā. Cilvēkiem, kas iepriekš lietojuši telefonus ar fizisku tastatūru, būs vajadzīgas pāris stundas, lai pierastu pie skārienjutīgā ekrāna. Dizainiskā ziņā LG KC910 izceļas ar trim lietām. Hroma tipa detaļām (hroma tipa ietvars apkārt telefonam, hromēta tipa pogas). Aizmugurējais vāciņš atgādina rievotās bildītes, kuras pakustinot mainās attēls. Kā trešo var pieminēt lēcas aizsegu,.

LG ir padomājuši, lai šis telefons ne tikai izceltos ar tehniskajiem parametriem, bet lai tas pildītu kvalitatīvi savas pamatfunkcijas – zvanu veikšanu un ziņapmaiņu. Pirmkārt šo funkciju saīsnes ir izvietotas skārienjūtīgā ekrāna apakšā un tām ir viegli piekļūt.
Ja runājam par LG KC910 mīnusiem, tad šeit jāpiemin e-pasta pārlūks. Neizprotama liekas LG doma uzlikt limitu e-pasta ielādei – 300 KB, un e-pasta veidošanai 2MB. Tāpat e-pasta interfeiss ir ļoti lēns. Akmens ne tikai LG dārziņā vien ir vāja baterija. Komplektācijā bez telefona ražotāji ievietojuši: brīvroku sistēmu, USB datu kabeli, lādētāju, irbuli un irbuļa maciņu, kā arī telefona maciņu. Viena piezīme par irbuļa maciņu. Ja izdomāsiet to karināt klāt telefonam, ātri vien uz ekrāna parādīsies švīkas, jo maciņa galā atrodas stilīga metāla plāksnīte. Uzmanības vērts fakts: telefons atbalsta DivX formātu.

Fotoaparāts LG KC910 telefonā:

Telefonā iebūvēto kameru ir viegli lietot. Principā, pagriežot lēcas aizsegu un nospiežot foto uzņemšanas pogu, mēs varam jau pēc sekundēm trim sākt fotografēt. Papildfunkcijas var viegli uzstādīt, izmantojot skārienjūtīgo ekrānu. Uz virsmas ir iznestas svarīgākās saīsnes uz zibspuldzes režīmu, galeriju, foto/video režīmu, baltās gaismas balansu, digitālo „zoom”. Pārējās funkcijas apslēptas zem iestatījumiem. Fotogrāfijas ir viegli un patīkami apskatīt uz 3 collu lielā ekrāna.

Pie sliktām lietām jāpiemin fotogrāfiju pārnešanas process uz personālā datora. Vienas bildes pārnešanai uz datora cietā diska būs vajadzīgas aptuveni 20 sekundes. Kas notiek, ja ir 100 bildes?

Pie oriģinālajām funkcijām noteikti jāpieskaita gaismas kompensēšanas sensors, kas patstāvīgi spēj noteikt, vai mums trūkst gaisma objektam, uz ko vēršam fokusu. Uzņemtos foto var saglabāt uz 1 GB microSD atmiņas kartes, kas iekļauta komplektācijā. Tajā var ietilpināt aptuveni 410 bildes ar maksimālo izšķirtspēju. LG KC910 instalēta foto rediģēšanas programma, ar kuras palīdzību mēs varam uzņemtajam foto pievienot dažādus uzrakstus, vai izrotāt ar meža zvēriem un puķēm.

LG KC910

aptuvenā cena – Ls 270

+ Interesants korpusa materiāls

+ Skārienjutīgs ekrāns

- Neoriģināls dizains

- Pasta ielādes limiti

- Vāja baterija

Sony Ericsson C905 – labs dizains apvienojumā ar fotografēšanas iespēju

Sony Ericsson C905 tālruņa korpusa aizmugure veidota no plastmasas, kuru turot rokās, tā atgādina gumiju – ir matēta un neslīd. Korpuss dažviet papildināts ar hroma tipa detaļām un metālu. Telefons ir aprīkots ar 2,4 collu displeju, un tā ekrāns ir kvalitatīvs, attēls ir spožs un ass. Telefona „slide” mehānismu var atvērt ar ļoti minimālu piepūli. Taustiņi izvietoti ļoti parocīgi, un tos lietot ir ērti.

Funkcionāli Sony Ericsson C905 piemīt visas mūsdienu augstākās klases telefonam piemītošās funkcijas, sākot ar telefona pamatfunkcijām (zvanīšana, ziņapmaiņa), beidzot ar GPS un WiFi. Zvanīšana un īsziņu rakstīšana nekādas problēmas nerada, un var teikt, ka tālrunis savas pamatfunkcijas veic tā, kā tam būtu jāveic par šādu cenu. Telefons spēj atskaņot MP3, AAC, 3GP, MPEG4 un citus formātus, kuru atskaņošanai tālrunī iebūvēts mediju failu atskaņotājs. Jāteic, ka atskaņošanas kvalitāte ir augstā līmenī. Skaņa ir tīra. Vienīgais trūkums – mainot skaļumu, uz ekrāna neredzam skaļuma līmeni. Sony Ericsson C905 izceļas uz citu šī testa dalībnieku fona ar TrackID programmu. Ja ir iepatikusies kāda dziesma, bet nezini tās nosaukumu, aktivizē TrackID, ieraksti skaņas celiņu no dziesmas, un jau pēc pāris sekundēm programma tev parādīs gan dziesmas autoru, gan dziesmas nosaukumu. Protams, tas notiks, ja uz Sony Ericsson servera atradīsies šīs dziesmas kopija. Pārbaudot 5 dziesmas, TrackID atpazina četras.

Lai arī ražotājs uzskata, ka Sony Ericsson C905 spējīgs sarunu režīmā strādāt 9 h – diemžēl šis laiks ir krietni pārspīlēts. Dienā lietojot iebūvēto e-pasta pārlūku, internetu, veicot zvanus un fotografējot līdz 10 bildēm – baterija izturēs maksimāli divas dienas. Telefona komplektācijā iekļauts: lādētājs, siksniņa, USB datu kabelis, M2 atmiņas karšu USB „adapteris”, kā arī hands-free austiņas.

Foto aparāts Sony Ericsson C905 telefonā:

Ar Sony Ericsson C905 uzsākt fotografēšanu ir pavisam vienkārši. Atveram lēcas aizsegu – un fotografējam jau pēc pāris sekundēm. Patīkami, ka visas fotografēšanai paredzētās funkcijas ir pārskatāmas un viegli maināmas. Visām vajadzīgākajām funkcijām varam piekļūt ar sešu pogu palīdzību. Četras pogas atrodas ap navigācijas taustiņu – makro režīms, zibspuldze, taimeris, baltās gaismas balanss. Vēl divas pogas atrodas ekrāna labajā sānā. Nospiežot pirmo pogu, atveras skatu režīms, kur varam izvēlēties 8 skata režīmus. Ar otras pogas palīdzību varam izvēlēties fotografēšanas režīmu. Pie oriģinālām Sony Ericsson C905 funkcijām būtu jānosauc sejas atpazīšana un Best Pic. Pirmā funkcija ir spējīga topošajā bildē atrast līdz pat trim sejām. Fokuss tiks uzlikts uz vidējās sejas īpašnieku. Best Pic funkcija – uzņem attēlus divējādi. Ātrajā režīmā 1 sekundes laikā tiek uzņemti 7 foto uzņēmumi 8 megapikseļu izšķirtspējā. Lēnajā režīmā tiek uzņemti 7 foto uzņēmumi, kuru starpā ir 1,7 sekunžu intervāls. Atjaunojot C905 programmatūru no sonyericsson.com, telefons iegūs arī Smile Shutter funkciju. Aktivizējot šo funkciju, telefons uzņem attēlus, līdzko persona, ko vēlaties iemūžināt, kadrā pasmaidīs. Skumji, ka, lietojot šo funkciju, tomēr nevaram darbināt ksenona zibspuldzi. Citos gadījumos tā padara savu darbu labi. Vienīgais mīnuss ir, ka nav opcijas, kā zibspuldzes ieslēgšana uz visu laiku (always on), kā arī ik pa laikam bildes sanāk pārgaismotas.

Sony Ericsson C905 galvenajā izvēlnē var pārvietoties tikai vienā virzienā. Beigu izvēlni varam sasniegt tikai un vienīgi paejot garām visām iepriekšējām. Žēl, ka objektīvu sedzošā vāciņa mehānismā ļoti ātri nonāk netīrumi un tas sāk ieķerties.

Sony Ericsson C905

aptuvenā cena – Ls 255

+ Stilīgs dizains

+ Atsevišķi vadības taustiņi foto funkcijām

+ Ksenona zibspuldze

- Objektīvu nosedzošā vāciņa mehānisms

- Vāja baterija

Mūsu secinājumi.

Jāsaka, pagaidām pati labākā fotokamera, kas iebūvēta telefonā, nedaudz atpaliek no pasaules lielāko fotoaparātu piedāvātajiem vienkāršākajiem un lētākajiem ziepjutraukiem. Gan kvalitātes, gan iespēju ziņā. Tomēr par to nevajadzētu skumt, jo galvenais ieguvums ir tas, ka sakarīgas bildes normālos apstākļos ir iespējams safotografēt vienmēr, jo telefons mums taču ir līdzi. Tāpat priecē fakts, ka fototelefoni saviem lietotajiem cenšas piedāvāt dažādas papildu funkcijas tieši foto jomā.

Ja runājam par kopējiem rezultātiem – mūsuprāt visi šajā testā apskatītie telefoni bija visai līdzīgi. Varbūt var izteikt apgalvojumu, ka korejiešu modeļi tieši foto funkcijas jomā bija pussolīti priekšā pārējiem dalībniekiem. Toties neapstrīdams cenas un iespēju līderis izrādījās Nokia. Līdz ar to izvēlē par labu tam vai citam modelim lielāko lomu spēlēs tieši emocionālā puse – kurš ražotājs mums ir tuvāks un saprotamāks, kuram mēs vairāk uzticamies.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Populārākās Jaungada apņemšanās

Lai arī izklausās nenopietni, nekā slikta domā jaunajā gadā sākt jaunu labāku dzīvi arī ēdiena izvēlē un ēšanas paradumu maiņā nav. Pat ja nesanāks labo apņemšanos noturēt ilgāk par 2–3 nedēļām, tas t...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko