Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +4 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. janvāris
Rota, Juliāns, Zigmārs, Digmārs

Sony Ericsson Xperia X1

_Sony_ Ericsson ilgi lolotajā Xperia apvienojusi labāko no visām savām telefonu sērijām

Šonedēļ Latvijas veikalus sasniegs Sony Ericsson lepnums un šā gada zviedru-japāņu koncerna svarīgākais jaunums mobilo tālruņu sfērā – atbīdāmais viedtālrunis Xperia X1. Ražotāji potenciālos klientus ieintriģēja jau februārī, konferencē Barselonā izrādot kopā ar citiem jaunumiem. Taču tikai pusgadu vēlāk pirmie eksemplāri nonākuši dažu Eiropas valstu veikalu plauktos. Kamēr Latvijai paredzētie Xperia vēl gaida savu kārtu noliktavā, viens testa eksemplārs tika LD un, jāatzīst, ārkārtīgi iepriecināja.

Paņemot Xperia rokās , nevilšus gribas to salīdzināt ar vienu no labākajiem šobrīd nopērkamajiem viedtālruņiem ar izbīdāmo tastatūru – HTC Touch Pro. Abi ir ja ne kā divas ūdens lāses, tad kā vienā kokā auguši āboli gan. Un jo vairāk sanāca iepazīt X1, jo spēcīgāka kļuva pārliecība, ka Sony Ericsson dizaineri nav tērējuši laiku veltīgi.

Darbvirsmas visām vajadzībām

Cenšoties piesaistīt pircēju uzmanību un izcelt savu telefonu blīvajā piedāvājumā ražotāji nereti cenšas piedāvāt kādu oriģinālu, citu kompāniju produkcijā neredzētu jauninājumu. Īpaši svarīgi tas ir laikā, kad aizvien vairāk uzņēmumu izmanto vienu operētājsistēmu. Tas attiecas arī uz Sony Ericsson, kas apgādāts ar Windows Mobile 6.1 un tādejādi ir lemts būt līdzīgam HTC un LG viedtālruņiem. Tieši tādēļ HTC ir TouchFlo interfeiss, bet Sony Ericsson – X paneļi. Tās ir deviņas dažādas darbvirsmas, kuras var pielāgot visdažādākajām vajadzībām. Piemēram, darbdienu panelis ar kalendāru, darbu sarakstu, pulksteni, laika prognozi un īsceļiem, kas bez liekas meklēšanas izvēlnē ļauj ieslēgt un izslēgt WiFi, Bluetooth vai skaņu. Tad vēl radio panelis ar tieši tik skārienjūtīgiem taustiņiem, lai regulētu skaļumu un pārslēgtu kanālus, multimediju panelis, kas ļauj piekļūt attēliem un video, Google panelis meklēšanai internetā un izklaides panelis ar trīs peldošām virtuālām zivīm. Tās gan var savairoties, ja ienācies neatbildēts zvans, īsziņa vai elektroniskā vēstule – katra jaunā ūdens iemītniece, kuras, starp citu peld uz to vietu pie ekrāna, kur pieskaras pirksts, apzīmē kādu no šiem elementiem.

Par telefona jaudu nevajadzētu būt nekādām bažām. 528 MHz procesors bez grūtībām ļauj mainīt aktīvos paneļus un programmas atver acumirklī.

Paneļu sistēma neapšaubāmi atvieglo darbošanos ar tālruni, jo atbrīvo no pārblīvēta ekrāna. Turklāt, elastīgi izvēloties vajadzīgo paneli, var aiztaupīt Start izvēlnes lietošanu, kas diemžēl nevienam viedtālrunim nav diez ko ērta. Arī Sony Ericsson ekrānā šīs izvēlnes sadaļas ir ļoti šauras un mēģinājums trāpīt, piemēram, uz īsziņu izvēlnes var beigties ar kalendāra vai adrešu grāmatiņas atvēršanu. Šī iemesla dēļ X paneļu daudzveidība patiešām priecē, gluži tāpat kā SonyEricsson raksturīgā piesardzība un centieni apmierināt visu klientu vēlmes. Te ir runa par fiziski sajūtamiem taustiņiem.

Rezerves variants

Atšķirībā no Apple iPhone un dažiem citiem skārienjūtīgā ekrāna tālruņiem, Sony Ericsson nav skopojušies ar pogām uz korpusa. Tur ir ne tikai tradicionālās zvana pieņemšanas un atteikšanas pogas, bet arī OK jeb apstiprinājuma taustiņš, kas veic tos pašus pienākumus, kādi Windows Mobile viedtālruņos atvēlēti pirkstam gandrīz neaizsniedzami dziļi augšējā labajā stūrī paslēptajai ok ikonai un loga aizvēršanas krustam. Zem ekrāna ir arī divi svītrveida taustiņi, kas dublē skārienjūtīgo izvēlnes taustiņu funkcijas, bet starp tiem meklējama ļoti savdabīga kursora kontroles sistēma, kas principā darbojas kā klēpjdatoru skārienpaliktnis. Ja vēl pieskaita taustiņus X paneļu izsaukšanai un gaidīšanas režīma ieslēgšanai, tad sanāk, ka Xperia tīri sekmīgi var vadīt arī nepieskaroties ekrānam. Šī, šķiet, ir viena no raksturīgākajām lietām visiem Sony Ericsson tālruņiem ar skārienjūtīgo displeju. Acīmredzot galvenajam dizainerim pagalam nepatīk pirkstu nospiedumi uz stikla. Tomēr jāsaka, ka vienā ekrānā neielienošās lapas ērtāk pavilkt uz leju vai augšu, ar pirkstu velkot pār ekrānu. Arī uz komandām tas reaģē visnotaļ atsaucīgi, bez manāmas aiztures. Tātad pilnīgi tīru ekrānu neizdosies saglabāt.

Izturīgs kā Volvo

Ļoti patīkams ir Xperia korpuss. Tas pamatā taisīts no metāla un, lai arī ir smagāks par, piemēram, izmēros līdzīgo HTC Touch Pro, organiski ieguļas plaukstā un rada izturīgas mantas sajūtu. Atšķirībā no jau pieminētā HTC telefona, rodas iespaids, ka pat bieža tastatūras izbīdīšana «neizļurkās» Xperia korpusu.

Tastatūras izbīdīšana ir mazliet neierasta, jo piešķir tālrunim ieliektu, arkas formu. Tā rezultātā ekrāns it kā paceļas slīpi, iepretim acīm, un izvairās no saules staru radītā atspīduma.

Uz tastatūras pogas izkārtotas četrās rindās un tas nozīmē, ka taustiņi ir paredzēti visiem burtiem, bet ne cipariem. Tiem var piekļūt, nospiežot funkciju pogu. Taustiņi viens no otra atdalīti ar nelielu atstarpi un tas ir patiešām labs risinājums. Rakstīšana ir parocīga un iespēja trāpīt pa nevēlamu pogu ir minimāla. Pie tam burti uz taustiņi spīd un tumsā ir labi saredzami.

Divām lietām šajā tālrunī vērts pievērst īpašu uzmanību. Viens no tiem ir VGA 800x480 pikseļu izšķirtspējas ekrāns – viens no labākajiem patlaban pie mums nopērkamajos viedtālruņos. Attēla kvalitāte patiešām ir pasakaina. Šķiet, ka videoklipi tiek atskaņoti miniatūrā plazmas televizorā.

Otra lieta ir viedtālruņiem neraksturīgi labs akumulators. Sony Ericsson iemānījuši X1 korpusā 1500 miliampērstundu bateriju, kas pat par spīti spilgtajam ekrānam vidēji intensīvas lietošanas režīmā kalpo vismaz trīs dienas. Ražotāji saka, ka no vietas varot runāt desmit stundas un aptuveni tā arī ir.

Dažādām gaumēm

Pieminēšanas vērta ir operēšana ar īsziņām. Sony Ericsson apvienojis labāko no divām šobrīd visplašāk pielietotajām metodēm. Proti, Xperia sašķiro pa mapēm ienākošos izejošos, saglabātos un līdz galam neuzrakstītos ziņojumus gluži kā vairākums citu tālruņu. Taču vienlaikus pieejams arī iPhone pielietotais veids, kad čata formā var aplūkot visu sarunu vēsturi ar kādu noteiktu personu.

Ņemot vērā, ka Sony Ericsson šo tālruni komplektēja no visa labākā, ko kompānija līdz šim radījusi, dažas lietas mazliet sarūgtina. Piemēram, nav īsti skaidrs, kādēļ telefonam ir tikai 3,2 megapikseļu kamera, ja koncerns jau gadiem ilgi lepojas ar Cybershot sērijas telefoniem, kuri spēj radīt pat 8 megapikseļu attēlus.

Šis darvas piliens gan ir tīrais nieks X1 sniegtajā medus mucā. Gluži tāpat kā fakts, ka testa laikā tālrunis pāris reižu «pakārās» un neļāva atbildēt uz zvanu. Te gan jāatgādina, ka mūsu rīcībā bija demo versija un, cerams, līdz nonākšanai veikalos šie trūkumi būs novērsti.

Kopumā šis ir daudzsološs un ļoti vilinošs tālrunis ērtās lietošanas, pievilcīgā dizaina, teicamā ekrāna un ilgdzīvojošā akumulatora dēļ. Vienīgais, kas cilvēku varētu atturēt no Xperia iegādes ir cena. Sony Ericsson pārstāvis Baltijā LD stāstīja, ka cena varētu būt ap 500 latiem. Tas ir dārgāk nekā maksā HTC Touch Pro, Nokia E71 un citu konkurentu biznesa tālruņi, bet Sony Ericsson no tā nebaidās. Viņi uzskata, ka šo tālruni lietos tie, kuri grib izcelties.

Sony Ericsson Xperia X1

Stiprās puses

Izbīdot qwerty tastatūru ieņem arkveida formu

Deviņas darbvirsmas, kas ļoti atvieglo telefona lietošanu. Tās var modificēt pēc saviem ieskatiem.

Teicams ekrāns un salīdzinoši izturīga baterija.

Trūkumi

Ekonomiskās krīzes apstākļiem pārlieku dārgs.

Par spīti 3 collu ekrānam, ikonas ir mazas un bez irbuļa nereti gadās kļūdīties.

No Sony Ericsson, kas slavena ar mūzikas tālruņiem, varēja gaidīt vairāk par 400 MB iebūvētās atmiņas

Vērtējums 10 ballu skalā

Dizains                                        9

Ērtums                                         10

Funkcionalitāte                            9

Cenas un kvalitātes atbilstība        8

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Populārākās Jaungada apņemšanās

Lai arī izklausās nenopietni, nekā slikta domā jaunajā gadā sākt jaunu labāku dzīvi arī ēdiena izvēlē un ēšanas paradumu maiņā nav. Pat ja nesanāks labo apņemšanos noturēt ilgāk par 2–3 nedēļām, tas t...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko