Svētdien, plkst. 18.31, VUGD saņēma informāciju, ka Juglas ezerā, pie tilta, slīkst cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, cilvēks vairs nebija redzams. Meklēšanas darbus veica VUGD ūdenslīdēji kopā ar Rīgas Pašvaldības policijas ūdenslīdējiem. Zemūdens meklēšanas darbu laikā noslīkušais apmēram 40 gadus vecais vīrietis tika atrasts un nogādāts krastā.
Sestdien, plkst. 19.02, VUGD saņēma informāciju, ka Līvānu novada, Rožupes pagastā, upē Sumanka slīkst cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, cilvēks vairs uz ūdens virsmas nebija redzams. Ar speciāla aprīkojuma palīdzību noslīkušais 54 gadus vecais vīrietis pēc neilga brīža tika atrasts un nogādāts krastā.
Piektdiena traģiski beidzās kādam zēnam Liepājā. Plkst. 20.43 VUGD saņēma informāciju, ka Liepājā, pie Dienvidu fortiem, slīkst bērns. Lai arī ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā ieradās jau pēc dažām minūtēm, zēns vairs virs ūdens nebija redzams. Zemūdens meklēšanas darbus veica VUGD ūdenslīdēji, kas 12 gadus veco zēnu atrada un nodeva mediķiem, bet viņam palīdzēt vairs nebija iespējams.
VUGD aicina peldēšanas sezonu iesākt prātīgi. Vecāki tiek aicināti pirms peldēšanas sezonas atklāšanas saviem bērniem atgādināt par drošas peldēšanas pamatprincipiem.
Lai vasaras atpūta pie ūdeņiem nepārvērstos traģēdijā, VUGD atgādina svarīgākās drošības prasības, kas jāņem vērā. Atpūtniekiem peldēšanās sezonu ieteicams sākt, kad ūdens temperatūra ir vismaz +18 grādi. Sākotnēji peldēšanos ieteicams veikt īsu laiku un neaizpeldot tālu no krasta, jo aukstajā ūdenī muskuļus var saraut krampī. Pirmajā peldēšanās reizē ūdenstilpnes gultne vispirms rūpīgi jāpārbauda un nedrīkst strauji iet ūdenī.
VUGD atgādina, ka nav ieteicams doties peldēties vienam. Ja tomēr dodies, informē krastā palikušos par to, cik ilgi un tālu esi plānojis peldēt, vai esi paredzējies nirt zem ūdens. VUGD uzsver - nevajag pārvērtēt savus spēkus.
Glābēji norāda - lēkt no tiltiem vai citādiem paaugstinājumiem ir kategoriski aizliegts. Pirms došanās ūdenī, nedrīkst lietot alkoholu. Lielākā daļa cilvēku noslīkst esot alkohola reibumā.
Glābēji uzsver - īpaša uzmanība ir jāpievērš bērnu drošībai uz ūdens. VUGD aicina vecākus apzināties, ka atrašanās ar bērnu pie ūdens nav atpūta, bet gan divkāršs darbs, jo pat uz sekundi novēršot uzmanību no bērna, var notikt liela nelaime.
Savukārt, ja pamana, ka slīkst cilvēks, jānovērtē situācija un savas spējas palīdzēt. Slīcēju var glābt tikai cilvēks, kurš labi apguvis peldēšanas tehniku un zina paņēmienus, kā satvert cietušo un izvilkt to krastā. Slīcējam var sniegt palīdzību no krasta, pametot virvē iesietu glābšanas riņķi, bumbu vai citu peldošu priekšmetu, kas palīdzētu noturēties virs ūdens.
Nelaimes gadījumā nekavējoties jāizsauc glābējus pa tālruni 112, pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātes un piebraukšanas iespējas. Glābēji jāsagaida un jānorāda cietušā atrašanās vieta.