Ārsti daudzu stundu garumā centās veiksmīgi sašūt meitenes brūces, uzliekot neskaitāmas šuves.
Aizvadītajā diennaktī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mediķi palīdzību sniedza četriem bērniem - no trīs līdz 12 gadu vecumam, kurus sakodoši suņi, žurka vai kaķis.
Slimnīcas pārstāve informēja, ka dzīvnieku kodumu izraisītu traumu biežums zēniem ir par 1,3 reizēm lielāks nekā meitenēm, biežāk novērojami bērniem vecuma grupā no 10 līdz 12 gadiem. Biežākais koduma traumu izraisītājs ir suns un kaķis. Dzīvnieku kodumu vietu bieži nosaka bērna vecums - bērniem līdz trīs gadu vecumam biežāk tiek skarta galva un rokas, savukārt pusaudžiem tiek skartas apakšējās kājas.
R.Namniece uzsvēra, ka Latvijā joprojām ir augsts bērnu skaits, kuri cieš no dzīvnieku kodumiem. Bērnu slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības dati liecina, ka pēdējos septiņos mēnešos vairāk kā 250 bērni ir guvuši dzīvnieku kodumus.
Sakarā ar to, ka daudzi dzīvnieku kodumi netiek dokumentēti un Latvijā nav pilnvērtīga mājdzīvnieku uzskaites reģistra, nav iespējams noteikt precīzu dzīvnieku skaitu un to izraisīto traumu biežumu, jo ne visos gadījumos cietušie griežas pie ārsta. Dokumentēto dzīvnieku kodumu traumu skaits bērniem, kas griezušies pēc palīdzības Bērnu klīniskā universitātes slimnīcā dinamikā ir audzis, salīdzinot pēdējo trīs gadu laikā – ja 2009. gadā no dzīvnieku kodumiem cieta 446 bērni, tad pērn pie mediķiem griezās divreiz vairāk – 888.
Slimnīcas speciālisti uzskata, ka ir jāveicina sabiedrības izpratne par dzīvnieku turēšanu un ar to saistītajiem kodumu riskiem, bērnu un dzīvnieku attiecībām, rīcību kodumu gadījumā. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti atgādina vecākiem par nepieciešamību veikt preventīvos pasākumus, lai pasargātu bērnus no iespējamiem nelaimes gadījumiem, taču ļoti bieži šī informācija netiek ņemta vērā. Ārstēšana un medikamenti bērniem ir tikpat dārgi cik pieaugušajiem, un, jo smagāka trauma, jo sarežģītāka un dārgāka ir ārstēšana, atgādina mediķi.