Pirms gada - 2009.gada 16.decembrī - šajā lietā pieņemto spriedumu, ar kuru Grasmanes prasība tika noraidīta, atcēla AT Senāts, kas lika lietu atkārtoti izskatīt AT.
Sievietes prasību savulaik pirmajā instancē noraidīja arī Rīgas apgabaltiesa.
Sieviete 2002.gada aprīlī iestājās Dzemdību namā, jo bija pagājusi nedēļa, kopš bērnam vajadzēja piedzimt. Mākslīgi stimulējot, pēc smagām dzemdībām pasaulē nācis puisēns. Viņa veselības stāvoklis bijis vidēji smags. Divas nedēļas bērns atradies reanimācijā, pēc tam ilgi ārstējies Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Ārstu noteiktā diagnoze liecina, ka zēns būs invalīds uz mūžu.
Grasmane uzskata, ka bērns kļuvis par invalīdu ārstu neprofesionālās rīcības dēļ, tādēļ vērsās Veselības ministrijas Medicīniskās aprūpes un darbspējas ekspertīzes kvalitātes kontroles inspekcijā (MADEKKI).
Inspekcija konstatēja vairākus pārkāpumus tieši dzemdību laikā - stundu pirms bērna piedzimšanas netika veikti viņa sirdspukstu pieraksti. Ārstam noteica naudas sodu, bet Dzemdību nama administrācijai lika pilnīgot dzemdību norises karti, lai tā kļūtu saprotamāka. No MADEKKI atzinuma izrietēja, ka sievietes vecums un pirmās dzemdības bija riska faktori, kurus ārstam vajadzēja ņemt vērā.
Uzskatot MADEKKI atzinumu par pietiekamu, 2003.gada jūnijā Rīgas apgabaltiesā iesniegts prasības pieteikums par veselībai nodarītā kaitējuma atlīdzību un zaudējuma piedziņu.
Prasībā Grasmane sākotnēji lūdza piedzīt divu miljonu latu kompensāciju. Prasības summa procesa gaitā tika palielināta. Rīgas apgabaltiesa viņas prasību izskatīja slēgtā procesā.
Atbildētājs - Rīgas Dzemdību nams - prasību vērtēja kā nepamatotu. Apstrīdēts apgalvojums, ka Grasmanes grūtniecība noritējusi bez sarežģījumiem.
Atbildētāji iepriekš pauduši: lai gan bijušas labas grūtniecības analīzes, sievietes iepriekš pārslimotās slimības un veiktās ķirurģiskās manipulācijas varējušas atstāt ietekmi uz grūtniecību un dzemdību norisi. Dzemdību taktika arī izvēlēta pamatoti, ko apliecina MADEKKI atzinums.
Zaudējums prāvā Dzemdību namam nozīmētu bankrotu.