Pašlaik nav dota priekšroka nevienam no trim iespējamiem variantiem, sacīja V.Dombrovskis.
Saskaņā ar FM sniegto informāciju, pirmais variants paredz piemērot dzīvokļiem un individuālām dzīvojamām mājām 1,5% likmi, nosakot minimālo neapliekamo platību: dzīvokļiem – 50 kvadrātmetri, individuālām dzīvojamām mājām – 100 kvadrātmetri. Pēc FM aplēsēm, 40% dzīvokļu īpašniekiem vai īrniekiem un 57% individuālo dzīvojamo māju īpašniekiem, realizējot šo variantu, nekustamā īpašuma nodokļa slogs 2010.gadā nepalielinātos.
Otrais variants paredz piemērot 1,5% likmi, nosakot minimālo neapliekamo platību par katru mājoklī reāli dzīvojošo personu: dzīvokļiem – 25 kvadrātmetri, mājām – 50 kvadrātmetri. Savukārt trešais variants paredz piemērot pazeminātu likmi visai dzīvokļu un individuālo dzīvojamo māju platībai 0,4% apmērā, nenosakot minimālo neapliekamo platību. Kā skaidro FM, šis variants nodrošina vienmērīgu nodokļa sloga pieaugumu visām iedzīvotāju grupām, bet ir nelabvēlīgāks pret materiāli mazāk nodrošināto sabiedrības daļu, kas pārsvarā dzīvo nelielos mājokļos.
Finanšu ministrs Einars Repše pirmdien pauda, ka aizstāv pirmo variantu - dzīvokļiem un dzīvojamām mājām piemērot 1,5% likmi, nosakot minimālo neapliekamo platību. Viņaprāt, tad lielāks slogs gultos uz neapdzīvotiem īpašumiem vai luksusa platībām.
“Pavisam vienkārši, ja Saeima lems, ka nodoklis nav jāievieš, mēs to neieviesīsim, bet atbilstoši būs par lielāku summu jāmazina izdevumi,” teica E.Repše.