ie. Bijušais smagu noziegumu izmeklētājs Pīters Brovnijs raksta, ka pirms dažiem gadiem viņa bijušie kolēģi Dublinā, Glāsnevinas apkaimē atklājuši lielu noliktavu, līdz malām pilnu ar apģērbu, mēbelēm un citiem priekšmetiem. Visas šīs lietas cilvēki bija ziedojuši labdarībai, taču tās tikušas nozagtas, un bija paredzētas tālākpārdošanai Austrumeiropas valstīs. No Īrijas vien tirdzniecībā katru gadu nokļūst lietas miljoniem eiro vērtībā, raksta baltic-ireland.ie.
Kādā svētdienā raksta autors Blanchardstown dzīvojamajā rajonā, novietojot automašīnu stāvvietā pie veikala Superquinn, pamanījis čigānu tautības sievieti, kas rakājusies konteineros, kas paredzēti apģērbu atstāšanai. Viņa izvēlējusies labākās kvalitātes apģērbus un devusi tos vīrietim, kas darbojies kopā ar čigānieti.
Šādas darbības regulāri organizē ne tikai vietējie organizētās noziedzības pārstāvji, bet arī noziedznieki no minētajām un citām valstīm, pārņemot kontroli pār noteiktu teritoriju un sadalot peļņu.
Daži pilsētas rajoni ir daudz ienesīgāki nekā citi un, kā jau bieži organizētās noziedzības pasaulē notiek, sākas kari.
Parasti konkurenti ierodas agrāk un savāc atstātos “humpalu” maisus, tādējādi atņemot vietējiem darboņiem peļņu un radot niknumu un dusmas. Tālāk seko attiecību skaidrošana, kad netiek smādēts neviens līdzeklis. Par piekaušanu vai sabojātām automašīnām vietējām varas iestādēm netiek ziņots, baidoties, ka sekas būs vēl smagākas, piemēram, sašaušana un nāve.