Šāda veida operācijas tiek veiktas traumu gadījumā, kā arī daļai pacientu ar mugurkaula jostas daļas deģeneratīvām slimībām.
Līdz šim ik gadu tika veiktas aptuveni 300 operācijas ar atklāto griezumu, t.i., vaļējā operācija, kad tiek veikta muguras muskuļu atgriešana, lai piekļūtu mugurkaulam jostas daļā. Modernās tehnoloģijas šīs operācijas veikšanas procesu padara daudz labvēlīgāku pacientam, jo tiek veikti nelieli iegriezumi vien instrumentu ievadīšanai katras fiksācijas skrūves ievietošanas vietā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas, tiek krietni samazināts pacienta asiņu zudums.
Ņemot vērā, ka tiek saglabāta normāla muguras muskuļu korsete, būtiski tiek samazināts sāpju intensitāte un ilgums. Ja pēc atvērtās operācijas sāpju un brūces dzīšanas procesa dēļ pacients gultā pavada vismaz četras dienas un slimnīcā atrodas vismaz divas nedēļas pēc operācijas, tad, veicot šo operāciju ar minimāli invazīvo metodi, pacients jau nākamajā dienā var staigāt un tiek izrakstīts no slimnīcas trešā dienā pēc operācijas.
Veicot operāciju, izmantojot minimāli invazīvo metodi, ieguvējs ir ne vien pacients, bet arī valsts. Katra pacienta slimnīcā pavadītā diena valstij izmaksā Ls 26, savukārt pacienta līdzmaksājums ir Ls 12 par vienu dienu, tātad, slimnīcā pavadot divas nedēļas, valsts izmaksas sastāda Ls 364, savukārt trīs dienas – Ls 78 par pacientu.
Muguras skriemeļu fiksācijas operācijas veikšana minimāli invazīvajā metodē ir Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas sasniegums, apsteidzot kolēģus gan Lietuvā un Igaunijā, gan Skandināvijas valstīs. Kaut šobrīd slimnīca pati piemaksā aptuveni Ls 400 par katru operāciju, šis ir liels solis uz priekšu mugurkaula ķirurģijas attīstībā Latvijā.
Nākamā operācija plānota jau rīt - 12.martā.