Tiesa, neviens Latvijā ražots piena produkts gan uz melamīnu nekad nav pārbaudīts, jo neesot bijušas aizdomas. PVD uzskata, ka arī šajā situācijā tas nav nepieciešams. "Pašlaik nav pilnīgi nekāds iemesls to darīt," norāda PVD riska vadības daļas vadītāja Dace Mieriņa.
Melamīns ir organiska ķimikālija, kas tiek izmantota dažādu produktu ražošanā, sākot no līmes un gumijas līdz minerālmēslojumam. "Šajā gadījumā iet runa par tādas vielas pievienošanu pārtikai, kas nav atļauta nekur pasaulē," stāsta D.Mieriņa, norādot, ka arī pašā Ķīnā tas ir aizliegts. Ražotāji to pievienojuši pienam, lai produkts izskatītos bagātāks ar olbaltumvielām.
PVD uzskata, ka pašreiz nav nepieciešams ar analīžu palīdzību pārbaudīt, vai kāds no Latvijas ražotājiem šādi "nebagātina" produktu. D.Mieriņa stāsta, ka uzņēmēji tiek regulāri kontrolēti uz vietas ražotnēs, pārbaudot kādas piedevas tie pievieno produktiem un cik daudz. Turklāt neviens uzņēmums Latvijā piena pulveri zīdaiņiem neražo. Šobrīd arī apstiprināta informācija, ka nevienā Eiropas Savienības valstī šāda produkcija no Ķīnas nav ievesta.
"Mammas var pirkt pienu un piena produktus nebaidoties," uzsver PVD preses sekretāre Solveiga Smiltene.
Jau ziņots, ka dzerot no saindēta piena pulvera pagatavotu pienu, Ķīnā sasirguši jau vairāk nekā 6200 zīdaiņi, un trim no viņiem dzēriens bijis nāvējošs. Vainīgs izrādījies uzņēmumu Yashili un Suokang ražotais piena pulveris, kurā atklāta ķimikālija melamīns. Ražotāji to pievienojuši, lai produkts šķistu bagātāks ar olbaltumvielām. Savukārt trešdien melamīna dēļ vairākus piena produktus no tirdzniecības Zviedrijā izņēma zviedru—dāņu piena pārstrādes gigants Arla Food, ko ražojis viens no tā meitas uzņēmumiem Ķīnā, raksta The Local.se.
Ķīnā uzsāktā piena produktu pārbaude ļāvusi atklāt, ka melamīns ir sastopams ne tikai piena pulverī, bet arī pienā un jogurtā, ziņo CNN.