Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +3 °C
Viegls lietus
Otrdiena, 7. janvāris
Rota, Juliāns, Zigmārs, Digmārs

papildināta - Tiesneši neizpratnē par žurnālistu tikšanos ar meklēšanā esošo Marku, neziņojot par to policijai

Vairāki Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesneši ir neizpratnē par telekompānijas "TV3" raidījuma "Nekā personīga" žurnālistu rīcību, tiekoties ar meklēšanā esošo bijušo Rīgas Valsts tehnikuma (RVT) direktoru Daini Marku un neziņojot policijai par viņa atrašanās vietu.

Kā aģentūrai LETA atzina Centra rajona tiesas priekšsēdētāja palīgs Kaspars Sadauskis, saskaņā ar Kriminālprocesa likumu sprieduma izpildes kontroli krimināllietā veic pirmās instances tiesas tiesnesis, kurš izskatījis konkrēto lietu. Tā kā šo lietu pirmajā instancē izskatīja Centra rajona tiesa, vairāki tās tiesneši pēc "Nekā personīga" sižeta noskatīšanās pauduši neizpratni par žurnālistu rīcību, neziņojot policijai par meklēšanā esošās personas atrašanās vietu, ņemot vērā, ka ziņas par Markus atrašanos meklēšanā bija izskanējušas jau iepriekš un šis fakts bija plaši zināms.

Centra rajona tiesas tiesneši uzskata, ka žurnālistu mērķim informēt sabiedrību par aktuāliem jautājumiem ir jābūt sabalansētam ar vispārējiem pilsoņa pienākumiem, tostarp par paziņošanu par noziegumu vai noziedznieka atrašanās vietu, jo arī ar cietumsodu notiesātu personu atrašanās brīvībā tieši skar sabiedrību, informēja Sadauskis.

Kā ziņots, 16.maija raidījumā "Nekā personīga" tika demonstrēts sižets par cīņu ap RVT direktora amatu. Šajā sižetā žurnālisti tikās arī ar policijas meklēšanā esošo bijušo RVT direktoru Marku. Viņam gan būtu jāatrodas cietumā par kukuļņemšanas mēģinājumu.

Raidījuma "Nekā personīga" producente Arta Ģiga savukārt uzsvēra, ka raidījuma veidotāji ir neizpratnē par Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas darbu, jo ar meklēšanā esošo personu neesot bijušas nekādas problēmas sazināties. Turklāt žurnālisti par to, ka Markus atrodas meklēšanā, uzzinājuši pēc tikšanās ar viņu.

"Esam pārsteigti, ka tiesas pārstāvji nevar atrast cilvēku, kuru mēs atrodam ar vienu telefona zvanu. Turklāt mēs viņu nesatikām dzīves vietā vai tamlīdzīgi, bet gan vienkārši sazvanījām un tikai tad no publiski pieejamās informācijas uzzinājām, ka šī persona ir meklēšanā," sacīja Ģiga.

Markus uz tikšanos ar "Nekā personīga" bija ieradies, ievērojot visus konspirācijas likumus - tikšanās vieta noteikta piecas minūtes ātrāk un vērots, vai kāds neseko. Markus atzinis, ka bēg no policijas, jo, tiklīdz nonāks tās rokās, būs jāsāk atsēdēt četru gadu cietumsods. Taču pirms tam viņš vēloties uzlabot veselību, tādēļ tagad no kādas slepenas dzīvesvietas viņu labs draugs savā automašīnā izvadājot pie ārstiem. Cik ilgi vēl slapstīsies un braukās pie dakteriem, Markus īsti neatklāja, taču pieļāva, ka ilgi tā bēguļot nesanāks.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada nogalē stājās spēkā notiesājošs spriedums, ar kuru par 80 000 latu kukuļa ņemšanas mēģinājumu Markum tika piespriests četru gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju, tomēr ieslodzījuma vietā viņš joprojām neatrodas, jo policistiem notiesāto nav izdevies atrast.

Tikmēr Markus gan vērsies Satversmes tiesā (ST), lūdzot izvērtēt par kukuļņemšanu savulaik paredzētā papildsoda "mantas konfiskācija" atbilstību Latvijas pamatlikumam. Pēc viņa pieteikuma lieta arī ierosināta, aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja ST priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska.

LETA jau ziņoja, ka Augstākās tiesas Senāts 2009.gada 4.novembrī atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas nolēmumu, ar kuru tā savukārt bija atstājusi negrozītu pirmās instances spriedumu, kas paredzēja par 80 000 latu kukuļa ņemšanas mēģinājumu apsūdzētajam Markum piespriest četru gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju. Šis Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas 2008.gada 22.februāra spriedums pērn 4.novembrī stājās spēkā, liecina informācija Latvijas tiesu portālā.

Kā aģentūra LETA uzzināja Ieslodzījuma vietu pārvaldē, neraugoties uz Markum piespriesto cietumsodu, nevienā Latvijas ieslodzījuma vietā viņš patlaban neatrodas.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja prokurors Aldis Pundurs, kurš savulaik tiesā uzturēja valsts apsūdzību pret Marku, viņam nav zināmi apstākļi, kas varētu atbrīvot bijušo RVT direktoru no iešanas cietumā. Par notiesāto personu nogādāšanu uz ieslodzījuma vietu gan ir atbildīga policija, piebilda Pundurs.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA atzina, ka policisti, pildot tiesas lēmumu, izbraukuši uz adresēm, kurās Markus varētu atrasties, taču nevienā no tām notiesāto neesot izdevies sastapt. Likumsargi pieļauj, ka bijušais RVT direktors vairs neatrodas Latvijā. Markus ir izsludināts meklēšanā, piebilda Sadovkis.


(papildināta ar 5. un 6. rindkopu)

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas