Viņš atzina, ka budžeta izdevumu griešana būs smaga un ka risinājums nebūs viegls. Jautāts, vai var pilnīgi skaidri pateikt, ka netiks rosināts celt nodokļus, lai atrastu nepieciešamo finansējumu, E.Repše teica: ”Nē, es to nevaru skaidri pateikt.”
E.Repše atzina, ka viņa skatījumā ST lēmums ir bezatbildīgs, tā sekas var būt graujošas un tās ikviens izjutīs tuvāko divu gadu laikā.
Finanšu ministrs arī noraidīja ST priekšsēdētāja Gunāra Kūtra pieļauto, ka nauda sociālajā budžetā ir un ka valdībai tāpēc nav jāceļ nodokļi un jāņem citiem nauda nost. Pēc E.Repšes vārdiem, ja G.Kūtris tā var runāt, tad viņš acīmredzot nesaprotot kāda ir situācija budžetā.
E.Repše noliedza, ka finansējumu pensijām valdība varētu ņemt no starptautiskā aizdevuma līdzekļiem. “Starptautiskais aizdevums ir finansēšanas avots, nevis budžeta ienākumu daļa.”
Jautāts, vai starptautiskie aizdevēji, ņemot vērā tiesas spriedumu, varētu piekrist nākamā gada budžeta deficīta palielināšanai, E.Repše teica: “Nē, ir pilnīgi skaidrs, ka nē.”
E.Repše atturējās atbildēt, kad FM konkrēti nāks klajā ar risinājumu, lai nodrošinātu ST lēmuma izpildi.
ST lēma, ka valdības noteiktie ierobežojumi
pensionāriem nav likumīgi. Tiesa nosprieda atzīt pensiju ierobežojumus
par neatbilstošiem Satversmei no to pieņemšanas brīža. Noteiktie
ieturējumi no pensijām ir jāizbeidz ne vēlāk kā 2010.gada 1.martā. Saeimai ne vēlāk kā līdz 2010.gada 1.martam ir jānosaka
kārtībā, kādā atlīdzināmi ieturējumi, kas veikti pamatojoties uz
apstrīdētajām normām. Nelikumīgi atņemto naudu var izmaksāt līdz 2015.gadam, noteica tiesa.