"Ar bullīti viss ir kārtībā - stāv aizgaldā, piektā kāja pie zemes īpaši neskaras. Viņa mātei tas bija astotais teļš un piedzimstot svēra normāli - ap 30 kilogramiem. Tagad pieņēmies svarā. Vēl gan īsti nezinām, ko ar šo kustoni darīt," teikusi zootehniķe Dace Leiba. Viņa atzina, ka dzīvnieks, visticamāk, tikšot pārstrādāts gaļā, jo bullīšus saimniecībā neaudzē - pārdod audzēšanai citiem vai arī pēc mēneša nokauj. Saimniecībā kopumā tiek audzētas ap 300 slaucamajām govīm, tikpat daudz esot arī jaunlopu.
Šā dabas brīnuma dēļ nekāda ažiotāža vietējiem iedzīvotājiem neesot izraisījusies, taču interesējušies par šo notikumu daudzi. Lopiņš ticis pie vārda Aprīlītis.
"Šis gadījums nav nekas ārkārtējs: atceros, ka tieši Tukuma rajonā pagājušajā gadā piedzima bullītis, kam bija divas liekās priekškājas, kas nokarājās no lāpstiņām. Toreiz saimnieki iedeva mums dzīvnieku izpētīt, un mēs pēc tam atdevām atpakaļ - izauga normāls lopiņš. Pagājušajā gadā mums atveda bullēnu, kam nebija astes. Tādas kroplības mēdz būt," stāstīja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Klīniskā institūta direktors Alberts Auzāns.
"Tā ir ģenētiska mutācija - normāli vajadzēja piedzimt dvīņiem, bet apaugļotās olšūnas dalīšanās nav notikusi pilnīgi. Šādi gadījumi ir redzēti. Piektā kāja dzīvnieka mūžu nevar ne paildzināt, ne samazināt, taču, iespējams, ka dzīvniekam ir arī iekšējo orgānu anomālijas, piemēram, var būt vairākas nieres," teica veterinārārsts Gatis Krūmiņš.