Iespējams, disciplinārlieta varētu tikt rosināta arī pret līdzšinējo ministrijas valsts sekretāres vietnieci Ingu Štālu. Ķīlis norādīja, ka ierēdņu un Gruškevica kā viņu pārrauga rīcība radījusi aizdomas par nodokļu maksātāju naudas izsaimniekošanu.
Kādā vērienīgā datortehnikas iepirkumā ministrijas darbinieki neesot ievērojuši nepieciešamās procedūras, kas tagad varot izmaksāt deviņus miljonus latu.
R.Ķīlis paziņojumā medijiem skaidro, ka IZM izsludināja konkursu, un pēc tā norises noslēdza līgumu ar vienu piegādātāju par noteikta veida datoru un multimediju tehnikas piegādi.
Līguma izpildes gaitā konkursa uzvarētājs, izmantojot savas likumīgas tiesības, divas reizes Izglītības un zinātnes ministrijai piedāvāja mainīt specifikāciju, proti, piegādāt citu tehniku, nekā sākotnēji noteikts izsludinātajā iepirkumā un noslēgtajā līgumā.
Izglītības un zinātnes ministrija valsts sekretāra personā 2012. gada martā bez eksperta tehniskā slēdziena, neievērojot vajadzīgo procedūru, kā arī bez attiecīgiem līguma grozījumiem piekrita šiem piedāvājumiem.
"Šis jautājums ministrijas reorganizācijas gaitā nonāca manā redzeslokā, tāpēc šo procesu nekavējoties apturēju, vēršoties FM un IUB, kam pieprasīju viedokli par šādas rīcības atbilstību. Esmu saņēmis abu attiecīgo iestāžu atzinumus, kas apstiprina aizdomas, ka šī rīcība, iespējams, bijusi nelikumīga. Tika ierosināta arī dienesta pārbaude Izglītības un zinātnes ministrijā, taču tās atzinums manis noteiktajā termiņā nav nonācis ministra biroja rīcībā," norāda ministrs.
Pārkāpumi konstatēti arī citos projektos un iepirkumos. Ķīlis pirmdien ticies ar Gruškeviču, un viņš devis piekrišanu savai rotācijai. Par institūciju, uz kuru tiks pārcelts ilggadējais ministrijas valsts sekretārs, vēl tikšot lemts.
(pievienots izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa komentārs)