Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 20. novembris
Anda, Andīna

Bailes par pārstāvniecības trūkumu nepiepildās

"Vismaz vienam mūsējam jaunajā domē vajadzētu būt, citādi tajā novadā par mums vispār aizmirsīs," saka Rita no Ķeipenes, vēlot jauno Ogres novada domi. Ar līdzīgu pārliecību vēlēšanu dienā uz iecirkņiem devās daudzi laucinieki, kuri rūpēs, lai jaunajā novada domē būtu pārstāvētas viņu pagasta intereses, sarakstos meklēja pazīstamus un uzticamus cilvēkus. Šī balsotāju izvēle atspoguļojas arī vēlēšanu iznākumā lielākajā daļā Latvijas novadu, kur pārsvaru guvušas partijas, kas savos sarakstos bija apvienojušas vietējo pašvaldību līderus.

"Izvērtējot vēlēšanu iznākumu, domāju, ka bailes par pārstāvniecības trūkumu nav attaisnojušās, taču jauno deputātu uzdevums nav lobēt sava pagasta intereses novada domē, bet gan gādāt par visa novada kopēju pārraudzīšanu un attīstību. Pareizi būtu, ja lielāka uzmanība tiktu pievērsta tiem pagastiem, kuri šobrīd ir mazāk attīstīti, taču jaunās novada domes deputātiem jāiemācās pārredzēt visu plašo spēles laukumu," saka Tukuma mērs Juris Šulcs, kurš ir reālākais Tukuma novada vadītāja amata pretendents. Viņš norāda — ja pagastu pārstāvji novadu domēs kļūs par savu apdzīvoto vietu lokālpatriotiem un lobēs tikai savas intereses, tas var sagraut visu novada pašvaldību pārvaldes sistēmu. Tukuma novadā no 17 deputātu vietām septiņas ieņem novada pagastu un pilsētu vadītāji, kas pārstāv vēlēšanās uzvarējušo partiju Tukuma pilsētai un novadam un ZZS un TB/LNNK apvienoto sarakstu.

Arī Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis, kurš no vēlēšanās uzvarējušās ZZS saraksta ievēlēts Ventspils novada domē, uzskata, ka pagastu pārstāvniecība lielajos novados ir pietiekami plaša. Un, ja kāds pagasts domē nav pārstāvēts, tad saikni ar tā iedzīvotājiem nodrošinās pārvaldes vadītājs, kas strādās katrā novada pagastā. Ventspils novada, kurā apvienojušies 11 pagasti un Piltenes pilsēta, domē lielāko balsu skaitu ieguvis ZZS, JL un Pilsoniskās savienības (PS) apvienotais saraksts, kur dominēja topošā novada pašvaldību vadītāji un darbinieki. 15 deputātu vietas ieņēmuši astoņi pagastu vadītāji. Tāpat Bauskas novada izveide, pilsētai pievienojot astoņus pagastus, krietni mainījusi spēku samērus pašvaldībā. Pilsētā līdz šim dominējošā TB/LNNK jaunajā domē ieguvusi tikai divas vietas, līderpozīcijas atdodot JL, PS un LZS. Bauskas novada domē pārstāvēti gandrīz visi tajā esošie pagasti, deputātu vidū ir seši tagadējie pašvaldību vadītāji. Arī Gulbenes novadā, kas veidots līdzšinējā rajona robežās, jaunajā pašvaldībā darbu turpinās septiņi pagastu vadītāji un Gulbenes mērs Nikolajs Stepanovs (TP). Daukstu pagasta padomes priekšsēdētāja Sandra Duļbinska, kura ir Gulbenes novada domes vadītājas amata kandidāte no vēlēšanās uzvarējušā ZZS, piebilst, ka pagastu pārstāvniecība novados ir ļoti plaša un to nevar vērtēt tikai pēc ievēlēto pagastu vadītāju skaita, jo domēs iekļuvuši arī dažādu iestāžu vadītāji un uzņēmēji no pagastiem. Piemēram, Gulbenes novada domē ir tikai viens gulbenietis, visi pārējie deputāti dzīvo vai strādā laukos.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas