Tomēr pēc koalīcijas sanāksmes premjers Valdis Dombrovskis (V) norādīja, ka šī iecere ir jāvērtē, un viņa pirmā reakcija esot skeptiska.
VL-TB/LNNK frakcijas priekšsēdētājs Einārs Cilinskis pieļāva, ka likumprojektu izskatīšanai koalīcijai varētu iesniegt nākamnedēļ. To patlaban vēl skatot virkne ekspertu, un viņš cerot, ka darbs tiks pabeigts šonedēļ. "Vai nu nedēļu ātrāk, vai vēlāk, bet mēs to iesniegsim," teica Cilinskis.
Kā norāda nacionālā apvienība, ar šo likumprojektu tiktu atjaunots vēsturiskais taisnīgums, kas ļautu nu jau sirmā vecumā nelielā skaitā palikušajiem leģionāriem sajust valsts oficiālu atzinību viņu bruņotajai cīņai pret padomju okupācijas režīmu, saņemot gan materiālo, gan arī morālo gandarījumu par padomju okupācijas laikā piedzīvoto diskrimināciju un ierobežojumiem izglītības un darba jomā.
Par Otrā pasaules kara par Latvijas brīvības cīnītājiem būtu atzīstami visi tie, kuri bija Latvijas pilsoņi 1940.gada 17.jūnijā un laika posmā no 1941.gada 22.jūnija līdz 1945.gada 8.maijam Latviešu leģiona un citu regulāro militāro vienību sastāvā piedalījās bruņotā cīņā pret Padomju Savienības militārajiem formējumiem ar mērķi novērst atkārtotu Latvijas okupāciju un genocīdu pret Latvijas tautu. Uz šo statusu nevarētu pretendēt personas, kuras piedalījušās okupācijas režīmu represiju veikšanā.
Paredzams, ka ikmēneša pabalsta izmaksa šiem karavīriem, vadoties pēc pabalsta apmēra, kāds tas šobrīd noteikts nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, 2013.gadā, kad stātos spēkā jaunais likums, no valsts budžeta varētu prasīt papildu aptuveni 360 000 latu.
Lai nodrošinātu šāda likuma izpildi, būs nepieciešams izdot arī Ministru kabineta noteikumus, kas noteiktu kārtību un apmēru, kādā maksājams ikmēneša pabalsts karavīriem no Aizsardzības ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.
Likumprojekts izstrādāts pēc leģionāru organizāciju - Latvijas Nacionālo karavīru biedrības un "Daugavas Vanagu" -, kā arī Latvijas Nacionālo partizānu apvienības un Latviešu Virsnieku apvienības priekšlikuma.
Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Saeima līdzīgus ierosinājumus jau vairākas reizes noraidījusi. Pēdējo reizi tas notika 2011.gada pavasarī, kad Saeima neatbalstīja VL-TB/LNNK deputātu iesniegtos grozījumus likumā "Par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu", kas paredzēja latviešu leģionāriem piešķirt nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu.