Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +15 °C
Skaidrs
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 45%

Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 45% un bija 27,42 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja AS Latvenergo pārstāvji.

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenas "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos gan pieauga, gan samazinājās. Nedēļas elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā vienoti samazinājās par 45% un bija 27,42 eiro par MWh, bet Igaunijā elektroenerģijas cena saruka par 44% un bija 27,98 eiro par MWh.

"Nord Pool" sistēmas cena pagājušajā nedēļā samazinājās par 40% un bija 26,08 eiro par MWh. Aizvadītajā nedēļā ikstundas cenas vairākkārt sasniedza negatīvu līmeni. Baltijā tās svārstījās līdz pat -10 eiro par MWh, savukārt "Nord Pool" sistēmas cena svārstījās līdz -4,16 eiro par MWh. Negatīvas ikstundas cenas bija vērojamas arī Centrāleiropas valstīs.

Tikmēr elektroenerģijas cena Polijā pagājušajā nedēļā bija 71,34 eiro par MWh, Vācijā - 51,87 eiro par MWh, bet Nīderlandē tā vidēji bija 48,94 eiro par MWh.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenu samazinājumu turpināja ietekmēt trešā augstākā nedēļas vēja izstrāde "Nord Pool" reģionā šī gada laikā, kas noteica negatīvas ikstundas elektroenerģijas cenas gandrīz visos "Nord Pool" biržas tirdzniecības apgabalos.

Pagājušajā nedēļā Ziemeļvalstīs vēja izstrāde kāpa par 26%. Turklāt gaisa temperatūra bija siltāka par normu, un tas veicināja patēriņa samazinājumu par 9% salīdzinājumā ar iepriekšējās nedēļas datiem.

Ziemeļvalstu atomelektrostaciju pieejamās jaudas īpatsvars no kopējās uzstādītās bija 70% jeb par 12% mazāks nekā nedēļu iepriekš. Tas ir skaidrojams ar apkopes darbiem, kā arī ar negatīvām elektroenerģijas cenām "Nord Pool" reģionā, ko noteica augsta vēja izstrāde un zemāks pieprasījums.

Papildus minētajam ietekmi uz elektroenerģijas cenām Baltijā atstāja par 4% zemāks elektroenerģijas patēriņš un lielāka atjaunīgo energoresursu izstrāde reģionā - vēja izstrāde strauji pieauga par 22%, saules stacijās saražotās elektroenerģijas apjoms kāpa par 47%, tikmēr izstrāde hidroelektrostacijās saglabājās stabila un bija bez ievērojamām izmaiņām.

Enerģijas plūsmas uz Baltiju aizvadītajā nedēļā samazinājās par 5%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš.

"Nord Pool" biržas informācija liecina, ka Somijas-Igaunijas starpvalstu savienojuma "EstLink 2" remontdarbi ir pagarināti līdz šī gada 31.augustam. Tādējādi no kopējās Somijas-Igaunijas starpvalstu savienojumu uzstādītās jaudas - 1016 megavati (MW) - līdz augusta beigām būs pieejami tikai 358 MW, kas būtiski ierobežo elektroenerģijas importa un eksporta iespējas starp Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm.

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 7675 gigavatstundas (GWh), un izstrādes apjomi - 8189 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā samazinājās par 4% un bija 485 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija par 2% mazāks nekā nedēļu iepriekš - 119 GWh. Igaunijā patēriņš saruka par 9% - līdz 148 GWh. Lietuvā tika patērētas 218 GWh elektroenerģijas, kas ir samazinājums par 1% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu.

Elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs pieauga par 2%, un kopā tika saražotas 413 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde bija par 1% lielāka salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu - 172 GWh. Tikmēr Igaunijā izstrāde saruka par 16%, un tika saražotas 72 GWh. Tajā pašā laikā Lietuvā elektroenerģijas ražošana kāpa par 14% - līdz 169 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 2,4 reizes, Igaunijā - 49%, bet Lietuvā - 78%. Baltijas valstīs tika saražoti 85% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas