Parādi pirmo reizi komandēja sieviete, Štāba bataljona komandiere pulkvede Antoņina Bļodone. Parādi pieņēma Nacionālo bruņoto spēku augstākais vadonis, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, aizsardzības ministrs Andris Sprūds un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.
Militārās parādes ierindas priekšgalā soļoja Latvijas karoga vads, kuru šogad tika uzticēts nest Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonam. Parādē ar karoga grupu piedalījās arī sabiedroto spēku karavīri no Albānijas, Kanādas, Čehijas, Igaunijas, Islandes, Itālijas, Lietuvas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un ASV, ar kuriem Latvijas karavīri ikdienā plecu pie pleca pilda uzdevumus gan starptautiskajās operācijās, gan apgūst iemaņas un prasmes militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs. Šogad parādē trešo reizi piedalījās arī Ukrainas karoga grupa.
Parādē piedalījās arī NATO spēku integrācijas vienība Latvijā, kā arī trīs Baltijas valstu kopējās militārās izglītības iestādes - Baltijas Aizsardzības koledžas karoga grupa, Lietuvas un Igaunijas karogu grupas.
Parādē pirmo reizi piedalījās Apvienotie reaģēšanas spēki (JEF), kas ir Lielbritānijas vadīta iniciatīva, izveidota NATO samitā Velsā 2014.gadā, lai stiprinātu reģionālās drošības un atturēšanas spējas. Tāpat parādē piedalījās Kanādas vadītā NATO daudznacionālā brigāde Latvijā, kas demonstrē NATO apņēmību aizstāvēt savas dalībvalstis un stiprināt alianses aizsardzību.
Nacionālos bruņotos spēkus parādē pārstāvēja Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, Štāba bataljons, Jūras spēki, Gaisa spēki, Nodrošinājuma pavēlniecība, Zemessardzes 1. Rīgas brigāde, 2. Vidzemes brigāde, 3. Latgales brigāde, 4. Kurzemes brigāde un Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, karoga grupas no Mācību vadības pavēlniecības, Instruktoru skolas, Kājnieku skolas, Kaujas atbalsta nodrošinājuma mācību centra, Sakaru skolas un Jūras spēku mācību centra. Īpaša nozīme bija arī Valsts aizsardzības dienesta (VAD) karavīriem, kas šogad pirmo reizi soļoja parādes ierindā, pārstāvot jauno paaudzi un simbolizējot Latvijas apņēmību stiprināt savu aizsardzību ilgtermiņā.
Sabiedroto bruņotos spēkus parādē pārstāvēs NATO daudznacionālās divīzijas "Ziemeļi" sastāvā esošā Kanādas vadītā NATO daudznacionālā brigāde Latvijā. 2024.gada 14.novembrī NATO Daudznacionālā brigāde Latvijā noslēgs savu pirmās pilna mēroga mācības brigādes sastāvā.
Tāpat parādē piedalījās vienības no Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī no pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas un Jaunsardzes.
Parādes muzikālo noformējumu nodrošināja Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, Jūras spēku orķestris, savukārt īpašs notikums šogad ir Zemessardzes orķestra un ASV Gaisa spēku Eiropā orķestra kopīgā uzstāšanās, kurā vienā formācijā soļos abu valstu mūziķi. Šāda starptautiska sadarbība parādē notika pirmo reizi, apliecinot ciešo draudzību starp Latviju un ASV. ASV mūziķi ir apguvuši latviešu parādes repertuāru un soli, izrādot cieņu pret Latvijas tradīcijām un kultūru.
Parādes kājnieku vienības militāro orķestru pavadībā turpināja gājienu pa Kaļķu ielu, Brīvības ielu, Bruņinieku ielu līdz Skanstes ielai.
Parādi noslēdza Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku, kā arī Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums, kurā lidojumam labvēlīgos laikapstākļos parādi papildināja gaisa spēku un sabiedroto pārlidojums.
Divi Latvijas "Black Hawk UH-60M" helikopteri pirmo reizi pacēlās ar valsts karogu un tiem pievienojās trīs ASV "UH60 Black Hawk" un divi "CH47 Chinook" helikopteri, kā arī divi Kanādas "CH146 Griffon" helikopteri.
Valsts robežsardze piedalījās ar diviem Agusta helikopteriem - vienu AW109 un vienu AW119. Trīs An-2 lidmašīnas izpildīja dūmu paraugdemonstrējumu ar Latvijas karoga krāsām, bet nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" veica pārlidojumu ar "Airbus A220-300" lidmašīnu Latvijas karoga krāsojumā. Parādes laikā pārlidoja arī četras "Eurofighter" reaktīvās lidmašīnas, kas piedalās Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanā NATO misijas ietvaros.
Parādē bija skatāma plaša Latvijas bruņoto spēku militārā tehnika, demonstrējot valsts aizsardzības spējas un modernizāciju. Starp izstādītajām vienībām bija redzamas bruņumašīnas "Patria" 6x6 un kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas "CVR(T)", kas nodrošina mobilitāti un aizsardzību apvidū.
Parādē piedalījās arī pašgājējhaubiču sistēmas "M109", kas sniedz ievērojamu uguns atbalstu kaujas operācijās, kā arī mīnu sprādzienu izturīgie ceļu atmīnēšanas transportlīdzekļi "Husky" un taktiskie transportlīdzekļi "Bombardier MAX 650". Tehnikas klāstu papildināja kvadricikli un citi taktiskie transportlīdzekļi.
Tāpat tika izmantoti bezpilota lidaparāti, kuri spēj novērot diennakts gaišajā un tumšajā laikā, kā arī koriģēt artilērijas uguni, un tālās darbības prettanku ieroču sistēmas, kas palielina aizsardzības spējas.
Papildus Latvijas tehnikai parādē bija redzama arī sabiedroto valstu bruņutehnika. Apmeklētāji varēja vērot Itālijas bruņoto spēku tanku "Ariete" un bruņutransportieri "Centauro", Spānijas bruņoto spēku tanku "Leopard" un kājnieku kaujas mašīnu "Pizarro", Polijas bruņoto spēku tanku PT91, kā arī Slovākijas bruņoto spēku haubici "Zuzana". Parādē piedalījās arī Albānijas, Čehijas, Slovēnijas, Slovākijas un Melnkalnes bruņoto spēku militārā tehnika, atspoguļojot NATO sabiedroto spēku spēju un apņēmību sadarboties reģiona drošības nodrošināšanā.
Valsts policija militārajā parādē piedalījās ar motocikliem "BMW R1250", kurus ikdienā izmanto ceļu satiksmes uzraudzībai un augstāko valsts un ārvalstu amatpersonu eskortēšanā, kā arī autotransporta plūsmu regulēšanā īpašos pasākumos. Tāpat likumsargi parādē piedalījās ar "Škoda Superb" operatīvajiem transportlīdzekļiem, kas aprīkoti ar 360 grādu kamerām, automātisko numurzīmju atpazīšanas sistēmu un ātruma kontroles ierīcēm, lai nodrošinātu efektīvu satiksmes kontroli un operatīvos uzdevumus.
Savukārt Valsts robežsardze parādē demonstrēja apvidus automašīnas "Toyota Hilux" ar sniega motocikliem, kā arī bez tiem. Automašīnas "Toyota Hilux" izmanto robežuzraudzībā, pierobežas joslas režīma kontrolē un robežsargu mobilitātes nodrošināšanai neatkarīgi no laika apstākļiem un gada laika, ka arī dažādos apvidos, operatīvos transportlīdzekļus "Renault Trafic", kas tiek izmantoti imigrācijas kontrolē, mobilo patruļu un kontrolposteņu nodrošināšanai, kā arī kvadriciklus "Polaris Ranger XP 1000" un "Polaris MV850", kas ievērojami uzlabo Valsts robežsardzes mobilitāti un tiek izmantoti patruļām pierobežā.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests parādē piedalījās ar glābšanas dienesta tehniku, tostarp diviem paaugstinātas caurgājamības operatīvajiem automobiļiem "Toyota Hilux" ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu izlūkošanai, kvadriciklu uz piekabes darbam grūti pieejamās vietās, vieglo laivu uz piekabes glābšanas darbiem iekšējos ūdeņos un jaunāko "Scania" autocisternu ar ugunsdzēsības un glābšanas aprīkojumu.
21 nāciju zalvi par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai no AB dambja veica Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljons. Savukārt par kārtību un drošību parādes norises vietā un laikā rūpējās Militārā policija un Speciālo uzdevumu vienība, bet par medicīnisko nodrošinājumu - Nodrošinājuma pavēlniecība.