Izmeklēšanā KNAB izņēma vairākus desmitus akcīzes preču bez akcīzes marķējuma. Attiecībā uz izņemtajām akcīzes precēm izmeklētājs izdalīja materiālu atbilstoši kompetencei, līdz ar to izņemtais alkohols ir nodots VID apstākļu izvērtēšanai, aģentūrai LETA pavēstīja KNAB.
Spriežot pēc KNAB izplatītajās fotogrāfijās redzamajām preču zīmēm, korupcijas apkarotāji izņēmuši dzirkstošo vīnu, degvīnu un konjaku. LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka alkohols atrasts kādā no adresēm, bet ne RTAB telpās.
Jau ziņots, ka KNAB 5.aprīlī sāka kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.
KNAB 13.maijā veica neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā vairāk nekā desmit kratīšanas dažādās adresēs, kā arī vairākas izņemšanas. Kratīšanas veiktas ne tikai Latvijā, bet paralēli arī Vācijā, Zviedrijā un Spānijā. Kratīšanās izņemts ievērojams apjoms informācijas, datu nesēji, kā arī akcīzes preces bez akcīzes marķējuma.
Krimināllietā aizturētas divas personas, kuras atbilstoši kriminālprocesa normām atzītas par aizdomās turētajām. Abas personas patlaban ir atbrīvotas, piemērojot ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus - aizliegumu ieņemt noteiktu amatu, aizliegumu izbraukt no valsts un aizliegumu tuvoties noteiktām personām. LETA jau rakstīja, ka šīs personas ir RTAB valdes priekšsēdētāja un partijas "Gods kalpot Rīgai" valdes locekle Vita Jermoloviča un RTAB biroja vadītāja Inguna Priedīte, kuras bija aizturētas, bet patlaban ir atbrīvotas no policijas izolatora.
KNAB atzina, ka, iespējams, izmeklēšanas gaitā aizdomās turēto personu skaits varētu palielināties. KNAB nekomentēja, vai par aizdomās turēto varēt kļūt cits RTAB valdes loceklis - Rīgas domes deputāts Maksims Tolstojs (S).
KNAB izmeklētāju rīcībā esošie fakti liecinot, ka RTAB amatpersonas, iespējams, izšķērdējušas nodibinājuma finanšu līdzekļus lielos apmēros, tajā skaitā, noslēdzot fiktīvus sadarbības līgumus, apmaksājot privātus izdevumus, viltojušas un izmantojušas viltotus dokumentus, nodarbinājušas fiktīvus darbiniekus, kā arī prettiesiski izkrāpušas finanšu līdzekļus lielos apmēros. Sākotnējie aprēķini liecina, ka noziedzīgu darbību rezultātā nodarīti zaudējumi ne mazāk kā 300 000 eiro apmērā, tomēr nodarīto zaudējumu apmērs tiks precizēts, veicot grāmatvedības ekspertīzes.
KNAB iegūtā informācija liecina, ka noziedzīgo nodarījumu pēdas ved uz ārvalstīm, līdz ar to procesa virzītājam bija jānosūta vairāki Eiropas izmeklēšanas rīkojumi, kā arī būs jānosūta vairāki tiesiskās palīdzības lūgumi, kas varot būtiski pagarināt krimināllietas izmeklēšanas laiku.