Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. janvāris
Rota, Juliāns, Zigmārs, Digmārs

Latvijā ēnu ekonomika samazinājusies līdz 21,1%

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
borcinsh
b
nu protams ! bet pec € ieveshanas 2014 gada kartiba un kontrole bus vel vairak . shodien zagt jau ir baili - var pazaudet visu
Juk kuk
J
jūk prātā?
!
!
Kas ir ēnu ekonomika? Tad, kad nodokļus nemaksā politiķi Zaķis un Kampars? Vai tad, kad vecmāmiņa tirgo sava dārza ābolus un to soda municipāļi?
Reizrēkins
R
Bezdarba un nabadzības veicinošais faktors Latvijā ir lielie darba algas nodokli , kas ir lielākie pasaulē. Latvijā, lai saņemtu uz rokas 500 LVL nodokļos ir jāsamaksā nodokļos 400 LVL ,Vācija no šādas summas nodokļos būtu jāsamaksā 70 LVL. Latvijā nodokļi ir sešas reizes lielāki nekā Vācijā.
Vārds
V
Ja visa pasaule ir Latvija, tad var piekrist, citādi pilnīga nezinformācija un nezināšana.
  • 0
  • 0
Nav ko priecāties
N
Ēnu ekonomika arī ekonomika. Ar to atšķirību, ka nebaro varai pietuvinātos, bet savas ģimenes. Tāpat cerība, ka nodokļi tiks izmantoti lietderīgi esošā režīma apstākļos, ir mikroskopiska.
Senais
S
Acīm redzot ēnā rosošies, uzlabojuši kvalifikāciju, resp. aprobējuši jaunos likumus, kādu nemaz tik daudz nav.
e.
e
Interesanti, kur tā "pelēkā" ekonomika palikusi? Kļuvusi "balta", "melna" vai zudusi pavisam? Ja būtu kļuvusi "balta", tad tai būtu jāparādās kā grandiozam IKP pieaugumā - 20% salīdzinot ar 2010. gadu.
vārdiņš
v
Neticu gan.
RT
R
Kāds murgains, ne ar ko nepamatots pētījums.
Goga
G
Lai nu pētītājiem būtu taisnība!
gribu zināt
g
...es tik tā kautrīgi ieminējos, jo IKP pieaugumam būtu jābūt daudz lielākam (starpcitu mēs IKP rādītājos atpaliekam no Grieķijas 4 reizes, no īrijas 8 reizes un paši variet parēķināt cik bezcerīgi mums ar šādiem tempiem ir panākt šīs šobrīd nebūt ne veiksmīgākās eiropas ekonomikas) ja daļa no palēkās zonas nepārslēgtos uz melno... nu negrib taču neviens skaidri pateikt – kādi naudas apgrozījumi notiek melnajā zonā. Nu nevar/ negrib neviens pateikt kāpēc dzīvojam vissliktāk eiropā, tāpēc, ka Dombrovskis neko nedara lai likvidētu melno ekonomiku. Dombrovska valdībai ir vieglāk celt nodokļus tiem, kas strādā legāli vai kam ir vēl kāda apliekama manta.. Tā nu man ir tik slikti jādomā par šo mazspējīgo Dombrovski un viņa harēmu.. Ja kāds var pierādīt, ka kļūdos _ lūdzu uz priekšu ar argumentiem...!!
  • 3
  • 1
>Gribu zināt
&
Manuprāt,, šī ir laba ziņa. Cita lieta, ja esi pilnā nopietnībē iedomājies, ka vienīgais labais rezultāts ir ēnu ekonomika 0% līmenī un rīt uz pusdienas laiku!
  • 1
  • 2
Gribu zināt
G
runa ir par "ēnu ekonomiku" (reģistrēta darbība, kas izvairas no visu nodokļu nomaksas) Vai kāds Dombrovska valdībā ir spējīgs pateikt cik Latvijā ir "melnā ekonomika"? (darbības, kas vispār nav reģistrētas) Benzīna, šnabja, cigarešuontrabanda, nelicenzēta darbība, narkotikas, sutenerisms...
  • 7
  • 0
Hi hi...
H
Procents būtu augstāks, ja paši Vienotības un RP zaici, kemperi , sprudzicki nezagtu uz nebēdu... ha ha... bet tiem takš tas atļauts... ha ha...
Kad sprudzi beidzot iesēdinās????
K
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pērn un 2011.gadā vadošās amatpersonas apgādājusi ar dārgiem kompānijas "Apple" telefoniem un datoriem, bet ierindas darbiniekus – ar lētākām saziņas ierīcēm, pirkumiem nerīkojot iepirkumu, kas liek Valsts kontrolei (VK) bažīties par tēriņu lietderību. VK revīzijā secināts, ka ministrija 2011.gada novembrī un decembrī, kā arī pērn iegādājusies 55 mobilos tālruņus par kopējo summu 12 864 lati. Ministrijas darbinieku vajadzībām iegādāti 37 lētāki telefoni par kopējo līgumu darbības laikā maksājamo summu no deviņiem latiem līdz 204 latiem par tālruni. Savukārt ministrijas vadībai – ministram Edmundam Sprūdžam (RP), ministra biroja un valsts sekretāra vietniekiem iepirkti daudz ekskluzīvāki tālruņi – "Apple iPhone4S". Tie iegādāti par kopējo līgumu darbības laikā maksājamo summu no 385 latiem līdz 549 latiem par tālruni. Ministrijas vadība, tostarp arī Sprūdžs, apgādāti arī ar 14 "Apple MacBook Air" portatīvajiem datoriem par kopējo summu 12 581 lats. Savukārt darbiniekiem iegādāti septiņi mazcenas portatīvie datori par kopējo līgumu darbības laikā maksājamo summu 6307 lati. VK uzskata, ka tas darīts, neievērojot iepirkuma procedūru saskaņā ar normatīvajā aktā noteikto kārtību.
  • 1
  • 0
Polis
P
Tie cipari nav ne tuvu reāli. Vai tiešām valstī ir kaut viens cilvēks, kurš tic, ka katru gadu ēnu ekonomika samazinās par 10%? Tad jau 2015.gadā būs nulle. Neesmu manījis nekādas aktivitātes, kur nu vēl tik nopietnas, lai ēnu ekonomika divos gados samazinātos uz pusi
  • 1
  • 0
Mjaa
M
Kā Ēlerte kļuva par miljonāri? Vairāki lasītāji mums jautā – kāpēc pašreizējā Vienotības Rīgas mēra posteņa kandidāte Sarmīte Ēlerte nekad nav vēlējusies atklāti pastāstīt, kā kļuva par miljonāri. Publicējam fragmentu no apgādā Atēna iznākušās trīssējumu grāmatas Mūsu vēsture: 1985 – 2005, kas īsi un skaidri atbild uz šo jautājumu. 1991. gada jūnijā tobrīd vēl valdības un Augstākās padomes laikraksts Diena tā direktora Arvila Ašeradena personā noslēdza sadarbības līgumu ar Zviedrijas avīzi Expressen. Mazliet vēlāk Augstākā padome deva zaļo gaismu laikraksta pārveidošanai par akciju sabiedrību, kas ļautu piesaistīt arī ārzemju kapitālu. Visbeidzot 1992. gada pavasarī parlaments bez īpašas apspriešanas sankcionēja Dienas privatizāciju. Ventspils mērs Aivars Lembergs prokuratūrā pat vērsās ar šāda satura iesniegumu: «Bijusī valsts laikraksta Diena redaktore Sarmīte Ēlerte un bijušais šā uzņēmuma direktors Arvils Ašeradens savulaik paši sev pārdeva valsts laikrakstus, izveidojot privātu akciju sabiedrību Diena. Pārdošanas cena bija tikai 1,9 miljoni Latvijas rubļu, tas ir nepilni 10 tūkstoši latu, kaut gan tādi laikraksti maksā vismaz 10 miljonus latu. Valstij netika samaksāts ne par nosaukumu, ne auditoriju. Viņi to visu ieguva par velti.” Taču prihvatizāciju neviens nebija ieinteresēts apturēt, bet citi interesenti palika ar garu degunu. Viens no privatizācijas laiku Dienas komentētājiem Dzin­tars Zaļūksnis stāsta: “Kamēr mēs taisījām avīzi, kamēr bija visi augusta un janvāra notikumi, tikmēr izrādījās, ka ir cilvēki avīzē, kas ir sameklējuši inves­torus un jau sarunājuši visu, kā to pataisīt privātu. Kamēr Viktors Daugmalis taisīja avīzi, Ēlerte taisī­ja visu šo shēmu, un tad četri cilvēki, kuri pēc tam kopā ar zviedriem dabūja kontrolpaketi, – Ēlerte, Ašeradens, Zigurds Drafens un Pauls Raudseps -izdarīja visu, lai mēs nedabūtu neko.” Kā tad tieši tas notika? “Pasludināja ļoti demokrātiski, ka visi darbinieki drīkst pieteikties uz akcijām. Es, naivs cilvēks būdams, parēķināju, paskatījos, uz cik akcijām Ašeradens pieteicies, ā, viņš pieteicies uz 450, es pieteicos uz 451. Pēc tam sākās presings. Izsauca mani viens pēc otra, prasīja, no kurienes nauda. Es pat zvanīju uz Zviedriju un jautāju, ar ko mana nauda sliktāka par Ašeradena naudu. Viņi man to, protams, nevarēja paskaidrot. Es nebiju tāds viens, un, tā ka bija skaidrs, ka mes neatkāpsimies, vienā naktī pirms dibināšanas sapulces jurists pārtaisīja dibināšanas dokumentus… Un nav jau par ko apvainoties. Visu revolūciju pieredze rāda, ka komanda, kas uztaisa, vai nu pati aiziet vai tiek izdzīta ārā, un pēc tam nāk tie, kas jau ir sarēķinājuši, kas viņiem no tā ir vajadzīgs. Revolūciju uztaisa cilvēki ar karstām sirdīm, pēc tam nāk tirgotāji un savāc augļus…” Sarmīte Ēlerte savus augļus savāca 2008. gadā, savulaik par dažiem tūkstošiem latu pri(h)vatizētās Dienas akcijas zviedru Tidning AB Marieberg pārdodot par 650 818 latu.
  • 1
  • 2

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Neatdot par sviestmaizi

Šis gads var būt izšķirošs nacionālās lidsabiedrības pastāvēšanai.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas