Mazināt vardarbību, audzināt jauniešus, stāstīt vairāk par laukiem, kultūru, sportu. Tā viens pēc otra, sapazīstoties konsultatīvās padomes pirmajā sēdē, pirms pusotra gada sabiedrības pārstāvji uzskaitīja, ko viņi gribētu redzēt un dzirdēt medijos. Tomēr, kā spiesta atzīt viena no sabiedriskās padomes pārstāvēm, portāla Politika.lv redaktore Dita Arāja, tā pa īstam padome nav spējusi darboties.
Kā stāsta Arāja, šo to līdz šim darīja padomnieku vadības grupa, bet pārējie 40 cilvēki darbā netika iesaistīti. Lai šāda dalīšanās vairs nenotiktu, Nacionālā mediju padome mainīja savas padomdevēja institūcijas nolikumu. Turpmāk padomes darbu vadīs tikai vadītājs ar diviem vietniekiem. Pēc Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vadītāja Aināra Dimanta domām, tādā veidā padomdevēju darbs varētu kļūs efektīvāks.
Piektdien sabiedriskā padome nepilnā sastāvā ievēlēja arī jaunu vadītāju - Eduardu Ratnieku no Latvijas Studentu apvienības. Iepriekšēja vadītāja Rasma Pīpiķe, kura savulaik Nacionālās padomes vēlēšanās lobēja Daces Bucenieces kandidatūru, ar jauno padomes sastāvu nespēja sastrādāties.
Ratnieks, kurš arī atbalstīja Bucenieces ievēlēšanu, nu jau vadītāja amatā sevi redz kā organizatoru. Par to, vai Ratniekam izdosies lauzt mediju konsultatīvās padomes neveiksmīgo darbošanos, šaubās Dita Arāja, jo viņam jau bijusi iespēja izpausties līdzšinējā, daudz kritizētajā vadības grupā. Pēc Arājas domām, neveiksmīgo sabiedriskās padomes darbu varētu mainīt atsevišķu darba grupu veidošana par konkrētiem jautājumiem.
Ziemā sabiedriskajai padomei gan beigsies pilnvaras un tad, kā uzsver Dita Arāja, būs Nacionālajai padomei jādomā, kā izveidot darboties spējīgu nākamo sastāvu. Tādu, kurā būtu gan mediju profesionāļi, gan tautas pārstāvji. Tas tad ļautu plašsaziņas līdzekļu padomei no sabiedrības iegūt vispusīgāku viedokli, piemēram, par to, kādu veidot jauno sabiedrisko mediju.