Svešvalodu mācīšana jau no 1.klases ir svarīga prioritāte valstiskā ziņā - arī lai novērstu nevienlīdzību starp skolām, uzsver Z.Oliņa.
"Ja skolā ir mazs bērnu skaits, tas nozīmē arī mazāku resurss svešvalodām. Tad jautājums ir tāds, ka, iespējams, lielai skolai ir vieglāk atrast to iespēju nodrošināt angļu valodu, nekā mazai skolai. No tāda viedokļa ir ļoti būtiski, lai valsts šo iespēju visiem nodrošinātu vienlīdzīgi."
No vienas puses jau tagad skolās eksistē zināma izvēles brīvība gan skolas programmas piedāvājumā, gan arī uz fakultatīvo mācību priekšmetu rēķina, norāda Z.Oliņa. Skolām iespējams vienu no darbmācības vai rokdarbu stundām aizstāt ar svešvalodu mācīšanu, taču tas ir jautājums par prioritātēm, kas ir katras skolas ziņā.
Jau vēstīts, ka nākamajā mācību gadā bērni 1.klasē vēl nevarēs apgūt svešvalodas finansējuma trūkuma dēļ. Izglītības un zinātnes Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta konsultante Inta Stīpniece norādīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija bija spiesta stingri izvērtēt budžeta pieprasījumu un daudzas no sākotnēji izvirzītajām prioritātēm nācās uz laiku atlikt.