Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Par izspiedējvīrusa BadRabbit "nedarbiem" Latvijā šobrīd ziņu nav

Latvijā līdz šim nav ziņu par izspiedējvīrusa BadRabbit upuriem, jo tiešsaistes vietnes, caur kurām vīruss izplatījies, Latvijas interneta lietotāji visdrīzāk neapmeklē, aģentūrai LETA sacīja informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv pārstāve Svetlana Amberga.

Viņa arī piebilda, ka BadRabbit ir izspiedējvīruss, kas līdzīgs iepriekšējiem izspiedējvīrusu uzbrukumiem, kas notikuši pēdējā laikā, piemēram, NotPetya un citiem.

Kā ziņots, kiberuzbrukums ar ļaunatūru BadRabbit, kurā cietusi Ukrainas pilsētas Odesas starptautiskā lidosta un Krievijas mediji, bijis vērsts pret teju 200 mērķiem šajās, kā arī citās Eiropas valstīs.

Izspiedējvīruss inficējis iekārtas caur vairākām uzlauztām Krievijas mediju vietnēm, paziņojumā pieprasot samaksāt izpirkuma maksu, lai lietotāji atkal varētu piekļūt saviem dokumentiem, pavēstīja Krievijas kiberdrošības uzņēmums Kaspersky Lab.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Piektdien ass vējš putinās sniegu

Piektdiena Latvijā būs līdz šim aukstākā diena šajā ziemā, gaidāms brāzmains vējš un sniegvilksnis, brīdina sinoptiķi.

Rīgā izveidojies liels sastrēgums Teikas apkaimē

Piektdienas rītā Rīgā izveidojies liels sastrēgums Teikas apkaimē, kavējot satiksmi pa Brīvības gatvi, Gustava Zemgala gatvi un citām ielām tuvējā apkārtnē, liecina informācija no dažādiem resursiem.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas