M.Hazans Tv3 raidījumam Nekā Personīga atzina, ka Latvijā valsts iestādes dzīvo gluži kā greizo spoguļu karaļvalstībā. Plānus par budžetu, pensiju reformu un vēl vairākas būtiskas lietas ierēdņi gatavo īsti nezinot, cik šajā valstī ir iedzīvotāju. Notiekošajā profesors vaino ierēdņu slinkumu, nevis naudas trūkumu. Viņš pētījumu veicis pāris nedēļās un tas viņam nav prasījis lielas izmaksas.
Arī Centrālā Statistikas pārvalde labprātāk turas pie vecajiem - viņuprāt daudz drošākiem datiem. Mainīt pagaidām neko negrasās, jo šādi iedzīvotājus reģistrē visur Eiropā. Profesora M.Hazana veikumu viņi varot tikai pieņemt zināšanai.
Šogad notika tautas skaitīšana, kam valsts iztērēja 6 ar pus miljonus latu. Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja Aija Žīgure skaitīšanas rezultātus sola tikai februārī, bet jau šobrīd ir skaidrs, ka tie neatbildēs uz valsts attīstībai tik svarīgo jautājumu – cik cilvēku Latvijā ir palicis.
Profesors M.Hazans stāsta, ka viņam pētījums "izmaksāja pāris nedēļu mana atvaļinājuma laika. Viss. Nekādas naudas tur nebija. Tie ir publiski pieejami dati."
Atšķirībā no Latvijas ierēdņiem, statistiķi Lietuvā un Igaunijā līdzīgi kā profesors meklē un atrod savus iedzīvotājus ārvalstu datu bāzēs. Nu arī mūsu ierēdņi Finanšu ministrijā esot palūguši iepazīties ar profesora pētījumu. Tikmēr pētnieks ierēdņus mudina rīkoties ātrāk un strādāt radošāk.