gadā, uz zemes, kas iedalīta par piedalīšanos turku karā, cēlis māju īpašnieces Valentīnas Žūkas vectēvs. Pērnā gada nogalē SIA Pilsbūve pēc pārvietošanas un atjaunošanas senākajā arhitektoniskajā veidolā muzejnieku rīcībā nodeva šo māju, kas jāpiepilda ar atbilstošu saturu – ekspozīciju.
Kopš 1874.gada ēka nav mainījusi savu apjomu un kopš 1891.gada arī savu plānojumu, tādēļ tā ir īpaši vērtīga, vēsta muzejs. “Smiltnieku saimniece V.Žūka bija radījusi sava veida ergonomisko saimniecību, kur pat zirneklim ir savi darba uzdevumi un koka ķerra, kas tiek izmantota kopš Otrā pasaules kara, netiek uzskatīta par vēsturisku priekšmetu, bet gan nesenu ikdienas darbarīku. Būvējot Pārventas bibliotēku, šai mikropasaulei vairs neatrastos vieta, bet, pateicoties Ventspils muzeja, Ventspils pilsētas pašvaldības, pilsētas sabiedrības, kā arī Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam, ēku kā nozīmīgu sava laika vides pieminekli ir izdevies saglabāt, to pārvietojot Piejūras brīvdabas muzeja teritorijā,” teikts muzeja paziņojumā. Celtnē restaurētas un atjaunotas nepieciešamās būvdetaļas, un Ventspils muzeja vēsturnieki patlaban veido ēkas pamatekspozīciju, kurā tiks izvietoti ap 250 atjaunotu sadzīves un saimniecības lietu.
Tiek veidota arī digitālā ekspozīcija, kurā ietvertās tēmas raksturos Ventspils pilsētas un tuvākās apkārtnes ciemus, Smiltnieku mājas vēsturi, lauksaimniecību un amatniecību, dienišķo pārtiku.